• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    YMLADRISKontaktní rodičovství - attachment parenting
    MULTICAT
    MULTICAT --- ---
    Tak jsem má základě vašich doporučení dnes "Lauru" koupila a nechci přestat číst, dokud nedočtu.
    Jo, brečet budu, žádná přetvářka před synem. On to dá! :) často jsem si říkala, že to přeci v sobě neudusim, že to nedokážu, a je úleva vědět, že nemusím.... Tak dík za tip!
    YMLADRIS
    YMLADRIS --- ---
    NYA: hlavni muj zaver byl sledovat se a cekat jak se stavy vyvinou, brecet, brat to prirozene ze jedinecna sance vyplavit veci, ale jako by nebrat nic fatalne nicemu neverit. je to podobny princip pro me jako na tripu tre ba. snad jsem srozumitelna
    PETPET
    PETPET --- ---
    NYA: ja ji musela cist postupne a temata zpracovavat... A asi ji prectu znova.
    NEMESISS
    NEMESISS --- ---
    NYA: taky jsem ji cetla jednim dechem. myslim, ze pred porodem by mi vubec nedavala smysl. mne hodne pomohla v pochopeni toho meho "blazneni". Gutmanova to podle me bere vsechno dost prirozene a nehleda v tom slozitosti (coz, imho, dela x dalsich autoru)...
    Mozna to je tim, ze z praxe je zvykla hledat reseni, ne jen popisovat..
    NYA
    NYA --- ---
    knížka Mateřství a setkání s vlastním stínem je super knížka! děkuju za doporučení, začetla jsem se a nemohu se od ní odtrhnout... hodně věcí dává smysl (i proč na miminko hovořím a povídám mu, že "to byl pan prdík" a kde se to ve mě vůbec bere:)
    i závažnější témata, o tom, jak psychika je otevřená, jak z ní umí vystoupit věci, ale jak na druhou stranu je nitro přístupné k nalezení kořenů tech věcí...
    a jak je miminko vědomá a splupracující bytost, to se mi moc líbí :)
    a jak je kontakt důležitý.. rozum by občas zapochyboval, ale pocity jsou kolem toho jasný a je bezva mít to podepřené i rozumově

    tak děkuju za doporučení
    YMLADRIS
    YMLADRIS --- ---
    LUCIMO
    LUCIMO --- ---
    NYA: muzu doporučit uspavac.cz, tam je to bez reklam.
    NYA
    NYA --- ---
    mockrát děkuju za odpovědi :)

    je to fakt, mohu uvažovat v perspektivě toho, že jsme dva propojeni a že se o sebe musím starat stejnětak pěkně, jako o synka

    knížku o stínu jsem si v těhotenství pořídila, moc mě neoslovila, tak jsem ji odložila, ale děkuju za podnět, ještě se do ní podívám

    na knížku o miminkách a bezpečí se těším .. bezpečí je asi totiž moje osobní téma, proto to u malýho víc řeším

    jinak pro mě novinka a velký pomocník je "bílý šum", co radí Harvey Karp pro ztišení miminek. když malýho musím odložit a někam si odejít (nejdál zatopit do kotelny, z toho bývám nervozní), tak mi u toho vydrží spinkat a nemusím se bát, že by se vzbudil a sám plakal. nebo když ho prostě chci odložit a něco si v klidu dělat
    tak mohu doporučit, nám zabírá výborně https://www.youtube.com/watch?v=cUwEiMNhOCM
    YMLADRIS
    YMLADRIS --- ---
    jo laura se mi libila. pomuze to v tom smyslu, ze clovek treba chape priciny nejakych veci.. co se mu vyvaluje za pocity a tak.. takze to muze efektivneji zpracovavat a pak zas byt ready diteti.


    NEMESISS:
    NEMESISS
    NEMESISS --- ---
    NYA:
    YMLADRIS:
    ano, pomoc taky vidim jako dulezitou, muze ji poskytovat kdokoli, komu matka duveruje...ale jak pise ymladris, kazdy to ma asi jinak...
    Laura Gutmanova (Materstvi a setkani zeny s vlastnim stinem - super knizka) tvrdi, ze dite cca do 2 let veku vnima matku archetypalne, jako soucast sebe a bytost, ktera slouzi vyhradne k uspokojovani jeho potreb a nema potreby vlastni. casto si na tohle vzpomenu, kdyz me muj 20ti mesicni syn taha hystericky za ruku ze zachodu a rve u toho "prsíčíííííí!!!!!!" :)
    YMLADRIS
    YMLADRIS --- ---
    NYA: resila jsem to snahou vse krome kojeni delegovat na dalsi lidi. kazdy to ale citi jinak
    NEMESISS
    NEMESISS --- ---
    NYA: necetla, jen jsem si vzpomnela, ze jsi tu pred nejakym casem nakousla tema "jak jednat s okolim, ktery nechape/nepodporuje kontaktni rodicovstvi" a na to vlastne ted reaguju (promin, ze ted nepisu k tematu te knihy, predtim jsem zapomnela). Jasny, ze clovek nemusi nic zduvodnovat nikomu, ale obcas se mi osvedcil nalsedujici zpusob: podavam to tak, ze to, jak to delam, nedelam NEDEJBOZE pro dite, ale proto, ze MNE to tak vyhovuje - "ano, spi se mnou, odmitam k nemu v noci vstavat, mam taky pravo se vyspat/ano, nosim ho, mam volne ruce a dostanu se uuuplne vsude, je to taaak prakticke/jojo, stale kojim, je to docela efektivni, jednoduchy a rychly zpusob, jak ho v noci zklidnit, kdyz mu rostou zuby" atp., jeste jsem se nesetkala s tim, ze by to nekdo "nebral", pokud to "delam tak kvuli sobe". Ve skutecnosti to tak delam "kvuli nam", ani nepremyslim nad tim, proc a je to prirozene tak, jak to mame, ale uvedomuju si, ze dost lidi tohle zatim ted pobrat nemuze a tak nekdy volim tuto cestu vyjadreni. Treba se Ti to muze nekdy hodit :)
    Gratuluju k miminku a preju krasne chvile szivani plne bezpeci ,)
    NYA
    NYA --- ---
    ahoj, tak mám doma dvoutýdenní děťátko :)
    snažím se dát mu náruče, kontaktu a bezpečí co nejvíc, tak trochu mu "simulovat dělohu" ještě
    vnímám, že je to pro něj dobré, že mu to přináší klid a spokojenost, které jsou určitě v tomhle raném období pro něj zdravé a prospěšné.
    občas tedy vnímám, že jdu trochu přes svoje potřeby, a to pak začnu být nespokojená a nervozní, nebo ve stresu, a pak ani malýmu nedám svým kontaktem moc toho bezpečí
    tak se učím to ladit, abychom byli spokojení oba, já i miminko :)

    moc ráda bych se v tom trochu ještě dovzdělala, chuti do čtení i času na to mám se spícím miminkem v náruči dost.
    tak jsem se vás chtěla zeptat, jestli jste četli knížku, co je na ní odkaz na nástěnce Miminka v bezpečí, a jestli je dobrá, a jestli mi taky poradí, jak hledat rovnováhu při naplňování potřeb děťátka i svých
    Julia Dibbernová: Miminka v bezpečí Průvodce pro odvážné rodiče - Nakladatelství DharmaGaia
    http://www.dharmagaia.cz/kniha/851-julia-dibbernova-miminka-v-bezpeci-pruvodce-pro-odvazne-rodice

    díky :)
    DALEEN
    DALEEN --- ---
    INUSHKA: Já mám stejnou velikost se 174cm a 90kg :)
    ANNAWA
    ANNAWA --- ---
    INUSHKA: díky moc! Takže to bude ok.
    INUSHKA
    INUSHKA --- ---
    ANNAWA: L/XL mám já se svýmy 75 kily na 156 cm výšky.
    DALEEN
    DALEEN --- ---
    ANNAWA: Těžko říct když to má označené jinou velikostí. Jestli dobře koukám, tak dělají veliksti XS, S/M a L/XL. Já mám přes prsa cca 108 a mám u toho svetru dost vůli na dítě. Takže pokd jsi o 10cm menší jak já a nejsi, tak bych klidně šla do S/M. Ale fakt se to takhle špatně odhaduje.
    ANNAWA
    ANNAWA --- ---
    DALEEN: takže tenhle mi bude velký? http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=88085073&tab=6 Mám jen 1,63m, ale nejsem hubená a mám i kvůli kojení pořád celkem obří prsa ;-) Obecně bych uvažovala o M, ale kombinace S/M mi přijde moc.
    ANNAWA
    ANNAWA --- ---
    RYBKA: díky, zkusím to hned dneska natrénovat
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam