• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    YMLADRISKontaktní rodičovství - attachment parenting
    GRANTORINO
    GRANTORINO --- ---
    10 min zkusim ;-)
    GRANTORINO
    GRANTORINO --- ---
    SEBIEN: no ted se mi to zase nepovedlo, jo ona usne na kline nebo u prsa a i po 15 min kdyz ji odkladam se probere zacne mrucet a tim se zase probere, ukoleba ji az zas ji vzit zpatky... 4 mesice ma. vecer se to celkem podari ale musim velmi opatrne odlozit a treba jeste chvilku ja drzet rukou...
    SEBIEN
    SEBIEN --- ---
    GRANTORINO: jak je stará? u nás od nějaký doby celkem fungovalo magických +-10 minut, tj. od chvíle, kdy usne, tak počkat 7-10 minut a přenést/odložit. Dřív to nešlo a později už to byl taky problém. Ale mám pocit, že prťata poznají chybějící kontakt kdykoli a hned :-).
    GRANTORINO
    GRANTORINO --- ---
    ted spis resim, ze ji nemuzu odlozit, protoze kdyz mi usne na kline, tak je ji tam dobre a pri pokusu ji nenapadneodlizit se probere a nelibi se ji to :-)
    GRANTORINO
    GRANTORINO --- ---
    aha, tak ji mam fakt oprenou zadama o prsa a ne o bricho :-) a jsem trosku predklonena, takze oblečeni se neuspini
    SEBIEN
    SEBIEN --- ---
    FRENNET: jo, já ji taky párkrát myla, jak píšeš, ne že by to nešlo, ale komfortní to pro mě nebylo.
    MEDVED007
    MEDVED007 --- ---
    BUBLINKY: něžnou náruč vezmi hooodně s rezervou, neříkám, že nemá v něčem pravdu, ale v mnoha věcech těžce přehání....prolistuj a strč dozadu do knihovny, netřeba se stresovat....já teda dítě taky dycky v umyvadle myla jako psala Frennet a ani jsem netušila, že to je popsané v nějaké knize...prostě bylo dítě bokem položené na mé ruce a já ho tou rukou držela za ruku až nahoře u ramene....prostě jak když držíš malýho králíka nebo psa....drapla jsem tak děcku už v porodnici a nemusela jsem nad tím nijak dumat....
    FRENNET
    FRENNET --- ---
    SEBIEN: nepletes, mam o centak vic nez ty :)
    Tak jak to dela GRANTORINO: bych musela mit dite na prsou, zadek pod nima a jeho hlavu na rameni. (Schvalne jsem to sla zkusit). A takhle by mi to teda neslo. Radsi tak jak jsem ukazovala, z boku.
    SEBIEN
    SEBIEN --- ---
    GRANTORINO: 151 :-).
    GRANTORINO
    GRANTORINO --- ---
    SEBIEN: mam 160 tak mozna jo :-) ale kdyz ji chytnu nozicky k sobe na motyla se stehnama do stran a podeberu problem s tim nemam
    SEBIEN
    SEBIEN --- ---
    (když už jsme u těch detailů, asi záleží, jak moc malá... lidi, kteří říkají, že jsou malí, jsou obvykle o deset patnáct čísel větší, než já :-). Ale to už je fuk, asi i malí můžou být v tomhle zdatnější a výška jim nepřekáží).
    SEBIEN
    SEBIEN --- ---
    GRANTORINO: to mi nikdy jako rozdíl moc nepřišlo, rozpatlat/roztýct se to může stejně v papírovce jako v látkovce, aspon u našeho dítěte :-)

    ad ta naše velikost - asi hrajou roli i jiný faktory, pokud se nepletu Frennet je taky malá (?, kdyžtak se omlouvám, jestli se pletu), asi mi chybí ještě jiný skills, ale fakt mi to nešlo, zkoušela jsem, chtěla jsem omývat primárně vodou, fakt jo... :-)
    GRANTORINO
    GRANTORINO --- ---
    SEBIEN: mimochodem... v tech latkovkach se to tak casto nedeje se mi zda, prece jen ta popin plena to tak nějak s tema dvema vlozkama pobere lip a neklouze to po tom zadku, jak je to takovy jak frote... ale to uz jedne velka ujetost na detail :-D a jeste to otru nez ji do umyvadla vrazim od toho nejhorsiho
    GRANTORINO
    GRANTORINO --- ---
    GRANTORINO: ale jsem celkove "linej " rodic... jdu po nejjednodussi variante, takze to za komplikovany nemam:-) a to jsem mala a dite uz ma taky tech sest ilo cca
    GRANTORINO
    GRANTORINO --- ---
    SEBIEN: to se mi zatim moc nestava,... ale kdyz ano, tak si ji prehodim na toho konicka a umeju ji nahore a pak zas na budhu a stejne ji to omeju dole jako obvykle...
    INUSHKA
    INUSHKA --- ---
    SEBIEN: Jo, přesně tak jsem to myslela. Když si představím, že bych takhle měla držet Malvínu v jejím "nejtekutějším" období, tak bych pak opravdu mohla svoje oblečení rovnou naházet do pračky.

    SEBIEN: A to je druhý důvod. Já bych si ji musela opřít až o rameno, abych dostala její zadek nad umyvadlo.
    SEBIEN
    SEBIEN --- ---
    GRANTORINO: Inushka spíš myslí situaci, kdy má zapatlanej zadek (až na záda) - jak to dítě pak takhle držet a neušpinit se?
    SEBIEN
    SEBIEN --- ---
    INUSHKA: já jsem to taky vzdala, imho nám malým možná krom jinýho chybí nějakej ten decimetr, abychom dítě mohly držet fakt nad umyvadlem a ne ještě řešit, jak ji tam nasoukat. plus teda já mám malý a krátký i ruce a prsty a dlaně, takže plno věcí, co běžně lidi zvládnou jednou rukou, já potřebuju dvě...
    GRANTORINO
    GRANTORINO --- ---
    INUSHKA: proc? ja se neuspinim :-) je prece namirena zadkem do umyvadla, davala si nekdy dite uz vycurat? je to stejny... nohy ti nepocura, miri dopredu... oprena je jen zadama, ne zadeckem...
    INUSHKA
    INUSHKA --- ---
    GRANTORINO: A po přebalení hážeš svoje oblečení rovnou do pračky? :-D
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam