• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DANIIfixed gear/single speed
    PIX
    PIX --- ---
    ahoj, predem se omlouvam za tapetu, potreboval bych poradit, chtel bych si postavit svy prvni fixie z kola na fotkach nize (Peugeot cca 86-89), chtel bych zachovat v ramci moznosti co nejvice originalnich dilu coz je kompletni prevodnik, predstavec a mozna predni naboj (pokud by to nebyla blbost?)..

    Co se tyce novych komponent bylo by vhodny pouzit:

    KORE Bicycle Components
    http://www.kore-usa.com/products/09hub_fixie.html

    nebo

    Hubs-FG/SS
    http://www.bdopcycling.com/Hubs-FGSS.asp#HUBSFGSSTRACK

    jaky k tomu volit pastorek, rafky a plaste? ve zbytku mam tak nejak jasno (novy riditka, sedlovka a sedlo :))

    diky








    ZIP79
    ZIP79 --- ---
    To vidim poprví:) V těch zakroucenejch klikách je větší páka?
    SALO
    SALO --- ---
    CUG: ono tie moderne verzie maju dost iny princip ako Biopace, takze sa neda povedat, ze sa "to" zase vracia.
    CUG
    CUG --- ---
    SALO: zajimavy ze se k tem prevodnikum zase vraci, i kdyz to tu bylo pred 30 lety .)

    ja si teda pamatuju ze moje prvni MTB melo biopace a prislo mi to jako frajerina tehdy.)


    koukam ale ze nekdo ty "nazi" kliky dokonce ma ..
    WILD_A
    WILD_A --- ---
    MARASAN: moc tezkej prevod, rves to slachama a kloubama a ne svalama ... radsi si porid brzdu, muzes jezdit rychlejc a nebudou te bolet klouby :)
    LAS
    LAS --- ---
    MARASAN: ze zacatku jo. mel sem treba natazeny trisla a tak. novej pohyb. ze zacatku to bylo i fyzicky narocny, brzdit. to casem vyladis.
    SALO
    SALO --- ---
    SALO: hm, prave pozeram, ze Rotor ma aj drahove prevodniky, tak to mi vobec nie je jasne, co to musi robit s retazou..
    SALO
    SALO --- ---
    CUG: tychto vymyslov s klukami bolo viac. nikdy sa ziaden z nich neujal a ziadany vysledok sa akosi nedostavil.
    v dnesnej dobe sa zase objavuju ovalne prevodniky (po totalnom prepadaku Shimano Biopace), napr. Rotor
    Q-rings
    a Osymetric, ktore maju mechanicky pomoct prekonat mrtvy bod medzi zaberom kluk.

    bavil som sa pred par tyzdnami s clovekom, co ma Rotor na casovkarskom speciale a tvrdil, ze mu to skutocne
    pomaha, hlavne pri dlhych jazdach, ked clovek potrebuje drzat vysoke tempo a pri stupani do kopca.

    na pevny prevod z pochopitelnych dovodov nevhodne. :)
    SALO
    SALO --- ---
    MARASAN: nebolia. na brzdenie pouzivame brzdu.
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    neboli vas kolena z festky? ne jen ze skidu, ale brzdeni z kopce bez brzdy da docela zabrat. tak premyslim, jestli se nevratit ke coasteru.
    CUG
    CUG --- ---
    a kliky bych si nechal udelat takovyhle

    LAS
    LAS --- ---
    SALO: gebhardt vladne!
    SMRTAK
    SMRTAK --- ---
    MAESTRO_007: jj stara kampa 151BCD
    SMRTAK
    SMRTAK --- ---
    prave som mu to napisal do posty ;)
    SALO
    SALO --- ---
    WILD_A: a co konkretne chces? napr. ten prevodnik si mozes nechat urobit podla vlastnych predstav od Gebhardta.
    WILD_A
    WILD_A --- ---
    CUG: Dik na ten jsem uplne zapomel :)
    CUG
    CUG --- ---
    WILD_A: muj oblibeny shop je http://velosolo.co.uk/
    WILD_A
    WILD_A --- ---
    Nejaky tipy kde poridit komponenty? Moje oblibeny klasiky jako hubjub a singlespeedshop.de tentokrate zklamavaj, bud nemaj nebo hodne drahy.
    MAESTRO_007
    MAESTRO_007 --- ---
    SMRTAK: pekne kliky... stejne jako byly na te Moskve co tady probehla... a mam je taky :) (campagnolo?)
    DRAK00LA
    DRAK00LA --- ---
    DRAK00LA: jo a z Prahy, postou ram asi nee:)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam