• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DANIIfixed gear/single speed

    "Nechci se udřít k smrti ale zase chci nakládat tramvajím/autům a debílkům na horskejch kolech.."
    rozbalit záhlaví
    SALO
    SALO --- ---
    KCHARI: chod do nejakeho Specialized obchodu, napr. Peksport vo Vrsovicich alebo SP Kolo na Budejovickej.
    maju tam gelovu podlozku, na ktoru sa posadis a odmeraju ti vzdialenost medzi sedacimi kostami. podla toho
    si potom hladaj sedlo so spravnou sirkou na tvoj zadok (urcite sa ti budu snazit predat nejake Specialized ale
    nemusis to akceptovat. :) dalsim krokom moze byt si nejake od nich pozicat na skusku alebo zajst niekam,
    kde poziciavaju sedla Fizik (opat napr. SP Kolo, zoznam najdes na webe ProgressCycle). znacne si tak zuzis
    moznosti vyberu spravnym smerom.
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    KCHARI: ja jezdim fizik tundra a Brook's Swift. Oboje v pohode.
    WRECTAL
    WRECTAL --- ---
    KCHARI: mel jsem jeste do nedavna Charge Spoon, kterej sem vyhodnotil po sahodlouhych reserich na LFGSS jako nejsetrnejsi.
    a fakt bylo, najel jsem nanem hodne za dva roky a bolelo me vsechno jenom ne muj butt.
    k tomu je i za rozumnou cenu.

    Charge Bikes-SpoonSaddle
    http://chargebikes.com/parts/spoon/
    KCHARI
    KCHARI --- ---
    narusim vasi slunickovou debatu dotazem na sedlo. zacal jsem dost trpet se svym WTB SST sedlem a tak se poohlizim po necem jinym pro muj kostnatej zadek. nejaky tipy?? uz nechci trpet :)
    UNDERDOOR
    UNDERDOOR --- ---
    SALO: tyjo, tak nevim no. jestli tady nekdo zbytecne krici do tmy, tak ses to zase ty.

    99% fixed gear triku podle tebe pusobi retardovane, ale asi 99% triku pochazi z bmx, a bmx, jak jsem stacil pochopit, jeste dokazes zkousnout. podle me vetsina tech borcu nezacalo nakladat na fixkach jako na prvnim kole ve svym zivote, ale presili z bmx, horskejch kol, trialu... vidim v tom spis nejakou snahu se vyvijet, zkusit neco novyho.. nebo jakkoliv prorazit a stat se uspesnym, protoze je to stale relativne nova vec. a to, ze tocej trochu naivni ficurovy videa, je vlastni snad kazdy oblasti sportu, a vubec lidskyho konani... nechapu ten konzervativni a odmitavej postoj,.. jsem presvedcenej o tom, ze kdyby ses narodil o dvacet let driv, tak bys na nove se rozvijejici bmx prskal uplne stejne, jak ted na ty fixky haha, tak do toho urcite mlatili kladivem...
    SALO
    SALO --- ---
    KCHARI: tym som nechcel ukazat na nikoho konkretneho prstom, zatial. :)

    kazdopadne ako som uz povedal, je mi to jedno, akurat nech sa potom necuduju, ze nad nimi ludia (tym myslim aj seba,
    preto ta ustipacna poznamka na adresu HUSOKACHNY) krutia hlavami, klepu si na celo a tak nejak celkove sa na nich
    pochechtavaju, pretoze 99% "fixed gear trikov" posobi nacisto retardovane.
    SMRTAK
    SMRTAK --- ---
    KCHARI
    KCHARI --- ---
    SALO: pozor!! ja nejsem zadna velryba aby bylo jasno :)
    ZSIS
    ZSIS --- ---
    tak se zas mejte radi, lidi ;)
    SALO
    SALO --- ---
    KCHARI: ak si mam vybrat, tak budem radsej pozerat na hrajucich sa delfinov (=bmx), nez na velryby
    uviaznute na plazi (fixed gear "triky"). ale chapem, ze velryby to vidia inak. :P
    KCHARI
    KCHARI --- ---
    SALO: tak ruku na srdce, koukat na jakykoli bike video je dost nuda ze :)
    SALO
    SALO --- ---
    KCHARI: *ziiiv*

    Raw Video: Beached Sperm Whales in Australia - YouTube
    http://www.youtube.com/watch?v=oIEE71CH_JM
    KCHARI
    KCHARI --- ---
    SALO: co proti tomu mas? vzdyt se na to pekne kouka :)

    Tom La Marche - Fixed Gear Free Style - YouTube
    http://www.youtube.com/watch?v=uJWTqimy9P8
    SALO
    SALO --- ---
    HUSOKACHNA: zatlkat sroby kladivom, namiesto zasrobovania srobovakom.
    HUSOKACHNA
    HUSOKACHNA --- ---
    SALO: srouby kladivem? jako do kolena?
    fixka na tříčky pro mě znamená, že když na tom udělám 180ku, tak nemusím jít kupovat nový ráfky. na bmxku jsem jezdil několik let, ale sem na tom vohlej jak kokša a bolí mě z toho záda.
    SALO
    SALO --- ---
    HUSOKACHNA: "fixka na tríčky"
    ale v principe je mi to vlastne jedno. kludne si zatlkaj sroby kladivom, ked ta to bude vnutorne naplnat. :)
    VAVERAK
    VAVERAK --- ---
    SALO: v hot dogu jsem se snazil nejak domluvit ale kluci toha moji ted nejak hodne s pripravama novy prodejny. proto se snazim nejak na vlastni pest.

    peknej kramek. presne tohle jsem hledal. dik
    HUSOKACHNA
    HUSOKACHNA --- ---
    SALO: "komu niet rady, tomu niet pomoci." ? co tím myslíš?
    SALO
    SALO --- ---
    VAVERAK: ozvi sa Spencerovi do Hot Dogu, berie Surly veci od ceskeho dovozcu.
    pripadne http://www.singlespeedshop.com/start.htm?d_40062_Surly_Steamroller_Forks.htm
    SALO
    SALO --- ---
    HUSOKACHNA: no nic, vidim, ze dalsi expert, co chce "nakladat". komu niet rady, tomu niet pomoci.
    VAVERAK
    VAVERAK --- ---
    me by zase zajimalo kde sehnat komponenty od surly. konkretne vidlici. a nebo jestli mate doma nekdo vidli k prodeji (cerna, 1 1/8"). neco jako je na obrazku
    HUSOKACHNA
    HUSOKACHNA --- ---
    KCHARI: jo, paráda, v katmaru, díky

    SALO: ? bmxko nechci, při 2 metrech výšky celkem napiču kolo.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam