• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    YMLADRISKontaktní rodičovství - attachment parenting
    aktuálně: sdilime tipy a triky a rozšiřujeme nástěnku

    téma: bonding - těhotenství, porod, šestinedělí

    rozbalit záhlaví
    SHARIE
    SHARIE --- ---
    YELENKA: Zkus jeste www.nosenideti.cz - je tam hodne siroka nabidka, spousta fotek, bazar a radici diskuze. Tam se da dozvedet o noseni uplne vsechno:) a pokud budes kupovat satek z druhe ruky, zkus znacku didymos - je fakt nejkvalitnejsi a vsechny co mam se skvele nosi:) s nositkem neporadim, jsou mi nepohodlna:(
    ADD
    ADD --- ---
    YELENKA: Pokud se budeš rozhodovat podle nyxího hlasování, tak já hlasuju pro manducu. Nandané je to hned, není třeba se to učit jako motání šátku (které mně přijde složité a snadno zkazitelné), neostýchají se v tom nosit ani muži, kterým šátek přijde moc "etno" a pod. Nikde nic nevisí, vypadá to jako batoh, jde v tom nosit od narození třeba do pěti let (resp. 20 kg), na břiše, na zádech, na boku. Když se budeš chtít manducy zbavit, prodáš ji rychleji než šátek. Samozřejmě, pokud si to můžeš dovolit, kombinace šátek + manduca je nejlepší.
    SINSEMILLA
    SINSEMILLA --- ---
    YELENKA: A jeste bacha u manducy na to, jak jsi hubena, ja mam treba manducu uz na minimu a s dvouapulletakem uz to neni moc prijemny, mam z delsiho noseni normalne otlaceny kosti a modriny, takze na dalsi budu porizovat satek
    PISTULE
    PISTULE --- ---
    YELENKA: taky jsem pro oboji. satek jsme pouzivali hlavne v pocatku, ale kdyz prislo teplo, poridili jsme ergo (podobne manduce). oboji z druhe ruky - pevny satek za 260 na aukru a ergo za 910 taky tam. takze financne to vyslo paradne, chce to hledat a mit stesti :)
    SELLIGAN
    SELLIGAN --- ---
    YELENKA: doporučuji obojí, pro malého prcka šátek (klidně i pevný) a pak manducu. a střídat třeba dle nálady a počasí (šátek dítě víc zahřeje, ale rousá se po zemi při vázání, ve spěchu je manduca lepší)
    dneska sedají pořídit super šátky z druhé ruky,i manduca, takže do tohonevrazíš tolik peněz a budeš mít obojí
    RACHEL
    RACHEL --- ---
    YELENKA: ja hlasuju pro manducu.
    MEDVED007
    MEDVED007 --- ---
    YELENKA: přidávám se, šátek je nejlepší....staletími osvědčený a zaváže ho fakt cvičený šimpanz...já jsem manuálně totálně nezručná až levá a nebyl to problém....
    LANTHAL
    LANTHAL --- ---
    YELENKA: neboj se toho šátku, není to nic složitého, chce to prostě dostat do ruky a pak si ho uvážeš tak, jak je vám oběma nejpříjemnější. Já měla na první mimino jen šátek (nejdřív elastický Moby, potom pevný Amazonas), oba z druhé ruky (asi i po více dětech), obojí můžu doporučit. Na druhé mimino jsem měla půčenou Manducu na jednu delší procházku a byla pro mě po šátcích celkem nepříjemná - to utahování těch x-spon jsem nepobrala, s dítětem jsem si jí ani sama na poprvé nezvládla zapnout, pak mě z tý hodinový procházky pár dní bolely záda (i když malá tedy spokojeně usnula a vlastně to skoro celé prospala:).
    Já bych tedy radila ten šátek zkusit, třeba z druhé ruky za pár stovek (pokud není potrhaný, tak se na něm moc nedá zkazit imo), pokud chceš nosit i malinké mimino, tak nejdřív nějaký elastický (ten Moby mi přišel super, hrozně příjemná látka, mimčo se po usnutí dalo odvázat a položit zabalené v tom šátku do postýlky).
    Pokud ti šátek nesedne, nic ti nebrání následně investovat do drahého nosítka :)
    Těch ergonomických značek už je víc, Manduca byla jen asi jedna z prvních, další jsou třeba Ergo, Liliputi,.. ale u těch to fakt chce nejdřív vyzkoušet na živo, která značka ti jak sedí. Je tu spousta ženských co jim jedno sedí a další ne, a naopak. Což přes e-shop neuděáš ...
    RENNFRI
    RENNFRI --- ---
    YELENKA: Manduca je konkrétní značka ergonomického nosítka, já s ní teda zatímvelmi spokojená a malého v ní nosím (aktuálně mu je měsíc), zatím nicméně spíš na kratší pochůzky.. Přijde mi bezva v tom, že podle mě tam člověk mimčo nemůže dát blbě (i když to chce samozřejmě vychytat pozici novorozenecké vložky a tak)
    mám ještě něco mezi šátkem a nosítkem (http://www.branakdetem.cz/baby-lucy-babysling.htm) a tomu jsme zatím na chuť nepřišli, zkoušela jsem tam prcka 2x dát (taky už do vertikální pozice) a v obou případech chytil kvalitní hysterák a já si v daném případě nejsem jistá jestli prostě něco nemám blbě (i když si to moc nemyslím) a to je to jednodušší než manipulace s klasickým šátkem..
    YELENKA
    YELENKA --- ---
    Omlouvam se, ze se vracim k nekolik stranek staremu tematu, nicmene jsem se to vsechno snazila procist horem dolem a jsem z toho jelen. Nase mala je jeste v brisku, mame dva mesice, tak resim copak bychom chteli na noseni. Ja byla odjakziva presvedcena, ze satek pro nas bude fajn, ale jak to tak ctu, tak si nejsem uplne jista tim, zdali se tim dokazu omotat spravne a tak. Nicmene, jak popisujete Manducu - to je jen specificka znacka, nebo vlastne jakykoliv typ spravneho nositka? Da se to pouzit od narozeni? A jake jsou velke vyhody/nevyhody oproti satku? Zijeme v Australii a vzdala jsem hledani techto veci tady, takze to budu objednavat z ceskeho netu, posilat k segre a ta mi to pak posle sem :) Nemate prosim specificky link na idealni "vec na noseni" kterou muzete doporucit? Cilem je mit malou u sebe a idealne byt schopna sama ji upevnit do neceho co bude pohodlne nam obema. A pardon za spam, kdyz muzu pouzit google, ale je tam toho tolik, ze je vzdycky lepsi mit radu od profiku ;)
    LYDI
    LYDI --- ---
    FRONEMA: tak vynucovani mi taky pripada blbost.. co mi zarazi je spis takovy "bud anebo" jakoze nenajit dalsi mozne reseni, nez 3 tydny posedavat a cist si a nemoct si s vlastnim ditetim hrat ...
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    FRONEMA: To tam nevidím. Autorka řeší praktické aspekty toho systému a ty jsou takové, že opravdu většina těch plačících dětí, co tam s nimi rodiče dál musí chodit, protože pláčou, by neplakaly, kdy by tam ti rodiče nebyli. Samozřejmě, že oni si to neuvědomují, proto si to mají uvědomit dospělí a zkusit to.
    FRONEMA
    FRONEMA --- ---
    TAPINA: tak jasne, ale ja pocitam ze si to dite vubec neuvedomuje ze kdyby ji nevidelo ze by bylo v pohode. (myslim ze ani vetsina dospelych by takovouhle uvahu v emocne vypjate situaci neumela udelat) a mne z ty vety zni jak kdyby ta holcicka byla nejaka zakerna zlounka...
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    FRONEMA: Když ono je to často tak, že dítě pláče, dokud tam matka je, a jakmile ta odejde, tak si jde v klidu hrát. A to v téhle školce nikdy nezjistí, protože tam rodiče musí dřepět, děti je vidí a některé pláčou. To mi fakt přijde jako dost pitomý systém.
    FRONEMA
    FRONEMA --- ---
    chjo, se musim pochlubit s dojmem, a nevim kde jinde nez tady http://relax.lidovky.cz/...na-novou-skolku-d07-/zajimavosti.aspx?c=A130904_154933_ln-zajimavosti_ape

    "Mám pocit, že si děvče už prostě jen její přítomnost vynucuje."

    jakoze wtf, ze chce byt dvoulety (!) dite s matkou se bere jako ze je zle.. a pocitam ze naprosta vetsina lidi by se nad tim vubec nepozastavila ze je na tom neco spatne... :/
    TORUVIEL
    TORUVIEL --- ---
    Why I Won’t Punish or Reward My Kid: Why Unconditional Parenting Resonates with Me
    http://becomingpeculiar.com/...unish-or-reward-my-kid-why-unconditional-parenting-resonates-with-me/
    BERENIKEE
    BERENIKEE --- ---
    Nedavno se to resilo,kdyz nekdo spatne nosi,toto je dobre prirovnani :)
    https://m.facebook.com/...234295379998&set=a.123130434390384.8996.113234295379998&source=46&refid=17
    YMLADRIS
    YMLADRIS --- ---
    OXIS
    OXIS --- ---
    Ha, tak jsem dnes konečně uvázala šátek! Podle tohodle návodu: http://www.vbavlnce.cz/gallery/album/view/id/8
    Měly jste pravdu, je to jednoduchý! A děsně pohodlný :).
    XMARGE
    XMARGE --- ---
    GILLIATT: Do Vydrýska na Floře chodla švagrová s dětma do 3,5 let věku a byla moc spokojená (ač se pokaždý dost prohli, maj dvojčata).
    DALEEN
    DALEEN --- ---
    DALEEN: Navíc třebas o proti Juklíku o dost levnější
    DALEEN
    DALEEN --- ---
    KA_TIA: Chodíme do Hvězdičky http://www.plavani-hvezdicka.cz/ maj víc bazénů. Osobně mám zkušenost s hotelej Juliš a Cordeus. Moc hezké a příjemné plavání
    GILLIATT
    GILLIATT --- ---
    KA_TIA: ségra chodila do Juklíka (jsou to teda Vršovice) a pochvalovala si to. My se ted přihlásili do Vydrýska na Floře, protože to máme kousek, ale reference na to nemám, tak doufám, že to bude dobrý za ty prachy.
    LINY
    LINY --- ---
    KA_TIA: taky jsme chodily do jedličkárny, ale netušim jestli tam ještě jsou kurzy. Jinak byly kurzi v hotelu Panorama. a ve Fitnessu O.Šípkové v Kongresáku. tuším že vše od 6 měsíců. Pokud chceš pro menší (vaničky) tak Vydrýsek mýval kursy ve školce u Litochlebského nám.
    MEDVED007
    MEDVED007 --- ---
    KA_TIA: chodila jsem s dcerou na plavání do jedličkova ústavu....plavání pro úplný mimina fajn, to se plave v takovém teplém bazénku, ale jak je dítě trochu větší, tuším nad rok, tak jde do velkého bazenu, který je studený jak prase :-(

    dobrou zkušenost mám s plaváním ve čtyřlístku http://www.rc-ctyrlistek.cz/aktivity/ což je praha 10, ale ze 4 to taky není daleko....mají super systém odhlašování a náhrad, bazén je fajn, u vchodu je kavárna s docela velkou hernou, kde se poté dá počkat až dítě doschne a trochu se schladí....ale cvičitelky, to je problém....všude jich je mrak a některé jsou prostě dobré, jiné horší....to chce zkusit, případně prosit o výměnu kurzu, když to nevyhovuje.....
    KA_TIA
    KA_TIA --- ---
    Zdravím, nemáte někdo zkušenosti s plaváním pro míma v Praze (nejlépe Praha 4 a okolí)? Přijde mi, že je to docela velká investice a záleží hodně na cvičiteli/elce, jaké to bude...Díky.
    MAKU
    MAKU --- ---
    KFF: IBERIA: Bluebeara taky doporučuju, já v něm našeho čtyřleťáka v pohodě nosila i teď v létě.
    IBERIA: ceník mají na webu: http://www.bluebear.cz/cenik
    IBERIA
    IBERIA --- ---
    KFF: na kolik te to myslis vyjde?
    KFF
    KFF --- ---
    IBERIA: Diky, ja si pisu s pani Blueber, jak tady doporucovala kousek niz Toruviel a asi do toho nositka pujdme.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam