• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    YMLADRISKontaktní rodičovství - attachment parenting
    JONKA
    JONKA --- ---
    Je tu někdo, kdo od narození dítěte vůbec nepoužívá a ani nemá postýlku? Máme možnost buď rozšířit letiště na něco přes 200 cm (s tím, že by bylo v rohu místnosti), nebo si nechat aktuálních 150 a vedle přidat postýlku. Mně se víc líbí ta první varianta, ale nevím, jestli mi něco neuniká (čekám první dítě).
    KOTENCE
    KOTENCE --- ---
    KOTENCE: Jak jsem tu davno psala, tak jsme konecne deti odlifrovali do jejich spolecny postele. V roce byla mala fakt mala, teprve kolem roka a pul jsem ji naucila spat celou noc v kuse. Ted ji jsou dva a starsi ctyri a spej spolu na jednom letisti v detskym pokoji. Funguje to bajecne, tulej se jako kotatka a nektery noci tam vubec nemusim :-)
    Je to parada se zase nekdy poradne vyspat!
    MUFLONEK
    MUFLONEK --- ---
    TERQA: hele třeba Hugochodibos.cz, hrackoteka.cz nebo Agatinsvet.cz
    PROMETHEA
    PROMETHEA --- ---
    _PU: super clanek
    _PU
    _PU --- ---
    Rodičovství v pozdním kapitalismu | A2larm
    http://a2larm.cz/2017/08/rodicovstvi-v-pozdnim-kapitalismu/
    něco ke sdílenému rodičovství
    TERQA
    TERQA --- ---
    prosím poradíte kde se dají v Praze koupit kvalitní hračky pro mimčo? Pokud možno přírodní materiály... bavlna, vlna, dřevo
    NEMESISS
    NEMESISS --- ---
    DINE: dekuju, to zni pro nas povzbudive, ze se to s casem lepsi :) Taky smekam pred Tvou cestinou!
    DINE
    DINE --- ---
    GLOBALISTA: dikes ;)
    TERQA
    TERQA --- ---
    GLOBALISTA: Diky! ;D Ja jsem ceska zijici ve Francii...
    DINE
    DINE --- ---
    TERQA: ahoj, fer tak se domluvime sraz ve poste :)
    GLOBALISTA
    GLOBALISTA --- ---
    TERQA:
    DINE:
    Klobouk dolů před vaší češtinou
    DINE
    DINE --- ---
    NEMESISS: ja jsem tady uz dlouho - cca 15 let, tak nejak jsem si to konecne naucila ;) ale perfektne urcite ne, porad me pomuze dcera... kurzy jsem nemela, trvalo to asi cca 3 roky aby neco rozumnela... a jak se tady jako cizincum zije mno zalezi, ale urcite je to lepsi s casem ;)
    TERQA
    TERQA --- ---
    DINE: Ahoj, jsme cesko - francouzskej par se 7mi mesicni holcickou, budeme v praze temer celej cervenec... rada bych te poznala, jsem taky mama - cizinka, nikoho takhle neznam... vetsinou jsou kolem me tatove - cizinci... to neni totez
    NEMESISS
    NEMESISS --- ---
    DINE: prosim Te, jak se Vam jako cizincum tady (ted) zije? omlouvam se za OT. A jak dlouho Ti trvalo naucit se cestinu? mluvis (pises) perfektne!
    NEMESISS
    NEMESISS --- ---
    DINE: my prave do Prahy taky bezne nejezdíme... Mluvi rovnocenne cesky a spanelsky, anglicky spis pasivne - sice rozumi, ale teprv zacina sam slovne reagovat... Nevim, jestli vubec kdy do skoly pujde, pokud ano, myslim, ze do ceske, ale u nas je to stale jak na houpacce, tak je to ve hvezdach...
    DINE
    DINE --- ---
    NEMESISS: spanelsky bych mozna jeste mohla trochu rozumet ale mluvit asi moc ne... a na sever moc nejezdime no skoda... prijdete obcas do Prahy? A syn mluvi obe jazyky stejne + anglicky? Pujde do ceske skoly?
    NEMESISS
    NEMESISS --- ---
    DINE: to zní zajímavě.. syn 3 roky. doma mluvíme španělsky, já na dítě jen česky, občas anglicky.. Jen nevím, jak by to fungovalo, když třeba táta mýho syna se není schopen plnohodnotně dorozumět jinak, než španělsky (česky umí pomálu, ačkoli se zdokonaluje a anglicky téměř vůbec), navíc jsme v severních Čechách...
    PROMETHEA
    PROMETHEA --- ---
    DINE
    DINE --- ---
    NEMESISS: jak stare dite mate? My mluvime doma francouzsky a recky, zijeme v Praze, mame 2 holky, 10 let a 9 mesice, a hledam lidi s podobnym pohledem na vzdelani ktery maji taky vicejazycnymi detmi, aby se setkavali, pokecali, hrali, vymenovali si zkusenosti, atd...
    NEMESISS
    NEMESISS --- ---
    DINE: ano, jsme bilingvní rodina...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam