• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DANIIfixed gear/single speed
    SALO
    SALO --- ---
    CUG: tychto vymyslov s klukami bolo viac. nikdy sa ziaden z nich neujal a ziadany vysledok sa akosi nedostavil.
    v dnesnej dobe sa zase objavuju ovalne prevodniky (po totalnom prepadaku Shimano Biopace), napr. Rotor
    Q-rings
    a Osymetric, ktore maju mechanicky pomoct prekonat mrtvy bod medzi zaberom kluk.

    bavil som sa pred par tyzdnami s clovekom, co ma Rotor na casovkarskom speciale a tvrdil, ze mu to skutocne
    pomaha, hlavne pri dlhych jazdach, ked clovek potrebuje drzat vysoke tempo a pri stupani do kopca.

    na pevny prevod z pochopitelnych dovodov nevhodne. :)
    SALO
    SALO --- ---
    MARASAN: nebolia. na brzdenie pouzivame brzdu.
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    neboli vas kolena z festky? ne jen ze skidu, ale brzdeni z kopce bez brzdy da docela zabrat. tak premyslim, jestli se nevratit ke coasteru.
    CUG
    CUG --- ---
    a kliky bych si nechal udelat takovyhle

    LAS
    LAS --- ---
    SALO: gebhardt vladne!
    SMRTAK
    SMRTAK --- ---
    MAESTRO_007: jj stara kampa 151BCD
    SMRTAK
    SMRTAK --- ---
    prave som mu to napisal do posty ;)
    SALO
    SALO --- ---
    WILD_A: a co konkretne chces? napr. ten prevodnik si mozes nechat urobit podla vlastnych predstav od Gebhardta.
    WILD_A
    WILD_A --- ---
    CUG: Dik na ten jsem uplne zapomel :)
    CUG
    CUG --- ---
    WILD_A: muj oblibeny shop je http://velosolo.co.uk/
    WILD_A
    WILD_A --- ---
    Nejaky tipy kde poridit komponenty? Moje oblibeny klasiky jako hubjub a singlespeedshop.de tentokrate zklamavaj, bud nemaj nebo hodne drahy.
    MAESTRO_007
    MAESTRO_007 --- ---
    SMRTAK: pekne kliky... stejne jako byly na te Moskve co tady probehla... a mam je taky :) (campagnolo?)
    DRAK00LA
    DRAK00LA --- ---
    DRAK00LA: jo a z Prahy, postou ram asi nee:)
    DRAK00LA
    DRAK00LA --- ---
    OT: Mam navic 56cm zlutej ram Favorit v peknym stavu, piskovanej a strikanej 2009. Geometrie i zavity OK. Jo a jeste predstavec Cinelli Alter 1" (13cm), pouzivanej ale v super stavu.

    Cena ramu vcetne hlavka: 700,-
    Predstavec: 500,-


    Fotky tady

    Kdyby to enkomu vadilo, tak me smazte, ale obcas se tu nekdo po ramu shani, tak by to mohlo pomoct:) Kdyztak posta...
    SALO
    SALO --- ---
    WILD_A: tak pre srandu si vypocitaj, kolko rpm by si musel mat, aby si na tych 200m mal priemer vyssi ako 58km/h
    (a max. aspon 63.8km/h). to su realne cisla zo vcera. :)
    WILD_A
    WILD_A --- ---
    SALO: Udrzel, ale za cenu 160 rpm :)
    SALO
    SALO --- ---
    WILD_A: to by si sa hlavne neudrzal v klopeni. idealne tak nieco okolo 50:15, 48:14 alebo 51:15.
    WILD_A
    WILD_A --- ---
    SALO: Vsak probehnou radikalni upravy, aby to bylo kosher pro drahu. Vymena riditek, brzda samozrejme pryc a nebudu jezdit na 28c s prevodem 46/16 to bych se uslapal ...
    UNDERDOOR
    UNDERDOOR --- ---
    Prijde mi legracni, ze tady kolega projevi zajem az po tom, kdy zjisti, ze zavodniku je malo a mohl by skoncit na bedne. Asi to byl vtipek, ale znelo to trochu vykalkulovane (:
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam