• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    YMLADRISKontaktní rodičovství - attachment parenting
    NYA
    NYA --- ---
    knížka Mateřství a setkání s vlastním stínem je super knížka! děkuju za doporučení, začetla jsem se a nemohu se od ní odtrhnout... hodně věcí dává smysl (i proč na miminko hovořím a povídám mu, že "to byl pan prdík" a kde se to ve mě vůbec bere:)
    i závažnější témata, o tom, jak psychika je otevřená, jak z ní umí vystoupit věci, ale jak na druhou stranu je nitro přístupné k nalezení kořenů tech věcí...
    a jak je miminko vědomá a splupracující bytost, to se mi moc líbí :)
    a jak je kontakt důležitý.. rozum by občas zapochyboval, ale pocity jsou kolem toho jasný a je bezva mít to podepřené i rozumově

    tak děkuju za doporučení
    YMLADRIS
    YMLADRIS --- ---
    LUCIMO
    LUCIMO --- ---
    NYA: muzu doporučit uspavac.cz, tam je to bez reklam.
    NYA
    NYA --- ---
    mockrát děkuju za odpovědi :)

    je to fakt, mohu uvažovat v perspektivě toho, že jsme dva propojeni a že se o sebe musím starat stejnětak pěkně, jako o synka

    knížku o stínu jsem si v těhotenství pořídila, moc mě neoslovila, tak jsem ji odložila, ale děkuju za podnět, ještě se do ní podívám

    na knížku o miminkách a bezpečí se těším .. bezpečí je asi totiž moje osobní téma, proto to u malýho víc řeším

    jinak pro mě novinka a velký pomocník je "bílý šum", co radí Harvey Karp pro ztišení miminek. když malýho musím odložit a někam si odejít (nejdál zatopit do kotelny, z toho bývám nervozní), tak mi u toho vydrží spinkat a nemusím se bát, že by se vzbudil a sám plakal. nebo když ho prostě chci odložit a něco si v klidu dělat
    tak mohu doporučit, nám zabírá výborně https://www.youtube.com/watch?v=cUwEiMNhOCM
    YMLADRIS
    YMLADRIS --- ---
    jo laura se mi libila. pomuze to v tom smyslu, ze clovek treba chape priciny nejakych veci.. co se mu vyvaluje za pocity a tak.. takze to muze efektivneji zpracovavat a pak zas byt ready diteti.


    NEMESISS:
    NEMESISS
    NEMESISS --- ---
    NYA:
    YMLADRIS:
    ano, pomoc taky vidim jako dulezitou, muze ji poskytovat kdokoli, komu matka duveruje...ale jak pise ymladris, kazdy to ma asi jinak...
    Laura Gutmanova (Materstvi a setkani zeny s vlastnim stinem - super knizka) tvrdi, ze dite cca do 2 let veku vnima matku archetypalne, jako soucast sebe a bytost, ktera slouzi vyhradne k uspokojovani jeho potreb a nema potreby vlastni. casto si na tohle vzpomenu, kdyz me muj 20ti mesicni syn taha hystericky za ruku ze zachodu a rve u toho "prsíčíííííí!!!!!!" :)
    YMLADRIS
    YMLADRIS --- ---
    NYA: resila jsem to snahou vse krome kojeni delegovat na dalsi lidi. kazdy to ale citi jinak
    NEMESISS
    NEMESISS --- ---
    NYA: necetla, jen jsem si vzpomnela, ze jsi tu pred nejakym casem nakousla tema "jak jednat s okolim, ktery nechape/nepodporuje kontaktni rodicovstvi" a na to vlastne ted reaguju (promin, ze ted nepisu k tematu te knihy, predtim jsem zapomnela). Jasny, ze clovek nemusi nic zduvodnovat nikomu, ale obcas se mi osvedcil nalsedujici zpusob: podavam to tak, ze to, jak to delam, nedelam NEDEJBOZE pro dite, ale proto, ze MNE to tak vyhovuje - "ano, spi se mnou, odmitam k nemu v noci vstavat, mam taky pravo se vyspat/ano, nosim ho, mam volne ruce a dostanu se uuuplne vsude, je to taaak prakticke/jojo, stale kojim, je to docela efektivni, jednoduchy a rychly zpusob, jak ho v noci zklidnit, kdyz mu rostou zuby" atp., jeste jsem se nesetkala s tim, ze by to nekdo "nebral", pokud to "delam tak kvuli sobe". Ve skutecnosti to tak delam "kvuli nam", ani nepremyslim nad tim, proc a je to prirozene tak, jak to mame, ale uvedomuju si, ze dost lidi tohle zatim ted pobrat nemuze a tak nekdy volim tuto cestu vyjadreni. Treba se Ti to muze nekdy hodit :)
    Gratuluju k miminku a preju krasne chvile szivani plne bezpeci ,)
    NYA
    NYA --- ---
    ahoj, tak mám doma dvoutýdenní děťátko :)
    snažím se dát mu náruče, kontaktu a bezpečí co nejvíc, tak trochu mu "simulovat dělohu" ještě
    vnímám, že je to pro něj dobré, že mu to přináší klid a spokojenost, které jsou určitě v tomhle raném období pro něj zdravé a prospěšné.
    občas tedy vnímám, že jdu trochu přes svoje potřeby, a to pak začnu být nespokojená a nervozní, nebo ve stresu, a pak ani malýmu nedám svým kontaktem moc toho bezpečí
    tak se učím to ladit, abychom byli spokojení oba, já i miminko :)

    moc ráda bych se v tom trochu ještě dovzdělala, chuti do čtení i času na to mám se spícím miminkem v náruči dost.
    tak jsem se vás chtěla zeptat, jestli jste četli knížku, co je na ní odkaz na nástěnce Miminka v bezpečí, a jestli je dobrá, a jestli mi taky poradí, jak hledat rovnováhu při naplňování potřeb děťátka i svých
    Julia Dibbernová: Miminka v bezpečí Průvodce pro odvážné rodiče - Nakladatelství DharmaGaia
    http://www.dharmagaia.cz/kniha/851-julia-dibbernova-miminka-v-bezpeci-pruvodce-pro-odvazne-rodice

    díky :)
    DALEEN
    DALEEN --- ---
    INUSHKA: Já mám stejnou velikost se 174cm a 90kg :)
    ANNAWA
    ANNAWA --- ---
    INUSHKA: díky moc! Takže to bude ok.
    INUSHKA
    INUSHKA --- ---
    ANNAWA: L/XL mám já se svýmy 75 kily na 156 cm výšky.
    DALEEN
    DALEEN --- ---
    ANNAWA: Těžko říct když to má označené jinou velikostí. Jestli dobře koukám, tak dělají veliksti XS, S/M a L/XL. Já mám přes prsa cca 108 a mám u toho svetru dost vůli na dítě. Takže pokd jsi o 10cm menší jak já a nejsi, tak bych klidně šla do S/M. Ale fakt se to takhle špatně odhaduje.
    ANNAWA
    ANNAWA --- ---
    DALEEN: takže tenhle mi bude velký? http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=88085073&tab=6 Mám jen 1,63m, ale nejsem hubená a mám i kvůli kojení pořád celkem obří prsa ;-) Obecně bych uvažovala o M, ale kombinace S/M mi přijde moc.
    ANNAWA
    ANNAWA --- ---
    RYBKA: díky, zkusím to hned dneska natrénovat
    ANNAWA
    ANNAWA --- ---
    A ještě, našla jsem tohle video https://www.youtube.com/watch?v=dXv9frvTcQc&app=desktop kde mě hned na začátku zaujal uvaz šátku s dítětem na zádech, který neznám a který zda se, je použitelný a pohodlný i pro větší prsa. Nevíte, jak se váže?
    ANNAWA
    ANNAWA --- ---
    INUSHKA: diky, jsem zřejmě slepá ;-)
    INUSHKA
    INUSHKA --- ---
    ANNAWA: https://angel-wings.cz/cz/tabulka-velikosti
    Třetí od spodu je "Velikostní tabulka svetry zimní verze"
    DALEEN
    DALEEN --- ---
    ANNAWA: Rozměrově to bude asi stejné. Já mám 174cm a velikost 44/46 a mám velikost L/XL a dá se říct, že mám rezervu, mohla bych být i větší, nebo mít větší dítě. A teplý je dost, je to pletený fleece, zevnitř počesaný. Takže mě je v něm fakt horko, pokud je tepleji, nebo svítí sluníčko.
    Já s ním mám jediný problém, a to že se zavinuje opačně než jsem zvyklá. Pokud se překládá v předu, tak se překládá levý přes pravý díl.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam