• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DANIIfixed gear/single speed

    "Nechci se udřít k smrti ale zase chci nakládat tramvajím/autům a debílkům na horskejch kolech.."
    rozbalit záhlaví
    PIX
    PIX --- ---
    SALO: jasny rozumim, ale bavili jsme se o hill bombingu ne hill climbingu, ale mas recht i s tema hipstrama..
    SALO
    SALO --- ---
    PIX: v SF som bol za posledne tri roky dva krat a aj tam vidis viac ludi na starych "favoritoch" nez na fixkach.
    dost zalezi, kde sa tam pohybujes. napr. cely Mission District je placka plna hipsterov na fixkach :). tych kopcov
    je tam iba par ale poriadnych, do niektorych z nich by to vacsina populacie nedala ani v "granny gear" na trojtacke
    ale vacsina mesta je v podstate rovinata, takze tam az taky problem nie je. to, co vidiet na videach od MASH SF
    a Macaframa, su prave tie extremy a vsimni si, ze to davaju vzdy iba dolu kopcom. :)

    po jednej 145 km jazde (na pozicanom Specialized Tarmac s kompakt klukami) v Marin county som mal co robit,
    aby som sa vystveral po 22. ulici na Potrero Hill cestou na Caltrain v 34:27. myslel som, ze tam umriem... tieto
    kopce su na fg/ss s normalnym prevodom smerom hore absolutne nezdolatelne.
    PIX
    PIX --- ---
    MARASAN: a co SF? :)
    SALO
    SALO --- ---
    UNDERDOOR: kazdopadne beriem na vedomie. nechcem sa tu stavat do pozicie moralneho arbitra
    ale ako SN0WCRASH dobre vie, obcas si skratka rad rypnem a nie vzdy je to spravne pochopene.
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    PIX: londyn i berlin jsou totalni roviny, barcelonu neznam. Brno ani Praha proste nemuzou byt plny fg/ss uz jen proto, ze lidi si tukaji na celo pri pomysleni, ze si do kopce nemuzou prehodit.
    UNDERDOOR
    UNDERDOOR --- ---
    SALO: nic proti tve osobe, mas najezdeno, mas prehled o kolech, z hlediska technickych zalezitosti mas spoustu uzitecnych rad a tipu, ktery se zajmem ctu a respektuju, ale co se tyce tech moralistickych pripominek, vkrada se spis do tvych prispevku nadmerne "povysenecky" ton, kterym nenapadne naznacujes jakysi jeden jediny umirneny postup, jak se vyjadrovat o kolech (chapu, obcas tu zazni spousta legracnich hlasek), jak spravne na FG slapat a jak nenicit pneumatiky blabla... nejsem si jistej, jestli zrovna o tomhle SS/FG je... naprosto samovolne mi pak v hlave vyskaji pojmy jako "pan vesmiru," "tatka smoula," ci "ten, co tady mele o sebereflexi a sam chlasta vino" nebo jak se to rika.. ale fakt nic ve zlym, jen takovej protiautoritarskej postreh (.
    SALO
    SALO --- ---
    este teda objasnim, odkial mam to cislo. ked idem na 46:16 dolu kopcom z Chodova na Roztyly, tak zhruba pri 55 km/h
    uz zacina byt to kmitanie noh dost neprijemne a dlhodobo neudrzatelne.
    SALO
    SALO --- ---
    SN0WCRASH: mne skratka tych 50 km/h pride zufale malo. to das v pohode viac v haku v skupinke na rovine alebo v sprinte na velodrome. :)
    SN0WCRASH
    SN0WCRASH --- ---
    SALO: ty si beznadejny roadie, tebe to uz nikto nevysvetli .)
    PIX
    PIX --- ---
    s brzdama bez propalenych plastu

    Rapha Rides Little Switzerland
    http://vimeo.com/29963527
    PIX
    PIX --- ---
    ZIP79: fakt se ubranim srovnavanim s longboardem, pred vice nez 3-mi lety nas jezdilo 30 celkem z cely cr, dneska se na srazech objevuje 150 lidi..

    londyn, barcelona, berlin atd, jsou plne fg/ss, je otazka casu, kdy k nam dorazi vlna a zase odpluje..
    ZIP79
    ZIP79 --- ---
    PIX: je fakt, že jsem lehce zaprděnej v ČR:) Už bych si měl konečně fixku vyzkoušet, ale raději s brzdama:).
    PIX
    PIX --- ---
    ZIP79: podivej se treba na barcelonu, jezdi tam fg/ss opravdu hodne lidi..
    PIX
    PIX --- ---
    SALO: asi pro pocit, me prijde, ze je to stejny jako dat brzdy na downhill longboard, tezko se to popisuje, kdyz rychlost ovladas vlastnim telem, je to v necem "opojne" a ne kazdy to v sobe ma, snad sem myslenky zformuloval nejak srozumitelne..
    KRAKI
    KRAKI --- ---
    MARASAN: diiiky!
    ZIP79
    ZIP79 --- ---
    Nemyslim si, že by se s fx/ss stal někdy mainstream natož pak reálně rozšířená věc ačkoliv se o to mnozí mohou snažit.
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    PIX: u nas mi vsechno prijde desne drahy
    SALO
    SALO --- ---
    PIX: nemozem si pomoct ale vzdy, ked vidim podobne "hillbombing" video a v nom typkov, co sa drzia pri
    predstavci, kmitaju nohami ako idioti pri 50 km/h dolu kopcom a nicia si plaste smykovanim, tak nedokazem
    pochopit, preco radsej nejdu na cestnom bicykli 75-80km/h a este si pri tom mozu piskat.
    DANII
    DANII --- ---
    PIX: trendovy turisti, jako ze cestujou od trendu k trendu:D
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam