• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    YMLADRISKontaktní rodičovství - attachment parenting
    aktuálně: sdilime tipy a triky a rozšiřujeme nástěnku

    téma: bonding - těhotenství, porod, šestinedělí

    rozbalit záhlaví
    TORUVIEL
    TORUVIEL --- ---
    SEBIEN: Nojo, jasně že to mnoho lidí udělá, ale pomůže to? :-) Spíš jestli to dítě pak neřve ještě víc a nevyžaduje tu pomoc pokaždé, místo aby se samo snažilo.
    Většinou pak lidi ty děti tahají za ty ruce a neohnou se k nim, já to prostě nerada vidím.
    SEBIEN
    SEBIEN --- ---
    TORUVIEL: já jsem teda nepomáhání, nicméně, druhá dcera, v době, kdy už pár kroků udělala, ale nikam nedošla, venku už na čtyři nechtěla, stála, natahovala ruce a kňučela až ječela a zjevně chtěla ruku a držet a vodit. Věřím, že mnozí tu ruku/ruce dají a radši vedou.
    TORUVIEL
    TORUVIEL --- ---
    KYO: A proč vůbec nějak dopomáhat dítěti k chůzi? Jasně, netahat dítě za ruce, to má jako dobře, ale stejně nechápu, proč by někdo dopomáhal dítěti k chůzi. Však se to naučí samo, a čím méně se mu pomáhá, tím rychleji se to naučí...
    ANNAWA
    ANNAWA --- ---
    KYO: přitom se důrazně nedoporučuje dávat děti do sedaček v zimních bundách nebo kombinézách, protože pak je ty pásy drží blbě. OMFG.
    KYO
    KYO --- ---
    INUSHKA:
    LISTICKA: bohuzel je to tak:



    A jeste bonus primo z jeji knihy, jak spravne dopomahat diteti v chuzi:

    LISTICKA
    LISTICKA --- ---
    YMLADRIS: přesně tak

    MEDVED007: přitom pevná zavinovačka je podle ortopedů fakt zlo na kyčle, pokud je v ní dítě často. Nošení v šátku nebo v ergonomickém nosítku "na žábu" (ne na kolíbku) se na kyčle naopak doporučuje.

    INUSHKA: jak jako zavinovačku do sedačky?! omfg
    LISTICKA
    LISTICKA --- ---
    Mně právě přijdou taky dobré ty grify na držení a zvedání mimina. Jinak je mi velmi nesympatická a když vysloví "péřová peřinka" s takovým tím mlaskáním, tak mám z toho úplně osypky. Kámoška mě s tou její knížkou kdysi coby nezkušenou matku vystíhovala, když byly staršímu synovi asi 3 měsíce, že je hypertonický, protože ho nepolohuju dle Kiedroňové. Mno, byl jen hodně veliký a hodně svalnatý, dvojnásobný proti jejím nedonošeným dětem. Hlavu držel snad už v 6nedělí a v 6 měsících lezl a seděl, podle doktorky zcela ukázkově. Ale prostě první dítě, tak člověk neví :-) Takže asi je pravda, co říká INUSHKA
    MEDVED007
    MEDVED007 --- ---
    LISTICKA: má na obličeji vytetovaný úsměv zn. "upřímný".....osobně jsem jí nemohla vystát a to jsem jí jen potkávala na chodbě.....

    její knížky mají určité pravdy, nicméně v mnoha věcech je fanatická a např. její přístup k nošení dětí v šátku je pro ně naprosto za hranicí racionality....
    YMLADRIS
    YMLADRIS --- ---
    LISTICKA: myslim že není alternativa bohužel, že by někdo zdarma udělal 5min video "jak držet novorozence a nebát se toho". takže určitý smysl to má. ale jinak je dost mimo (přehání) a out (nechápe kontaktni rodičovství). za mne, ne
    INUSHKA
    INUSHKA --- ---
    LISTICKA: Já jí nemůžu přijít na jméno od té doby, co jsem si přečetla její doporučení dávat tu její "polovysypanou peřinku" do autosedačky. Její projev je mi nepříjemný (je strašně přeslazená) a podle mě akorát rejžuje peníze na nezkušených matkách.
    LISTICKA
    LISTICKA --- ---
    Ahoj, mám dotaz - jaký máte názor na Evu Kiedroňovou? Někteří lidé její kursy a knihy dost uznávají, jiní jí naopak nemohou přijít na jméno.
    KYO
    KYO --- ---
    TORUVIEL: ano, musim ted myslet hlavne na sebe... dostala jsem spoustu pokynu a musim se jimi ridit, abych byla co nejdriv fit. noseni musi od ted obstarat hlavne tatinek :]
    TORUVIEL
    TORUVIEL --- ---
    KYO: Já bych spíš řekla, že pánevní dno ti poděkuje :-) Je to holt zátěž, i pro zdravé jedince, natož když má člověk nějaké potíže s tím pánevním dnem :-(
    KYO
    KYO --- ---
    PALEONTOLOG: co to je zase za vykrik do tmy
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    KYO: nezoufej, záda ditěte ti jednou poděkujou
    KYO
    KYO --- ---
    jsem byla u doktora na panevni dno a ten mi zakazal nosit malou. ze pro moje bricho je ted noseni deseti kil prilis zatez, chjooo, nositko bude omezeno :(
    MORPED
    MORPED --- ---
    KOTENCE: oni tak spi uz docela dlouho,nez k nim prindem v noci my,takze si mi dala dobry podnet na jejich pokojicek,ktery bude (snad) v zime. Ne dve postele ale jedna velka,bo jsou oba kontaktni.
    SOLEI
    SOLEI --- ---
    INUSHKA: já mu tam budu asi muset dát nějaký polstr, on si ve spánku sedne a pak spadne a samozřejmě napříč, dnes v noci se majznul tak až to zadunelo.
    ZORBOVA
    ZORBOVA --- ---
    Jaky si to udelas, takovy to mas :-P
    INUSHKA
    INUSHKA --- ---
    SOLEI: To jsem si říkala taky. Malvína ve svých třech a půl, když si může vybrat, chce stále spát v klasické šprušlové postýlce. Ale zábrana a přiražené křeslo taky stačí ;-)
    SOLEI
    SOLEI --- ---
    To mne by zajímalo jak já budu učit pidiho na jinou postylku než uzavřenou, jakmile ji otevřu ( máme vyndavaci tyčky aby mohl vylézt) začne kvicet že zavrit.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam