• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    YMLADRISKontaktní rodičovství - attachment parenting
    aktuálně: sdilime tipy a triky a rozšiřujeme nástěnku

    téma: bonding - těhotenství, porod, šestinedělí

    rozbalit záhlaví
    MARKYSHA
    MARKYSHA --- ---
    RENNFRI: je to škoda, kámoška říkala, že zájem byl, ale když není zboží, tak jdou jinam a řeknou to dál.
    RENNFRI
    RENNFRI --- ---
    MARKYSHA: holt každý tenhle obor neumí no a co si budeme povídat v práglu stejně vede v tomhle ohledu Brána k dětem, která už je zavedená v širokém povědomí podle mě takže menší krámky tam nemaj úplně ideální výchozí pozici :-) (nic proti bráně, je to můj oblíbený obchod, byť se nezdráhám nakupovat i jinde když to co chci najdu třeba levněj nebo tak)
    MARKYSHA
    MARKYSHA --- ---
    RENNFRI: jo to asi jo, ale kamarádka tam pracovala a říkala, že majitelka není moc obchodnice a je dost liknavá. Že třeba měli kurzy na látkové plenky, kde představili produkty, ale do obchodu už je neobjednala, takže přišli o zákazníky. Ona na to měla něco jako manažerku, chtěla ušetřit a dělat to sama a takhle to dopadlo.
    RENNFRI
    RENNFRI --- ---
    MARKYSHA: jenom v Praze pokud jsem to pochopila dobře, v Ostravě a přes eshop by měli normálně fungovat dál
    RENNFRI
    RENNFRI --- ---
    RYBKA: ta liliputi bokovka je vtipná, ale teda ta cena je pekelná
    MARKYSHA
    MARKYSHA --- ---
    RENNFRI: Bavlnka končí, bohužel.
    INUSHKA: já občas holt hodila baťoh jak německý turista dopředu. Mně z tašky přes rameno bolely záda.
    INUSHKA: víš že jsem viděla psa s batůžkem?:-) Ale měl tam tenisáky a sušenky:)
    MALKE
    MALKE --- ---
    TORUVIEL: Nosila jsem to taky tak. Když tam není nic těžkého, ničemu to nevadí - když jsem pak domů vláčela víc věcí, holt jsem si křivila záda a šoupla to na rameno.
    HANUMA
    HANUMA --- ---
    TORUVIEL: delala jsem to stejne. kdyz clovek nese jen par nezbytnosti, imo to nemuze diteti vadit. kdyz jsme ale jezdila na plavani a mela s sebou veci vic, nosila jsem bagl pres bricho, coz bylo docela nepohodlny, ale na cestovani mhd mi to zas az tak nevadilo, pac sem ten bagl casto odkladala.
    TORUVIEL
    TORUVIEL --- ---
    INUSHKA: No jo, ono to dítěti nijak nepřekáží, když je popruh široký, tak to nijak netlačí/neřeže, prostě to vede přes to nosítko zvrchu. Párkrát jsem si to dala i pod nosítko, ale bylo to nepraktické.
    RYBKA
    RYBKA --- ---
    INUSHKA: Kamarádka si koupila hodně velkou ledvinku, něco v tomhle stylu
    http://www.mall.cz/bezkarske-ledvinky/coleman-cool-hip Nebo se prodávají takové pásy s kapsami
    http://www.nosenideti.cz/karta_zbozi/142/Lbokovka/Liliputi-ledvinka-na-boky/ Na Fleru to určitě někdo šije i levněji.
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    INUSHKA: No, ono to je blbé, ale nic lepšího nevymyslíš :o) Já teda většinou s sebou netahám celou výbavu, jezdíme autem a pleny a takové věci nechávám v autě, beru si na výšlapy jen to nejnutnější.
    INUSHKA
    INUSHKA --- ---
    TORUVIEL: Počkej, to jako přes dítě? Nebo nějak okolo? To si neumím moc představit.
    TORUVIEL
    TORUVIEL --- ---
    INUSHKA: Popruh jsem měla zvrchu přes nosítko, abych mohla případně kabelu sundat, aniž bych musela jako první sundávat nosítko s dítětem.
    INUSHKA
    INUSHKA --- ---
    TORUVIEL: Jako ještě pod nosítkem? To je zatím taky jediná možnost, která mě napadla.

    TAPINA: Že bych pořídila batůžek psovi? Nikdo jiný se mnou ve všední dny nechodí :-D
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    INUSHKA: Blbě :o) Tašku přes rameno a nebo někoho s sebou, kdo mi věci nese.
    TORUVIEL
    TORUVIEL --- ---
    INUSHKA: Nosila jsem tašku křížem, nic chytřejšího mě nenapadlo.
    INUSHKA
    INUSHKA --- ---
    Když jsme u toho batůžku, můžu se zeptat jak obecně řešíte nošení různých nezbytností a věcí pro sebe i dítě, když máte dítě na zádech? Dokud jsem měla M. na břiše, nosila jsem na zádech malý batůžek, ale teď nějak nevím. Zatím chodím s nosítkem jenom na krátké procházky se psem, kam mi stačí mobil, klíče a kapesníčky, což nacpu do kapes bundy. Ale jak začne být jaro, bundu odložím a budu chtít chodit na delší výlety, tak nějak nevím, jak to vyřešit. Potřebuju někam dát přinejmenším svoje doklady, telefon, láhev s pitím, přebalovací podložku a aspoň jednu náhradní plínu, plus případně svačinu pro nás obě a další věci podle délky a cíle cesty. Kde všechny věci nosíte?
    RENNFRI
    RENNFRI --- ---
    BARBARA0709: no já psala dotaz na fb v bavlnce odkud jsem to nakonec objednala (a teda zklamali, žádná reakce), že si to teda testnu sama a přinejhorším vrátím. ale co jsem včera viděla ergo naživo tak myslím že to projde úplně v pohodě, nevšimla jsem si žádné vychytávky navíc co by u manducy nebyla v tomto ohledu
    BARBARA0709
    BARBARA0709 --- ---
    RENNFRI: Ahoj, skúsenosť nemám, ale doporučujem Ti napísať email na www.nosenideti.cz, predávajú doplňky k Ergu i Manducu a pani majitelka je veľmi ochotná, pokiaľ by to nevedela tak verím, že to odskúša a budeš mať istotu.
    RENNFRI
    RENNFRI --- ---
    holky nemáte některá otestováno - pasuje ledvinka a batoh od Erga i na Manducu?
    ADD
    ADD --- ---
    YMLADRIS:
    LAURA: Zase jak je to nezničitelné,není problém to sehnat na mmb - a u věcí "před dům do louží" opravdu nevadí, že už to někdo nosil.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam