• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    YMLADRISKontaktní rodičovství - attachment parenting
    KATIA
    KATIA --- ---
    IBERIA: já zas mám kamarádku, které dítě děsně řvalo v kočárku a nikdy nezkusila nosit. podle mě je samo ideál, když fungují obě varianty a člověk fakt může využívat výhody obou (já bych třeba určitě víc nosila být ve větším městě a muset jezdit MHD... ), ale hlavní je pohoda dítěte. a když řve, tak bych prostě zkoušela další možnosti...
    IORETH
    IORETH --- ---
    IBERIA: Díky :)
    IBERIA
    IBERIA --- ---
    IORETH: radeji predem zavolej. A pani majitelka je moc mila a poucena.
    IORETH
    IORETH --- ---
    IBERIA: Díky, zkusím tam zajít.
    IBERIA
    IBERIA --- ---
    IORETH: mam bluebear pro triletou a sedi dobre. Jine jsem nezkousela, ale vyber meli v Praze v ditevsatku v Havanske.
    IORETH
    IORETH --- ---
    Máte někdo konkrétní zkušenost s nějakým nosítkem pro starší děti?
    Mladé bude dva a půl a mám pocit, že ergo už jí není moc pohodlné..
    IORETH
    IORETH --- ---
    GIMEL: Odnosila jsem obě děti, z toho mladší viděla poprvé až golfky. Když jsem potřebovala mimino vyndat, vždycky se našlo nějaké místo, kam ho položit, nepamatuju si, že bych s tím měla nějaký problém...

    S mladší byla situace "jednodušší" v tom, že nějaký čas po narození byla ona v šátku a starší v golfkách. Takže když jsem potřebovala třeba přebalit, vypudila jsem na chvíli staršího. Uvozovky proto, že nakládat do autobusu golfky s dvouleťákem (ideálně plné nákupu) a mít přitom na břiše dítě, které nechcete vzbudit, patří k těm zajímavějšm fyzickým výkonům, které musí matky nosičky občas provádět :-)
    IBERIA
    IBERIA --- ---
    IBERIA: a to ještě nemluvím o adrenalínových situacích cestování v MHD s kočárkem a tříleťačkou - jednou jsem vyndala kočárek a starší mi řidič skoro zavřel (tím netvrdím, že je to jeho chyba), podruhé jsem vyndala prvně starší a trnula, že jí na ostrůvku někdo shodí do silnice...
    SEBIEN
    SEBIEN --- ---
    dalsi zkusenost: mam-li si jit nekam s nekym sednout, radeji volim kocar, ve kterem spise vydrzi lezet, i kdyz se nechodi, ze satku neni vzdy kam vhodne polozit.
    NIENNA
    NIENNA --- ---
    MEDVED007: Ojojoj.... Soucítím...

    L. to nemá až TAK.... ale prostě svůj komfort vyžaduje... svou postýlku, svůj klid... Byla jsem ráda, že nošení nakonec uznala (když jsem to nepřeháněla)...a pro nás obě to dospělo do jakéhosi stavu "ideál"... :-)
    IBERIA
    IBERIA --- ---
    LUCYA:
    KATIA:
    TAPINA:
    ano, také jsem měla první dítě, u kterého jsem si užívala nošení a zároveň i výhody kočárku, babička vozila, dítě v něm spalo, dala jsem dolů dvě velké tašky s nákupem... ale druhé dítě kočárek bojkotuje řevem, což mě nervuje a nemůžu pak dostatečně klidně reagovat na starší.
    BERENIKEE
    BERENIKEE --- ---
    LUCYA: Da se toto videt o jako nevyhoda:)
    KATIA
    KATIA --- ---
    TAPINA: plus varianta uspím dítě v kočárku, zaparkuju na zahradě a mám "volno"...
    IBERIA
    IBERIA --- ---
    GIMEL: nosím často a poslední dva měsíce výhradně. Nevýhody vidím dvě, které se tě zatím netýkají - kojení v zimě venku a lezoucí dítě. ad 1) v zimě je třeba sundat bundu sobě, vyndat dítě, které je v domácím, dát prso a přikrýt ho svou bundou (mně dítě brzy vyrostlo natolik, že nebylo možné bundu zpět oblíct sobě a zároveň pod ní dostatečně skrýt kojící se dítě), čili lehce mrznout. Dalo by se to samozřejmě různě řešit např. nošením kombinézy pro dítě v batohu atd. ad 2) v pátek jsem dceru položila na hřišti na deku a mnoho tam nevydržela, na hřišti bylo čerstvě posekáno, takže jsem trávu lovila i z plen:)
    LUCYA
    LUCYA --- ---
    GIMEL: kocar je dobry i na to, ze muzes poslat nekoho vozit, treba zrovna tu tchyni.)
    MEDVED007
    MEDVED007 --- ---
    NIENNA: cyklosedačka je v pohodě...to je dobrovolná věc....ale autosedačka je jaksi nutná a co naše mladá dělala v autě, škoda vzpomínat :-(((
    NIENNA
    NIENNA --- ---
    MEDVED007: :-D Naše L.!!! Ta měla největší radost, když vylezla, že se už nemusí mačkat v děloze :-D Má ráda svůj prostor a čím byla starší tím jednoznačněji dávala najevo, že nošení jako dobrý, ale "vocamcaď pocamcaď".... Tj. na dobu určitou a ne moc často... :-)
    Známý nám bájili o své sedačce na kolo....a jak to jejich malá báječně zvládá a nevadí jí tam sedět celý den...když jsme ji viděli, tak jsme přesně věděli, že pro NÁŠ exemplář je krajně nevhodná... když došlo na ukazování přivázání nouhou, tak už jsme se fakt smáli... :-D
    RYBKA
    RYBKA --- ---
    Ještě jsem nošení ocenila, když se narodila druhá dcera, protože ta starší měla nějaké utíkací období, prostě jí ruplo v kouli a někam se rozběhla a nebyla k zastavení. Utekla mi i z baráku na rušnou ulici, než jsem zamkla byt... S kočárkem bych ji honila těžko, nechat ho někde stát by se mi taky nechtělo. Takhle jsem ji mohla relativně v pohodě dostihnout :-)
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    Já teda na kočárek do města nedám dopustit, i když jsem nosila a pořád nosím dost. Ale když vím, že se budu pohybovat jen po chodnících, tak ta výhoda, že nemusím nic táhnout (dokonce ani tašku a případný nákup) mi přijde příliš dobrá na to, abych se jí vzdávala.
    MEDVED007
    MEDVED007 --- ---
    GIMEL: kočárek jsem měla, ale starší dceru jsem do roka téměř výhradně nosila....nebyl s tím žádný problém....měla jsem s sebou dycky přebalovací podložku, když jsem jí potřebovala někam na chvíli odložit
    mladší ale prostě v šátku být nechtěla a v půl roce jsem to musela utnout úplně...ze šátku se soukala a nechtěla v něm za boha být ač jsem jí nosila od narození....ona obecně nesnáší pocit, že je svázaná a to odjakživa...
    čili ano, jde to, ale počítala bych s tím, že matka míní a dítě mění :-)))
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam