• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TURBONOCáci celého světa, spojme se!
    TANTRAMAN
    TANTRAMAN --- ---
    GHORMOON: Pokud to padá, tak jen tvému ISP, chce to trochu troubledhoot z tvé strany.
    GHORMOON
    GHORMOON --- ---
    neexistuje nejaky verejny monitoring cesych pateri a konexi do zahranici? aneb, pada to dneska? :)
    DANYSEK
    DANYSEK --- ---
    TANTRAMAN: ...takovejch "nedomyslenosti" jsem uz videl :-) Nejdojemnejsi jsou public-wifi na eventech, kde dopredu muzes cekat stovky i tisice lidi a na AP je taky jedno Ccko... :D
    TANTRAMAN
    TANTRAMAN --- ---
    DANYSEK: historicke souvislosti mi nejsou znamy. ale vyhodis miliony za ASA pro 750 lidi a das tam 250 adres. to nekdo myslel prdeli. to ted predelavat nebudu, by me sezrali. navis tam ani nemam pristup, musel bych dodavatele a to mi ted nikdo neschvali.
    DANYSEK
    DANYSEK --- ---
    TANTRAMAN: ...a to tak postavili, nebo to je jen nedotazeny upgrade mensiho reseni? :D
    TANTRAMAN
    TANTRAMAN --- ---
    poslednich nekolik dnu jen sleduju pocet pripojenych lidi na ASA.
    a samozrejme ze vzdy vyplave nejaka totalni kravnia. jakoze ASA pro 750 uzivatelu ma /24 adres.
    TANTRAMAN
    TANTRAMAN --- ---
    HOWKING: Připomínáš mi běžného frantu. Co takhle nějaký troubleshooting? Tracert, mtr....
    HOWKING
    HOWKING --- ---
    Copak se děje? Je to u mě, nebo venku. Půlka netu pohoda, druhá půlka se fláká jak na dialupu.
    DANYSEK
    DANYSEK --- ---
    HOWKING: nevim jestli zacalo, ale POP v Praze jim padnul nekdy kolem 12:30, Viden sla do kopru az kolem 13h....
    HOWKING
    HOWKING --- ---
    Ale jak jsem se koukal už od začátku, tak to skoro vypadalo (i když co se dá podle těch hlášení soudit, že), že to začalo výhradně v Česku :-D
    TANTRAMAN
    TANTRAMAN --- ---
    A whatsapp taky
    TANTRAMAN
    TANTRAMAN --- ---
    DANYSEK: Instagram taky
    DANYSEK
    DANYSEK --- ---
    Facebook services are currently not available globally, we are working under S176966 to restore them as soon as possible.
    No ETR is available at the moment, sorry for any inconvenience.
    NOFNAK
    NOFNAK --- ---
    GAUNER: U nás to dopadlo veskrze dobře. Spousta výpadků napájení, ale optika v cajku. A baterky nevydržely jen na jednom PoPu a to ještě za pár minut energetika napájení obnovila. Turbo si sice užil pořádnou hoňku, ale nakonec vše v cajku.
    FRODO
    FRODO --- ---
    nuda... 35,786km nad rovnikem se toho moc nedeje
    GAUNER
    GAUNER --- ---
    tak jak se vám nocovalo přes ty vichry? masakr u nás (VDF)...
    GHORMOON
    GHORMOON --- ---
    LOFEEK42: a co na ne rika traceroute z venku kdyz to nejede? dej pro srovnani traceroute kdyz to jede
    LOFEEK42
    LOFEEK42 --- ---
    GHORMOON: je to routované na hlavní IP, jiný rozsah. Je to špatný, teď ta IP zase pingá, ale týden to funguje OK a pak z ničeho nic pingat přestanou :(
    GHORMOON
    GHORMOON --- ---
    LOFEEK42: sou ze stejnyho rozsahu nebo routovany? tu hlavni mas na mikrotiku?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam