• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    YMLADRISKontaktní rodičovství - attachment parenting
    aktuálně: sdilime tipy a triky a rozšiřujeme nástěnku

    téma: bonding - těhotenství, porod, šestinedělí

    rozbalit záhlaví
    SUCUBIS
    SUCUBIS --- ---
    RYBKA: priserak 3 roky a dvojky 7 mesicu, vsechno chlapci :)
    RYBKA
    RYBKA --- ---
    SUCUBIS: Kolik je dětem? A jsou to všechno kluci?
    SUCUBIS
    SUCUBIS --- ---
    YMLADRIS: jak usmernit to, kdyz se nam furt vesi na tricko, dela to naschval, ja uz to neresim a proste neustavam v chuzi a dojdu si kam potrebuju (vetsinou je to za zupan, mam ho doma jako takovy zatepleni k tricku) a dite vlaje za k´mnou, v podstate s nim vytru byt, on je vyrechtanej az dostane skytavku, jenze pak chyta i za nohy a to uz je o zdravi, kolikrat se o nej clovek prerazi a rozbije si drzku
    YMLADRIS
    YMLADRIS --- ---
    SUCUBIS: ok.
    jo, to by mohlo zabrat. na tom je postavena montessori metoda, ze pokud se zdari se trefit do cinnosti, ktere decko v danem momente fakt zaujmou / hluboce se do nich ponori, tak mu to ohromne prospiva, nabiji se tim a tzv se "normalizuje" (je vice kooperativni, mirotvorne..). Skoleni neznam, je to o tom pozorovat co dite ted resi. Napr. mlati do vseho = vykoumat bezpecnou mlatici aktivitu. Dite se nejlip rozviji kdyz muze nasledovat svuj vnitrni rozvrh (da se to chapat tak, ze kazdymu se ty neurony na ruzne cinnosti zapinaji v jinem poradi a kdyz se nejaka oblast zapina, tak decko jednak nutkave to porad resi (treba prelevani vody, nebo neco), jednak se v tom nejlip rozvine a nejvic ho to uspokoji.
    SUCUBIS
    SUCUBIS --- ---
    YMLADRIS: hele po dobrem to s nim nejde a ja vazne s trema prckama nemam cas na to, abych s nim cely den vymyslela nejaky kotrmelce, aby se zrovinka prestal nudit, on je pak snad jeste rozvyjenejsi, je to proste temperamentni kluk co ma sve dny :) stejne jako kdokoliv jinej, neprijde mi, ze by tim byl nejak poznamenanej
    spis bych potrebovala nejake domaci skoleni o tom, jak se tem detem venovat, aby se rozvyjely, to je moje tezka urazovka, on vlastne az v poslednim pul roce zacina mit zajem o cteni knizek, doted je tezce bojkotoval, KONECNE prestal jist pastelky, ale zatim cmara jen kolecka .... chci aby dvojcata na tom byla pak lip, ale proste netusim, co s tema detma delat cely dny
    ANNAWA
    ANNAWA --- ---
    YMLADRIS: jj, řekla bych, že je to tak, mně to naštěstí ani nenaskakuje.
    YMLADRIS
    YMLADRIS --- ---
    SUCUBIS: no a ma smysl ti davat navrhy jak se agresivni decko resi 'kontaktne', nebo jsi s tim srovnana jak to mate a vyhovuje ti to tak
    SUCUBIS
    SUCUBIS --- ---
    YMLADRIS: to je v podstate modelova situace, kdyz mlati nas s manzelem a dela nam zle tak mu taky rekneme po nekolika moznych upomenuti, ze je na nas zlej, ze zly deti nikdo nechce, ze lidi maji radi hodny deti (to pako se smeje dal a zlobi bez jedine znamky toho, ze by to slysel, pomuze az nasup na prdel)
    YMLADRIS
    YMLADRIS --- ---
    ANNAWA: vyhoda je, ze timpadem je ti to naprosto jasny a to ti muze dodavat silu kdyz ve stresu spinaji stare programy. Oproti benevolentnejsim relativnejsim pristupum typu Mne nasi taky obcas flakli par pres hubu a su v pohode, nebo tak.
    YMLADRIS
    YMLADRIS --- ---
    SUCUBIS: a funguje to? ("nebudou si s tebou chtit hrat"). Prestane kvuli tomu? Prijde mi to jako pomerne neutralni informace celkem pravdiva, ale ja treba mam teprve batole, ktere absolutne neresi nejakou budoucnost (nejake budouci deti a jejich nazory), proste TED HNED chce svou lopatku nebo co.

    Puvodne jsem to pochopila tak, ze pises o odmitani sve lasky (jsi zly a nikdo te nechceme, protoze jsi zly).

    ANNAWA
    ANNAWA --- ---
    YMLADRIS: moje máma bohužel tohle všechno dělala špatně, jako výchova byla dost drsná i na 70. leta a můj vztah k ní i mě to poznamenalo.
    SUCUBIS
    SUCUBIS --- ---
    RACHEL: tak nerikam mu to hned jak uhodi, ale kdyz to zupakuje ponekolikate a odmitne me vnimat kdyz ho napominam (to se nedela, jeho to boli, jak by ti bylo kdyby to udelal on tobe, prestan, zlobis, nebude si s tebou chtit hrat - to je finale " prestan, kdyz "to" budes delat, nebudou si s tebou chtit hrat deti")
    RACHEL
    RACHEL --- ---
    Neříkám, že nemá pocit, že je nemilovanej, ale právě ten pocit, že je s ním vsechno v poradku, i když se vzteka. nerikam, že hodně ma člověk chválit, když někoho uhodí nebo něco sebere druhému, ale prostě se to učí, tak to říct nějak jinak.
    SUCUBIS
    SUCUBIS --- ---
    troufam si tvrdit, ze prvni ekzem co se mu v miminkovskem veku udelal, byl na tvari zpusobeny mnou, jak jsem ho furt pusinkovala, ted uz si davam pozor, abych pri tom tolik neslintala :D
    SUCUBIS
    SUCUBIS --- ---
    nemyslim si, ze by mel ze me pocit, ze neni milovanej, je rozmazlenej az hamba a jak jsem psala o kousek niz, tak vymazlenej taky, kazdy rano me budi pusinkou (a sproste mi ukradne perinu, oblikne ponozky a mamo dem), kdykoliv ja nebo manzel odchazime (nebo odchazi on s babickou) musi nejdriv rozdat pusu a jak se odvazime odejit bez ni je plac a vylitne na chodbu i nahatej ... je to sladous :)
    SINSEMILLA
    SINSEMILLA --- ---
    SEBIEN: Moje mama tohle nerikala, tata byl expert a je do dneska. Jako kdyz mi rikal, ze uz taky meli s erikem vystup na chate, kdy ho nechal stat dve hodiny totalne zaseknutyho placiciho v koute kvuli nejake absurdite (podej mi kapesnik a eri rekl, ze nevi, jak kapesnik vypada), nebyla jsem z toho nadsena a proste si jen rikam, ze je to "jen" deda neni v tomhle porad jako jsem byla ja a navic na nej je milionkrat shovivajsi, nez byl na me
    SEBIEN
    SEBIEN --- ---
    SINSEMILLA: přesně, nám tyhle věci říkali běžně, moje máma to taky říká (tchýně možná taky, ale ta se Zorkou ten čas moc netráví, abych to mohla slyšet) a taky jsme přežili.
    (jasně, otázka je jak, za sebe si troufám říct, že já bez následků, takže to asi nebude jen o tom. ale moje máma asi byla na svou dobu dost kontaktní, už jsem to tu psala někdy).
    SINSEMILLA
    SINSEMILLA --- ---
    RACHEL: Presne tyhle vety nemam rada, ale myslim, ze to driv bylo fakt standard, takhle s detmi mluvit. Tchyne to parkrat rekla, neco ve stylu, ze se zlobivym chlapeckem, ktery neobedva, si nebudou chtit hrat hracky. Hmmm - za me totalni nesmysl. Jako taky mam rada, kdyz z talire vsehno zmizi, ale holt jsou jidla, ktera ho tak netankuji a tohle bylo zrovna vietnamske jidlo v restauraci a on byl uz fakt utahanej, protoze se jelo dlouho. Ale je to fakt prilezitostne, ze mu nekdo rekne neco takoveho, takze doufam, ze ma dobry zaklad od nas, protoze my tohle nepouzivame. Na me to vzdycky pusobi, jsk citove vydirani
    RACHEL
    RACHEL --- ---
    SUCUBIS: nerikala bych mu, ze zle deti nikdo nechce, ale ze to se nedela, ze to boli a detem se to taky nelibi.

    pak v diteti vznika ta rozpolcenost, jestli je zle nebo hodne a kdyz jsem zle, tak me maminka nema rada. a to je psycho.

    ja jim rikam, ze je mam rada porad a nic to nezmeni, ale davam jim hranice jinak - to boli, to se nedela, vim, ze se nudis, vim, ze chces ven, ale nemuzeme, ...
    RACHEL
    RACHEL --- ---
    SUCUBIS: tak primarni je nerikat, ze je zle dite, ale ze je to zle chovani. to je nebetycny rozdil.

    ja rikala: mam te moc rada, ale tohle je osklive chovani, to se mi nelibi.

    a ano, dite doma zavrene je na nervy. proto predavam, jakmile prijdw muz a jdu to vydychat, odpocinout si.
    SUCUBIS
    SUCUBIS --- ---
    YMLADRIS: tak situaci co popisujes jsem zazila na 6mesicu kdyz jsem byla tehotna prave s touhle priserou a to same mi manzel i rikal :)
    nerikam mu to jen kdyz normalne zlobi, to musi udelat vazne tezkej pruser a ja z nej byt maximalne na nerva a neni to ze neotravuj, treba v pripade, kdyz tady mame navstevu a on jeci a skube veci z ruky s kteryma si ani nechce hrat a to dite treba i bouchne, tak se mu snazim vysvetlit ze se ma rozdelit a ze se pak i ostatni s nim budou chtit delit, kdyz dal napada tak mu reknu ze zly deti nikdo nechce, kdo by si chtel hrat se zlym klukem ?!
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam