• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DANIIfixed gear/single speed
    DIRTJUMPER
    DIRTJUMPER --- ---
    na to jsem viděl nějaký vzorce na netu... ale jsem v tom laik. jestli je to blbost, jak se mi snažíte říct tak mi prosím jen řekněte kdo mi v Praze levně a kvalitně vyplete dvě kola. Díky
    YKSVOKRAJ
    YKSVOKRAJ --- ---
    aha aha.. a dýlku drátu vybereš taky podle nákýho návodu na internetu ?
    QYDO
    QYDO --- ---
    DIRTJUMPER: to už jim to dej rovnou celý...
    DIRTJUMPER
    DIRTJUMPER --- ---
    no vyplétal bych to poprvý podle nějakýho návodu na netu, centrování a dotažení bych nechal profíkům :)
    YKSVOKRAJ
    YKSVOKRAJ --- ---
    DIRTJUMPER: Když si to zvládneš vyplést, tak už to zvládneš vycentrovat ne?
    DIRTJUMPER
    DIRTJUMPER --- ---
    Kde mi udělaj v Praze kvalitní a levnej výplet, respektive vycentrování kola když si ho vypletu sám. údajně to není nic složitého...
    DIRTJUMPER
    DIRTJUMPER --- ---
    O rychlost zastaveni mi zas az tak nejde, spis se bojim toho ze se pretrhne retez... ale asi dam teda predni brzdu ktera bude slouzit kdyztak jako nouzovka... diky za nazory
    SN0WCRASH
    SN0WCRASH --- ---
    YKSVOKRAJ: torpedo ma imho genialnu konstrukciu. Jednoducha udrzba, nahradne diely "z vrakoviska" a v pohode oservisovatelne doma. Ja som na jednom najazdil ako postar nejakych 10k km a rozoberal som ho asi dvakrat za celu tu dobu. A jazdi dodnes :)
    YKSVOKRAJ
    YKSVOKRAJ --- ---
    KAREL_AKRYL: pojedete někdo ?
    DIRTJUMPER: já měl jedno torpédo, který se furt jakoby prošlapovalo dozadu. Tak to bylo pěkně nahovno :-D. Pak jsem byměnil takovej ten brzdící bubínek tu zabírací hlavu ložiska atd.. a naprostá paráda
    ZRIZENEC
    ZRIZENEC --- ---
    DIRTJUMPER: http://www.alfalux.cz/ tady sem nechaval lakovat ram a spokojenost
    SN0WCRASH
    SN0WCRASH --- ---
    EDGE61:
    DIRTJUMPER: Presne tak, torpedo je len jedna brzda, takze treba pocitat s dlhsou brzdnou drahou. A to plati hlavne ak ho ma clovek namontovane na bicykli s ktorym sa bez problemov da ist 35-40km/h alebo pri jazde dole kopcom. S retazou problem nie je, ak si robite poriadne udrzbu. A oplati sa na nom jazdit na sirsich pneu, 25-28C mi prislo ako rozumne minimum, ono to potom aj lepsie brzdi ;-)
    EDGE61
    EDGE61 --- ---
    DIRTJUMPER: já na jednom kole jezdim jen torpédo, žádný lanka a znam pár lidí co to maj stejně. Jezdit se na tom dá, ale až ti pod kolo vlítne dítě, zabrzdíš asi stejně dobře jako na fixce = čili pěkně blbě. Torpédo se dá trochu nadávkovat na přibržďování, ale když mu víc kopneš tak jde rychle do smyku, aspoň teda mně na 23x700. Máš to jak u auta, přední brzda máš mnohokrát větší účinnost. Já s tim teda jezdim a příjde mi to v pohodě, ubrzdim i sjezd velkýho kopce je-li třeba, ale chce to trochu předvídavosti a schopnosti vyhejbat se stejně jako na festce. Když ti spadne řetěz, tak máš poslední možnost sedřít si podrážku.

    A co se týče toho barvení, byl bych s tim opatrnej, po obvodu to má chromový prachovky, tam když se tam blbě dostane barva, mohlo by to bejt nepříjemný.
    DIRTJUMPER
    DIRTJUMPER --- ---
    Popřípadě nevíte za kolik by byl někdo schopnej klasický chromový torpédo opískovat a stříknout do černé? Praha a okolí
    DIRTJUMPER
    DIRTJUMPER --- ---
    Mám ještě rychlej dotaz: jak spolehlivý je torpédo? Přemejšlim, že bych vůbec nedával přední brzdu a spolíhal se jen na něj, ale už si z dětství nepamatuju jestli nevynechávalo nebo jestli brzdilo dostatěčně..
    KAREL_AKRYL
    KAREL_AKRYL --- ---
    Critical Mass Praha – Květnová cyklojízda | Critical Mass Praha
    http://criticalmasspraha.noblogs.org/post/2013/05/25/critical-mass-praha-kvetnova-cyklojizda/
    ZRIZENEC
    ZRIZENEC --- ---
    Nemate nekdo na Praze 6 utahovak na lockring? Od ty doby co sem poridil strapy se mi furt povoluje a nechci to moc rvat kladivem a sroubovakem.
    SN0WCRASH
    SN0WCRASH --- ---
    Som sa vcera bol previezt na cestke s prevodmi a pozabudol som, ze v zakrute sa netoci. Skoro som hodil drzku :)
    QYDO
    QYDO --- ---
    Jj měrku si pořídim určitě
    ZSIS
    ZSIS --- ---
    QYDO: nemuzu si odpustit dodat, ze protahanej retez ty casem oddela i kazdej zub na MTB, jen to bude trvat dyl, ze jich tam mas vic ;)
    je na to takovej nastoj, ja si ho poridil, a od ty doby mam klid pri rozhodovani.





    ZSIS
    ZSIS --- ---
    QYDO: skoro jednodusi cesta je, trosku upustit vzduch a zkusit pootocit jen plast. ale princip je stejny.

    flip flip reseni se urcite vyplati. pul roku jsem mel vzadu 16, a pote co jsem vymenil, uz bych od 18ti nechtel upoustet. a to uz je dyl. jakoze hodne dyl.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam