• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DANIIfixed gear/single speed
    ZSIS
    ZSIS --- ---
    QYDO: jestlize nemas napinaky, dobrej figl je nacpat mezi sedlovou trubku a zadni kolo nejakou PET flasku.
    s povolenym retezem se da jezdit pomerne dlouho, nicmene, kdyz spadne, tak by clovek mel byt dost rychle pripraven si stoupnout na zadni kolo. nebo pouzit brzdy, za predpokladu, ze je ma :)
    co si vsimam, tak udajne hodne zalezi na kvalite pastorku a prevodniku. u levnejsich produktu, ktere nejsou 100% kulate (okem neni poznat) nebo uz jsou divne ojezdene, bude retez mit ruzna napjeti, podle toho, v ktere fazi kruhu se zrovna nachazi kliky. neni to tak velke drama, jen si clovek musi najit jakysi idealni prumer.
    dalsi "tip" by jeste byl, ze moc velke napjeti retezu mimo jine casem odrovna stredovou osu.
    QYDO
    QYDO --- ---
    Nějaký tips na vypínání řetězu? přijde mi že to teď mám moc utažený a je ten řetěz občas slyšet, bojim se ale aby to zas nepovolil moc....
    SALO
    SALO --- ---
    SOL: podla toho aky mas budget, mozes este pouvazovat o zadnom naboji: http://www.whiteind.com/rearhubs/singlespeedhubs.html
    SOL
    SOL --- ---
    Díky moc. Ram má však zadní karbonovou stavbu takže převaření nepřipadá v úvahu. Jako optimální vidím ten přesný řetěz a pastorky. Díky za rady
    SALO
    SALO --- ---
    SOL: ak tam chces volnobeh, tak si kup za par korun napinak, napr. http://www.force.cz/napinak-retezu-forsinglespeed/d-77964/ a vybavene.
    SN0WCRASH
    SN0WCRASH --- ---
    SOL: Ak by si chcel triafat retaz na mieru, budes si musiet najst tzv. golden ratio - spravny pocet zubov vpredu aj vzadu tak, aby ti vysiel dobry pocet clankov retaze. To je asi optimalne riesenie. Co sa patky tyka, aj ta sucasna je tam iba navarena, takze je to skor otazka, ci najdes niekoho, kto ti to dokaze prehodit za track end (a co ta to bude stat). Napinaku by som sa asi vyhol..
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    SOL: presne dlouhej retez urcity reseni nabizi. moznost je taky predelat patky za ty posledni, jsou subjekty, ktery podobny sluzby nabizi.
    SOL
    SOL --- ---
    Ahoj našel jsem jeden krasny silniční rám. Jediný problem, který u něj je, že nemá kompatibilní parku na single speed. (je to ten třetí typ patky, z obrázku na nástěnce) neexistuje ale nějaká zpusob jak by se i z takového rámu dal udělat single (třeba přesně dlouhý řetěz, nebo napínák.) dík předem za rady
    KCHARI
    KCHARI --- ---
    MARASAN: neprislo mi, ze bych mel problemy se skidama :) dle myho nejpohodlnejsi na jezdeni, ale sto lidi sto chuti....
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    KCHARI: prijde mi, ze ty diagonaly blbe drzi nohu ve skidu, urcite hur, nez standard.
    SN0WCRASH
    SN0WCRASH --- ---
    KCHARI: ZRIZENEC: osobne radsej horizontalny model, ako diagonalny http://restrap.co.uk/shop/horizontal-straps

    KCHARI: jj, od BLB mam hromadu dielov a pridu mi dost fajn za tu cenu
    ZIP79
    ZIP79 --- ---
    AHASVER: jo flexou, ale fakt poror na to. Dneska bych to už dělal mikronářadím od Dremel asi 5x čistěji a příjemněji.
    NIKOLATESLA
    NIKOLATESLA --- ---
    SN0WCRASH
    SN0WCRASH --- ---
    ZRIZENEC: nieco na tento sposob by som odporucal, flat pedale.
    New Black Wellgo Pedal Double Straps Fixed Gear Fixie BMX for Platform Pedals | eBay
    http://www.ebay.com/...lgo-Pedal-Double-Straps-Fixed-Gear-Fixie-BMX-for-Platform-Pedals-/270911682037?pt=Cycling_Parts_Accessories&hash=item3f139835f5
    Mozes na tom jazdit s normalnymi topankami a da sa do toho dobre opriet aj ak nahodou jazdis brakeless.
    Samozrejme su aj s krajsim dizajnom etc.
    ZRIZENEC
    ZRIZENEC --- ---
    dobre premluvily ste me. nejakej typ kde je sezenu?
    AHASVER
    AHASVER --- ---
    SN0WCRASH: nikdy by mě ani ve snu nenapadlo, zkoušet to sám :) i kdybych neměl rád ten rám, tak mám rád sebe
    SN0WCRASH
    SN0WCRASH --- ---
    ZRIZENEC: mal som klipsne a nevedel som s nimi poriadne skiddovat. Bud straps alebo rovno clipless.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam