• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DANIIfixed gear/single speed

    "Nechci se udřít k smrti ale zase chci nakládat tramvajím/autům a debílkům na horskejch kolech.."
    rozbalit záhlaví
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    KRAKI: nakeca muzes zkusit vic ukecavat, neni moc ochotnej, ale obcas se to povede. jinak posta.
    KRAKI
    KRAKI --- ---
    PULP121: a predpokladam, ze na nich poradne nakladas debilkum na horacich :) Tak to uklidnime a zpatky ke kolum..

    Nemáte typ v Brně kdo by převařil na ocel. rámu patky ? Výpalek patek není problém, jde o vaření.. U Bořivoje Nakládala jsem už byl, ale ten to už prý nedělá..
    PULP121
    PULP121 --- ---
    haha. no jo! :-D jenže od tý doby jsem už postavil tři kola a nikdy jsem se nikoho nemusel ptát na věci typu jaký si mám vzít boty, co dělat aby mi nestříkalo bahno na prdel a k jakýmu dentistovi chodíte s vytlučenejma zubama...! prostě na věci musíš přijít sám ne? a ptám se až když už opravdu nevim..
    SN0WCRASH
    SN0WCRASH --- ---
    PULP121: sa pozri do zahlavia :)
    NIKOLATESLA
    NIKOLATESLA --- ---
    SALO: hotovo. udělal jsem jaks mi radil a zlepšílo se to tak o 50%.
    TICK
    TICK --- ---
    PULP121: internet changes people...
    PULP121
    PULP121 --- ---
    BLABLABLA to bych se poblil z těch keců...
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    ZSIS: V brně mesíci nejsou, ale je tu velodrom (!). AFL dělá kola.
    NIKOLATESLA
    NIKOLATESLA --- ---
    chytrý, to mě nenapadlo. zkusím to a pak dám vědět. dík.
    SALO
    SALO --- ---
    NIKOLATESLA: trochu povolit sroby, co drzia prevodnik, tocit klukami a najst polohu, ktora je najmenej sisata, dotiahnut sroby.
    NIKOLATESLA
    NIKOLATESLA --- ---
    složil jsem si fixku a stalo se mi přesně to o čem psal ZSIS - napnutí řetětu není konstantní a mení se v pruběhu otáčení klik. dost mě to sere a chci se zeptat jestli to je častej jev. jestli to máte taky tak.
    převodník mám novej od eighthinch a nezdá se mi že by byl šišatej (vim že bych to pouhým okem nepoznal, soudím podle toho že byl docela drahej :)) spíš si myslím že to bude klikama, že ta přiruba má virtuální střed trochu posunutej od středu otáčení klik.
    ZSIS
    ZSIS --- ---
    SALO: asi se pohybuji ve spravnych kruzich. aspon vidensti hipsteri z velke vetsiny nemaji koule na to jezdit nejak moc fixed, natoz pak alleycaty.
    SALO
    SALO --- ---
    ZSIS: zobud sa, je rok 2013. alleycaty sa uz davno organizuju pre hipsterov. :)
    ZSIS
    ZSIS --- ---
    SALO: nikde jsem nepsal, ze mam s necim problem. problem mam s tim, ze event zatim nemuzu doporucit kamaradum, jelikoz neni v anglictine a ja sem linej to prekladat.

    a s glorifikovanym postakem to ma do cineni to, ze prave glorifikovani postaci a postacky podobne zavody vsude po svete zavedli. ve vetsich mestech casto tvori vlastni subkulturu a urcitym zpusobem velmi pomahaji propagaci kola jako dopravniho prostredku. tak jako v u jinych remesel, se i tady vyvinuly urcite ritualy, a nevidim duvod, proc na ne neupozornit. fenomen "fixed gear" je sice jasne odvinut od drahoveho kola, ale nestal se v poslednich letech tak popularni kvuli pekarum nebo instalaterum, ale kvuli glorifikovanym postakum.

    nechapu, v cem mas problem.
    SALO
    SALO --- ---
    ZSIS: proste si to riesia po svojom. nechapem, v com mas problem a ako s tym suvisi, kto robil alebo nerobil glorifikovaneho postara.
    ZSIS
    ZSIS --- ---
    MARASAN: jak sem psal, zajimava cesta. nikde jinde jsem to takhle nezazil. Normalne clovek dostane manifest strceny treba do predniho kola, a smi se na nej kouknout az po startu. preci jen jde i o to, kdo se ve meste nejlip a nejrychleji vyzna. pro hosty se vetsinou zavede "out-of-towners" hodnoceni.
    kolik zvas dela nebo delalo jako kuryr na kole?
    KREKRX
    KREKRX --- ---
    KVBIK: myslel jsem si to ,a proc ty 26ky?
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    ZSIS: english vesion udelame, dam vedet. dik.
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    ZSIS: ty checkpointy predem - ma to svuj vyznam, protoze kazdej si muze naplanovat cestu. na poradi nezalezi a praveze doufame, ze se ruzni lidi vydaji ruznymi cestami. je to zamer. No a na startu stejne ty pointy bude vedet jen 10% lidi, takze nakonec je to jedno ...
    KVBIK
    KVBIK --- ---
    KREKRX: jeste mam dost siroka riditka a malo skills, ale protocit to jde ;)) redukce je takovy mix komponentu, protoze je tam zavitovy hlavovy slozeni
    ZSIS
    ZSIS --- ---
    MARASAN: wow. zda se mi to jen,nebo to je v CR usus, prozradit checkpointy uz pred zavodem? sem jeste nikde jinde nevidel. mate taky povinny poradi, nebo to je volny, nebo se to clovek dozvi az po startovni rane?

    a jezdit uz v 14h je taky dost dobrodruzne, ale proc ne, ze. prazdne silnice kolem pulnoci jsou jen pro salaty jako me ;)

    kdyby nekdo z vas prelozil aspon zakladni fakta do anglictiny, tak se pokusim pozvat par rakusaku. sam nevim, jestli nebudu v praci, coz asi bohuzel budu :/
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam