• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DANIIfixed gear/single speed

    "Nechci se udřít k smrti ale zase chci nakládat tramvajím/autům a debílkům na horskejch kolech.."
    rozbalit záhlaví
    SN0WCRASH
    SN0WCRASH --- ---
    SALO: zavisi od modelu. Vyhodou je aj zivotnost, vacsina coasting brake nabojov vydrzi dlhsie ako cely bajk. Taktiez mas torpeda, ktore mozes prepinat medzi dvoma rychlostami. Uz dlhsiu dobu uvazujem, ze si take hodim na mestsky bajk. Az sa zadari, podam report :)
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    SALO: mektery torpeda brzdi uplne bohovsky, problem zustava, ze je to porad zadni kolo.
    SALO
    SALO --- ---
    MISO: problem s torpedom je, ze to brzdi uplne nahovno. :)
    MISO
    MISO --- ---
    podla mna, spravnym kompromisom medzi "len nie brzdy, musim udrzat stajl" a "len nie multispeed, musim udrzat stajl" je mat bicykel so zadnym torpedo nabojom! :)
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    PIX: hipsters ;-)
    DANII
    DANII --- ---
    PIX: tydle hipizacky kecy o svobode a pocitu me dycky mega pobavi:D
    SALO
    SALO --- ---
    PIX: v SF som bol za posledne tri roky dva krat a aj tam vidis viac ludi na starych "favoritoch" nez na fixkach.
    dost zalezi, kde sa tam pohybujes. napr. cely Mission District je placka plna hipsterov na fixkach :). tych kopcov
    je tam iba par ale poriadnych, do niektorych z nich by to vacsina populacie nedala ani v "granny gear" na trojtacke
    ale vacsina mesta je v podstate rovinata, takze tam az taky problem nie je. to, co vidiet na videach od MASH SF
    a Macaframa, su prave tie extremy a vsimni si, ze to davaju vzdy iba dolu kopcom. :)

    po jednej 145 km jazde (na pozicanom Specialized Tarmac s kompakt klukami) v Marin county som mal co robit,
    aby som sa vystveral po 22. ulici na Potrero Hill cestou na Caltrain v 34:27. myslel som, ze tam umriem... tieto
    kopce su na fg/ss s normalnym prevodom smerom hore absolutne nezdolatelne.
    PIX
    PIX --- ---
    MARASAN: a co SF? :)
    SALO
    SALO --- ---
    UNDERDOOR: kazdopadne beriem na vedomie. nechcem sa tu stavat do pozicie moralneho arbitra
    ale ako SN0WCRASH dobre vie, obcas si skratka rad rypnem a nie vzdy je to spravne pochopene.
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    PIX: londyn i berlin jsou totalni roviny, barcelonu neznam. Brno ani Praha proste nemuzou byt plny fg/ss uz jen proto, ze lidi si tukaji na celo pri pomysleni, ze si do kopce nemuzou prehodit.
    UNDERDOOR
    UNDERDOOR --- ---
    SALO: nic proti tve osobe, mas najezdeno, mas prehled o kolech, z hlediska technickych zalezitosti mas spoustu uzitecnych rad a tipu, ktery se zajmem ctu a respektuju, ale co se tyce tech moralistickych pripominek, vkrada se spis do tvych prispevku nadmerne "povysenecky" ton, kterym nenapadne naznacujes jakysi jeden jediny umirneny postup, jak se vyjadrovat o kolech (chapu, obcas tu zazni spousta legracnich hlasek), jak spravne na FG slapat a jak nenicit pneumatiky blabla... nejsem si jistej, jestli zrovna o tomhle SS/FG je... naprosto samovolne mi pak v hlave vyskaji pojmy jako "pan vesmiru," "tatka smoula," ci "ten, co tady mele o sebereflexi a sam chlasta vino" nebo jak se to rika.. ale fakt nic ve zlym, jen takovej protiautoritarskej postreh (.
    SALO
    SALO --- ---
    este teda objasnim, odkial mam to cislo. ked idem na 46:16 dolu kopcom z Chodova na Roztyly, tak zhruba pri 55 km/h
    uz zacina byt to kmitanie noh dost neprijemne a dlhodobo neudrzatelne.
    SALO
    SALO --- ---
    SN0WCRASH: mne skratka tych 50 km/h pride zufale malo. to das v pohode viac v haku v skupinke na rovine alebo v sprinte na velodrome. :)
    SN0WCRASH
    SN0WCRASH --- ---
    SALO: ty si beznadejny roadie, tebe to uz nikto nevysvetli .)
    PIX
    PIX --- ---
    s brzdama bez propalenych plastu

    Rapha Rides Little Switzerland
    http://vimeo.com/29963527
    PIX
    PIX --- ---
    ZIP79: fakt se ubranim srovnavanim s longboardem, pred vice nez 3-mi lety nas jezdilo 30 celkem z cely cr, dneska se na srazech objevuje 150 lidi..

    londyn, barcelona, berlin atd, jsou plne fg/ss, je otazka casu, kdy k nam dorazi vlna a zase odpluje..
    ZIP79
    ZIP79 --- ---
    PIX: je fakt, že jsem lehce zaprděnej v ČR:) Už bych si měl konečně fixku vyzkoušet, ale raději s brzdama:).
    PIX
    PIX --- ---
    ZIP79: podivej se treba na barcelonu, jezdi tam fg/ss opravdu hodne lidi..
    PIX
    PIX --- ---
    SALO: asi pro pocit, me prijde, ze je to stejny jako dat brzdy na downhill longboard, tezko se to popisuje, kdyz rychlost ovladas vlastnim telem, je to v necem "opojne" a ne kazdy to v sobe ma, snad sem myslenky zformuloval nejak srozumitelne..
    KRAKI
    KRAKI --- ---
    MARASAN: diiiky!
    ZIP79
    ZIP79 --- ---
    Nemyslim si, že by se s fx/ss stal někdy mainstream natož pak reálně rozšířená věc ačkoliv se o to mnozí mohou snažit.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam