• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DANIIfixed gear/single speed
    WILD_A
    WILD_A --- ---
    SALO: Nedavej, co obcas clovek vidi prekvapi i veterany ...viz http://www.bikehacks.com/bikehacks/2011/02/10-strange-bike-handlebar-set-ups.html
    SALO
    SALO --- ---
    SALO: i ked teda, videl som wannabe samovrahov, co jazdia na galuskovych SPRINT diskoch z laminatu, odhadom tak z konca 70. rokov,
    a aj ludi, co si stale myslia, ze Spinergy Rev X su v 2011 stale dobry napad, takze ruku do ohna za to radsej nedam..
    SALO
    SALO --- ---
    ZSIS: rozdiel je v tom, ze normalne disky su samonosne, nie kryty vypletu. taketo kraviny snad nikto nerobi na to, aby s tym seriozne jazdil. dufam. :)
    WILD_A
    WILD_A --- ---
    ZSIS: Viz znama znacka ghettospoke :)
    ZSIS
    ZSIS --- ---
    PULP121: mozna bych jeste dodal, ze disky na (nejen) predni kola si radi vyrabeji hraci bikepola. jak si asi kazdy domysli, zde nejde aerodynamiku, ale o ochranu paprsku pred mickem/palkou. samozrejme se to cenou, stabilitou a ucinkem s klasickym diskem neda moc srovnavat, nicmene navody existuji.
    PULP121
    PULP121 --- ---
    nepořídil. chtěl za něj 19.000,- což mi přijde docela fér cena. za ten komplet. ale říkal, že jeho kamarád ještě jedno podobný má, kolem desítky jenom za rám.
    PIX
    PIX --- ---
    PULP121: poridil jsi? akorat by me zajimalo kolik za to chtel..
    PULP121
    PULP121 --- ---
    PIX: už je prodaný.
    PIX
    PIX --- ---
    kdyby byl někdo sběratel:

    Cyklobazar.cz - 166002 - Prodám: Dráhovka - koza COLNAGO - RETRO - Česko
    http://www.cyklobazar.cz/inzerat/166002/drahovka-koza-colnago-retro/
    SALO
    SALO --- ---
    PULP121: disky su uz z principu tuhe ako prasa, tazsie ako rafikove kolesa a absolutne nevhodne na
    cokolvek mimo hladkeho povrchu. ak nejazdis casovky s priemerom aspon 40km/h alebo nepretekas
    na velodrome, tak su to vyhodene peniaze. predny disk sa pouziva iba na krytych velodromoch, hlavne
    na stihacku/casovku. ako spomenul KRAKI , vyhoda je lepsia aerodynamika (primarne) a zotrvacnost.

    ak mas zbytocnych 20-30k, tak mi mozes kupit zadny drahovy disk. :) do mesta na ulicu by s tym vysiel
    iba sebevrah a cisty blazon..
    KRAKI
    KRAKI --- ---
    PULP121: jsou tu povolanejsi, ale aspon v bodech aerodynamika/setrvacnost - na rovnou casovku za bezvetri proc ne, citlivost na bocni vitr velka - proto se dopredu dava aspon loukot, stejne jako riditka co jsi poslal - muze se to zdat cool na nakladani, ale nesmi foukat a musel bys mit nohy jako zabak abys to utocil na svetlech :)
    PULP121
    PULP121 --- ---
    klucí jak je to s diskovejma kolama? doufám že se zase dobře pobavíte na můj účet, ale jaký jsou výhody? co boční vítr (zadní přední kolo) proč se to tam vůbec dává (je mi jasný že něco kvuli aerodynamice) a nějaký tipy na DIY disky/kryty?
    PULP121
    PULP121 --- ---
    Guerrilla Markeitng Example - Cycloscreen - LED Lights on Bicycle Wheels - YouTube
    http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=Mgp5DxmCmdU
    PIX
    PIX --- ---
    PULP121: neni se cemu divit, profi carbo aero riditka na drahu..
    VAVERAK
    VAVERAK --- ---
    YKSVOKRAJ: jak rika MARASAN wheelpro nekeca. tak pouzito nekolikrat v praxi - jak mtb, bmx tak ted i fixie
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    YKSVOKRAJ: ono staci neco blbe zmerit. ja pouzivam http://www.wheelpro.co.uk/spokecalc/ a zatim vsechny vyplety (20+) v pohode.
    YKSVOKRAJ
    YKSVOKRAJ --- ---
    SALO: tak dnes jsem se ujistil že "primitivní vzoreček" opravdu moc nefunguje ...spice jsou moc dlougé a tim pádem nejde kolo pořádne vypnout... Jinak v Praze na Andělu je sympatickej krámek kde prý vypletou za 120kč...
    SALO
    SALO --- ---
    YKSVOKRAJ: s "primitivnimi vzorecky" opatrne. spice potrebujes trafit s toleranciou tak 1mm,
    inak sa ti ich takmer isto nepodari rovnomerne napnut (a pnutie udrzat, aby sa casom nerobili
    osmicky), v horsom pripade ti budu trcat konce do kanaliku v rafiku (ak mas nizky profil) a tlacit
    na pasku (a dusu..) alebo sa ti budu povolovat niple, pretoze spica nebude dostatocne hlboko.
    YKSVOKRAJ
    YKSVOKRAJ --- ---
    SMRTAK:

    SALO: dík moc, chyba byla v tom že než jsem odložil metr a vzal do ruky tužku... tak jsem poplet ty hodnoty :-D nakonec jsem použil primitivní vzoreček na ivelo.cz ....
    SALO
    SALO --- ---
    KRAKI: co sa tyka vydrze, v meste to asi bude v pohode ale v terene sa to svini a opotrebovava tak ci tak,
    aspon raz za sezonu urcite nutna vymena pasu, pripadne aj pastorku a prevodniku. je to lepsie ako retaz ale
    neviem, ci sa to financne oplati. ja by som do toho na SS MTB alebo cyklokrosku urcite nesiel.

    a este k tomu napnutiu, ak ho nemas dostatocne, tak mal pas tendenciu sa obcas zosuvat dole z prevodniku.
    novsia generacia uz ma v strede drazku.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam