• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    YMLADRISKontaktní rodičovství - attachment parenting
    aktuálně: sdilime tipy a triky a rozšiřujeme nástěnku

    téma: bonding - těhotenství, porod, šestinedělí

    rozbalit záhlaví
    CASTROL
    CASTROL --- ---
    VERONIKA22: na druhou stranu občas pobaveně sleduju, jak se kluci masakrujou. On ten malej, když spustí větrný mlýny a vycení zuby, tak je taky docela hrůzostrašnej. Navíc často kvílí fingovaně, takže s ním nemám úplně soucit
    VERONIKA22
    VERONIKA22 --- ---
    CASTROL: praktikuji totéž ale pozoruji ( dle okolí ), že u nás to zabírá jen kvůli tomu, že mám 2 mírné holčičky. mít kluky tak nevím nevím jestli oko za oko bude mít efekt :o( a štve mě, že je těžké tedy radit ostatním. neb jedna rada není aplikovatelná na každé dítě :o(
    CASTROL
    CASTROL --- ---
    MEDVED007: já v případě ubližování udělám staršímu totéž, co on dělá mladšímu. nemám tedy dojem, že by to moc fungovalo. Nejlépe zabralo, když jsem se strašně naštvala a snědla mu zmrzlinu :))
    BEBERA
    BEBERA --- ---
    U nas zadny trest nefungoval. Starsi se citil akorat ublizeny a jakoukoliv souvislost mezi svym konanim a trestem nechapal...
    MARKYSHA
    MARKYSHA --- ---
    RACHEL: ty máš druhý? :-o
    MEDVED007
    MEDVED007 --- ---
    RACHEL: jo, zrušené večerní čtení to byl jeden z nejhorších trestů, sama úplně nechápu proč :-) ale snažila jsem se dycky, aby trest následoval poměrně brzy po prohřešku....děti si prd pamatujou, tak když dítě ráno něco provede, tak je blbost zakazovat večerní čtení, když už ani nebude vědět, za co to bylo :-) u nás na starší velmi zabíral i zákaz sladkostí po jídle....ona je na sladké děsně vysazená a nedat si gumáka po obědě, to byly muka :-) a taky jsme měli jeden čas doma na lednici papír,na které jsme psali černé a červené puntíky....jak v káznici, ale taky to zabíralo až překvapivě dobře.....ale myslím, že každého dítěte se dotkne něco jiného a chce to najít....třeba u nás by sebrání jakékoliv hračky nezabralo, holky na věci nejsou vůbec fixované
    LAMIA
    LAMIA --- ---
    Spam: Dneska od 3 kdyby ste chtěli vyrazit...spousta her a workshopu pro děti, poslech písniček co bude pouštět Bonus a jídlo, sladkosti a pití pro dospělé a malé!
    [ MAMATATA: Benefiční odpoledne proti anticiganismu / ostatniother / 3.11.2013 / CR - Praha ]
    RACHEL
    RACHEL --- ---
    MEDVED007: a jak to trestáš? já seberu oblíbené autíčko, řeknu, že se to nedělá, že je to ošklivé, případně, že večer nebudou pohádky, to už taky docela zabírá
    BONIE
    BONIE --- ---
    díky.. no snad to opravdu přejde.. ubližování trestáme důsledně si myslím, zabralo nejvíc asi to, že za každé požduchnutí atd musí odevzdat sestře jednu hračku.. tak to už si sám dost prokalkuluje..
    MEDVED007
    MEDVED007 --- ---
    BONIE: a hodně u nás pomáhal šátek. mimino v něm bylo spokojené a vlastně nic nechtělo a já měla ruce na starší....
    a rozhodně bych teda šla tvrdě po tom, že ubližovat se nebude....to je naše základní domácí pravidlo, které je velmi tvrdě vyžadované a tvrdě trestané
    MEDVED007
    MEDVED007 --- ---
    BONIE: myslím, že tohle ve větší či menší míře zažila každá máma víc dětí, které jsou blízko u sebe....asi na to žádná rada není, vydržet, přežít, říct si, že to přejde a hlavně si nic nevyčítat....děláš co můžeš a víc prostě není možné....otřepané fráze jakože starší zapojovat do péče o mladší určitě znáš, ale sama vím, že ne vždycky to jde a funguje....je dobré, když má člověk nějaké hlídače, že děti občas oddělí a věnuje se jen jednomu....u nás třeba v období kdy byly holky malé chodil s tou starší manžel téměř každý víkend do divadla....byl to takový jejich rituál "velkých dětí", protože mimina do divadla nechodí a oba si to moc užívali
    BONIE
    BONIE --- ---
    prosím vás měla bych takové téma :) fixace na matku a žárlení na nového sourozence (+ žárlení asi uplně na všechny).. mám děti od sebe rok a třičtvrtě a asi po půlroce, kdy se to miminko začíná už více projevovat se u staršího syna dostavují žárlivecké tendence, buď takové konkrétní jako že jde kolem, bouchne ji, bere ji hračky a tak, ale hlavně takové nepřímé jakože si vynucuje pozornost, vzteká se, hysterčí a chce být vlastně jen se mnou.. snažím se mu vycházet vstříc, ale mám pocit, že nedokážu nějak dekodovat, co se v tom malém mozku prostě odehrává.. jestli se tím stává šefikem situace a nebo jen potřebuje fakt domazlit... už jsem z toho celkem vyčerpaná, protože u mladší dcerky zrovna nastalo období separační úzkosti, takže jsem trochu jako štvaná zvěř.. tak budu ráda za nějak sdílenou zkušenost...
    MARKYSHA
    MARKYSHA --- ---
    BEBERA: nechci moralizovat, ale moje máma mi nikdy nevěřila, ona zažila v životě spoustu velké bolesti, (např. v 25 jí podělali operaci ledviny, že jí pak museli vzít celou a to jí zešedivělo půl hlavy), takže celý dětství každá bolest malá, já s...., která se všemu podává. Takže vždy se vším u doktora pozdě...takže pokud máš vysoký práh bolesti, neznamená to, že dítě ho má taky.
    BEBERA
    BEBERA --- ---
    MARKYSHA: Nejspis to bude v mem pripade ono syty hladovému neveri,ani ze dotykati se dratu na zem spadlých je zivotu nebezpecne...:)
    SHARIE
    SHARIE --- ---
    MALKE: Taky davam na zuby panadol sirup, nic jineho nepomaha. Mam z toho trochu vycitky, ale ja bych se jinak zblaznila... Mala je u kazdeho zubu nekolik dni protivna, uplakana a v noci nemuze spat. Drzi se porad za dasne a ukazuje, ze ji to boli. Tak dam radeji panadol a ona je klidna a v pohode.
    MALKE
    MALKE --- ---
    BEBERA: chápu. ale mým hochum zuby nějak dramaticky nerostou (Eli má pořád jen čtyři), a prubezne jsem zkoušela vysazovat - plus ne že bych na každý noční řev reagovala zasunem cípku:-) jediné, s čím nesouhlasím, je ta mírná bolest - mám dojem, že batolata si ji uzijou až dost, jak se furt někde otloukaji, a zuby jim určitě rostou i přes den bez medikace;-)
    RYBKA
    RYBKA --- ---
    Když bylo nejhůř, taky jsme šoupli nurofen, ale většinou stačilo jednou, aby se po několika špatně prospaných nocích líp vyspala, pak to snášela zas líp (a my taky).
    MARKYSHA
    MARKYSHA --- ---
    BEBERA: já trpěla jak zvíře, v noci nespala, asi to bude individuální, jak u dětí, tak dospělých, ale vůbec se jim nedivím, že řvou a jsou protivný a ten Nurofen jsem občas šoupla taky.
    MARKYSHA
    MARKYSHA --- ---
    BEBERA: když mi rostly, ještě je mám.
    BEBERA
    BEBERA --- ---
    BEBERA: Protože mne ted rostou, zadne poteseni to není, ale zas zadna tragedie...
    BEBERA
    BEBERA --- ---
    MARKYSHA: když ti rostly osmicky? Nebo když ti je vytrhli?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam