• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DANIIfixed gear/single speed
    SALO
    SALO --- ---
    AHASVER: to druhe.
    AHASVER
    AHASVER --- ---
    KCHARI:
    MARASAN: díky
    SALO: prosím o upřesnění "akehokolvek pouzitie" - mluvíš o následnym provozu (a pokud, tak proč) nebo o případným pozdějším ne-singlespeed použití? děkuju
    SALO
    SALO --- ---
    super sposob ako ten ram znehodnotit na akekolvek dalsie pouzitie.
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    AHASVER: jak pise KCHARI
    KCHARI
    KCHARI --- ---
    AHASVER: sem vzal flexu a vsechno prebytecny odrezal :)
    AHASVER
    AHASVER --- ---
    ahoj, prosím o radu/zkušenost
    když singlespeedujete starý kolo, zkoušel jste někdo zbavovat se všech možnejch výstupků na rámu? ať už to jsou výstupky na přehazovací páčky nebo ty vaničky a očka pro vedení lanek a bowdenů...
    našel jsem pár doporučení na angl. fórech, ať to nikdo radši nezkouší, ale dost málo, aby se mi to chtělo poslouchat :) takže pokud jste tu někdo úspěšně dělal zásahy do rámu, který dobře dopadly, velmi by mě zajímalo jak

    děkuju za pomoc
    KREKRX
    KREKRX --- ---
    KVBIK: zajimave jde na tom barspin?:D
    KVBIK
    KVBIK --- ---
    dlouho tu nebyl obrazek, tak postuju muj 26" bike, je to muj (skoro) prvni mtb ram, najezdil a naskakal jsem se na nem docela dost, tak jsem mu dal jeste jeden zivot



    aby SALO ze brzdu mam :)
    SALO
    SALO --- ---
    KVBIK: ani zdaleka. som zastanca zdraveho rozumu.
    KVBIK
    KVBIK --- ---
    SALO: hahaha, nevedel jsem, ze jsi takovy anti-fix ?:)
    SALO
    SALO --- ---
    KVBIK: k tomu to poviem uz len jedno, brzda a brzdove spalky su lacnejsie nez novy naboj, vyplet, kontramatka a zodrane plaste. :)
    KVBIK
    KVBIK --- ---
    SALO: jj, ten zavit uz ma asi dost, jak na naboji, tak na kontramatce. holt hodim pastorek na druhou stranu, koupim novy lockring a zkusim znova. ale pak uz nebude kam ;))
    SALO
    SALO --- ---
    KVBIK: mozes to este skusit zalepit lepidlom na zavity, idealne strednej pevnosti. ale to pomoze hlavne proti povolovaniu
    pri vibraciach. alebo mas nahovno zavit na naboji, ci kontramatke samotnej...
    KVBIK
    KVBIK --- ---
    SALO: bicem a hakem jsem samozrejme zacinal - i kdyz to naradi nemam doma, ze bych si to zkusil v klidu sam - ale jak v lokalnim servisu, tak u borcu ve funbikes.cz

    TOMBSTONE: jojo, metrak sice nemam, ale pro zmenu 26" kola a 32/15 pomer zubu, takze dost lehkej prevod, ktery tomu mozna taky trosku pomaha. proste se to povoluje porad.. jinak pri tom pajcrovani jsem to snad neurval, ale uz to bylo mirne trhly jednou, budu se muset presunout na druhou stranu (mam fix/fix nabu) - nicmene tvymu kamaradovi drzim palce! podle me zavit a kontra lockring na fixie neni uplne ideal reseni :)

    ZSIS, UNDERDOOR: neznal jsem, diky. ja pastorek utahoval jenom "klikama" (nebo bicem)
    UNDERDOOR
    UNDERDOOR --- ---
    MARASAN: no sak.. imo je lepsi takhle pres retez poradne utahnout pastorek a lockring uz jen tak jemne dosroubovat. nikdy mi to takhle nepovolilo, i kdyz jsem rval

    tady jeste podrobneji: http://204.73.203.34/fisso/eng/schpignone.htm
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    ZSIS: pta se na lockring, ne pastorek :-/
    TOMBSTONE
    TOMBSTONE --- ---
    KVBIK: neurval si pri tom pajcrovani zavit? ;-)
    jinak je to taky jedna z veci, se kteryma neustale bojuju..muzu utahovat sebevic, ale kdyz opru svuj metrak do skidu, tak se to hne...

    btw kdyz vsechno pujde jak ma, zacne kamos v lete vyrabet vlastni fixkovy naby bez zavitu...;-)
    SALO
    SALO --- ---
    KVBIK: nastrojom na to urcenym:


    KVBIK
    KVBIK --- ---
    jak utahujete lockring, aby se vam pri skidovani zase nepovolil?

    moje posledni metoda byla uz dost brutalni: pajcrem a kladivem, s tim ze asistence sedela na kole, abych naopak nepovoloval pastorek, ale stejne jsem to po case zase urval..
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam