• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DANIIfixed gear/single speed

    "Nechci se udřít k smrti ale zase chci nakládat tramvajím/autům a debílkům na horskejch kolech.."
    rozbalit záhlaví
    QYDO
    QYDO --- ---
    NIKOLATESLA: jo jo, to mám nastudovaný... pokud se to bude fakt takhle projevovat tak holt občas protočím kolo vůči pedálům
    NIKOLATESLA
    NIKOLATESLA --- ---
    QYDO: Už jsem to psal ale možná si to nezaznamenal. 48x16 znamená že při smyku budeš odírát stále stejný jedno místo na plášti.
    QYDO
    QYDO --- ---
    udělám to asi tak že si dam na flip flop 18 a 16t...

    dám na rady zkušenějších... nedávno jsem tu totiž prosazoval recyklaci řetězu a šeredně se pletl.. vytahanej řetěz mi ohobloval pastorek tak že potřebuju novej.. chybama se člověk učí a aplikovat MTB postupy na fixie moc nefunguje
    TOMBSTONE
    TOMBSTONE --- ---
    EDGE61: ja jezdim strahov kazdej den s 44/17 a musim rict ze prvni tyden sezony jsem teda tlacil...ted uz to davam v pohode
    PULP121
    PULP121 --- ---
    ZSIS
    ZSIS --- ---
    dalsi vyhoda je, ze kdyz ja se rozhodnu, ze potrebuju jet nejakejch 45-50km/h, tak tam s mym prevodem za par sekund sem. lidi s prevodem >3 na to potrebuji vice sily a dost vic casu.

    proste v aute se taky nerozjizdis na 3jku.
    EDGE61
    EDGE61 --- ---
    já mam třeba aktuálně převod 42/16 = 2,6 a přestože souhlasim s teorií kadence, tak se dost často na rovinkách modlim za těžší převod, protože při větších rychlostech dosahuju kadence íránskýho kulčíka. Neni to žádná dráhovka, ale na druhou stranu bych těžší převod teď nechtěl protože jezdim jenom Prahu provoz, 2x denně karlínskej tunel, dost často strahov a tak sem rád že ty kopce jedu v tempu...
    ZSIS
    ZSIS --- ---
    NIKOLATESLA: a kam chces ve meste svistet, kdyz mas kazdej moment bud povinost nebo duvod stat? kdy ve meste je potreba drzet 50km/h dele nez 300m? (nebavime se o draze a podobnych luxusu volneho casu, hrhr)
    a na to mi nejakejch 130-140 rpm staci. a ne, neslapu tak porad, vetsinou to bude nekde mezi 90-100 rpm. a ano, to davam celkem v pohode.
    jeste jednou.. kolo je pro me v prvni rade dopravni prostredek. chci se dostat od A do B, pokud mozno nejsvizneji. a tezsi prevod se proste nevyplaci, jen si odrovnas kolena a vzdavas se moznosti si efektivne pribrzdovat nohama. kazdyho to nebavi, me zrovna jo.
    NIKOLATESLA
    NIKOLATESLA --- ---
    ZSIS: no o kadenci to sice je ale když chceš svištět tak prostě těží převod mít musíš. nebo šlapeš 200 otáček za minutu?
    ZSIS
    ZSIS --- ---
    VRZZ: kolik let? oni se ty kolena nekdy ozvou, az kdyz je pozde.. jen to tak rikam. znam nekolik pripadu. ale jestli to mas jen jak osobni drahovku na sport, pak to asi bude jedno.
    ja sem spis urbani jezdec na kratke az stredni vzdalenosti.
    VRZZ
    VRZZ --- ---
    ZSIS: kdyz to de tak kazdej den, jen zpomalovani, nezastavuju na semafotech atd.... jezdeni po praze v provozu me nebavi... jinak do toho jezdim jeste horsky kolo :)
    ZSIS
    ZSIS --- ---
    VRZZ: a jak casto jakou dobu uz jezdis?

    mozna bych mel upresnit, ze se moje teorie vztahuji na denni mestsky provoz s urcitym poctem stop&go atd., ne na jezdeni napr. na parketu, kde se proste vyjma slapani 60min nic nedeje.
    VRZZ
    VRZZ --- ---
    ZSIS: tezko rict ja mam 3.07 a jezdim se projet po vicemene rovine po dobrym asfaltu podel vltavy asi 25km a jedu na max. porad, leti to krasne rychle, pri 2.63 jsem tocil jak blazen a malo to jelo....
    ZSIS
    ZSIS --- ---
    QYDO: 3 je imho moc. ja mam 2.44, a sel bych maximalne na 2.55. budes rychleji unavenej a za par dni te zacnou bolet kolena.

    pisu jeste jednou.. jezdit na furtoslapu je o kadenci, ne o tom mit co nejtezsi prevod.

    vseho vsudy je jezdeni na kole o kadenci, zeptejte se profiku silnicaru.
    NIKOLATESLA
    NIKOLATESLA --- ---
    QYDO: větší problém vidim jen v jednom "skid pači".
    VRZZ
    VRZZ --- ---
    QYDO: 16 pastorek na fixku mam doma navic, kdybys chtel minimalne jetej, jsem na strossmayraku...
    QYDO
    QYDO --- ---
    YKSVOKRAJ: bingo, jeden tam maj, bohuzel 16t

    to bych mel 48/16 ratio 3
    oproti současnýmu 48/18 ratio 2.67

    neumim to odhadnout, neni to už moc velkej skok?
    YKSVOKRAJ
    YKSVOKRAJ --- ---
    QYDO: no na knížecí na rohu Vltavský, je taky takovej menší krámek kde to občas mívaj :-)
    QYDO
    QYDO --- ---
    dneska prave jedu na par dni na moravu a chtel jsem si to kolo vzit s sebou :( ale nebylo to tak jednoduchy jak jsem si myslel
    QYDO
    QYDO --- ---
    YKSVOKRAJ: nakonec jsem to tam objednal... jen jsem netusil ze je to tak strasne nedostatkovy zbozi ze to proste nema zadnej cyklo obchod na kramu... zkusil jsem vsechny cykla na praze 6, jeden z p4 dealer surly co to mel na strankach, dookie, katmar a cca treba dalsi 3-4 shopy co sem vyhrabal nekde na netu...
    DIRTJUMPER
    DIRTJUMPER --- ---
    EDGE61: Ok. Dík moc
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam