• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DANIIfixed gear/single speed
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    NGR: ja bych si po spouste zkusenosti hlavne zczeknul, na jaky je ram brzdy - jestli budou v pohode soucasny silnicni nebo budes resit dlouhy brzdy nebo stary dvojtahovky. Pak samozrejmosti typu normalni stredovky a normalniho zavitu na hlavko.
    SN0WCRASH
    SN0WCRASH --- ---
    EDGE61: nieco taketo by imho malo byt na nastenke :)
    NGR
    NGR --- ---
    ted ty rady na co dat bacha
    NGR
    NGR --- ---
    jde mi o ocel a nejaky cca 70. leta
    ten duratec jsem videl
    ad koza - proste mi ten fix jde k ty koze lip nez k silnicnim ramum
    pohodli tak nejak rozumim ale stejne
    to jeste uvazuju o bullhornech k tomu cilu
    PULP121
    PULP121 --- ---
    mě přijde třeba super tenhle rám, škoda že bez vidle, ale za dvojku to neni špatná koupě. si myslim. co k tomu za vidlici?

    http://www.cyklobazar.cz/inzerat/7413/prodam-duratec-sprinter

    anebo ten černej duratec co prodává tady Salo..
    SALO
    SALO --- ---
    NGR: nechapem, co mate vsetci s tymi kozami? su to snad tie uplne najnepohodlnejsie ramy ake boli kedy vymyslene,
    dobre akurat na to, aby na nich niekto trpel na stihacke alebo pocas casovky...
    EDGE61
    EDGE61 --- ---
    PULP121: vtip je v tom, že do 3k se dá sehnat spousta dobrejch rámů. Né skvělejch ale dobrejch. A přesto je obliba fávo rámů neskutečná. Rámy favorit jsou příliš měkký, příliš dlouhý (mezera mezi zadnim kolem a rámem 5 čísel) a těžký jako prase a to už vůbec nemluvim o tý vidlici do luku. (Vyjma F1 a F2 samozřejmě). Normální favorit bylo cestovní kolo, pro pohodlnou dopravu s bandaskou mlíka na nosiči. Nikoliv kolo závodní. Za 40 let výroby se prakticky nevyvinul (naopak kvalita šla dolů)... pokud chci takový kolo přestavovat jako punk a low-budget, popřípadě mam k rámu citovou vazbu, naprosto to chápu. Nechápu ale proč do takovýho rámu cpát už jenom trošku větší finanční obnos na přestavbu, protože prostě snad každej jinej rám bude lepší. Jsme tu přecijenom fixed gear klub a já takovej rám nevidim jako vhodnou volbu pro fixed gear. A pokud jsem ochoten investovat x tisíc pro fixed náby a věcí okolo, proč neinvestovat pár korun do rámu? Pokaždý když za mno příjde někdo že chce fixed gear, tuhle barvu, tyhle řidítka, tyhle kola. Je v pohodě ochotnej dát dejme tomu 6k do vybavení ale do rámu ani korunu, to prostě musí bejt fávo. Marně se to snažim lidem rozmluvit.
    NGR
    NGR --- ---
    zatim premejslim co s nim jestli fix anebo prehazovacku
    u tech starejch ramu me to nuti osadit tim co tam bylo
    a fixku si udelat z nejaky kozy
    mate na to nejakej nazor?
    SALO
    SALO --- ---
    PULP121: na tom by si mimo velodrom jazdit nechcel, ver mi.
    NGR
    NGR --- ---
    kupuju si ram cilo byl dneska na velobazaru od nejaky zensky ...hovezi stejk ....email jestli neznate....
    nejaky tipy na co dat pozor?


    PULP121
    PULP121 --- ---
    EDGE61: až bude tenhle rám stát do tří tisíc...;-)

    MARASAN
    MARASAN --- ---
    EDGE61: hipstaz
    EDGE61
    EDGE61 --- ---
    kdy už se na ty fáva vykašlete?
    VAVERAK
    VAVERAK --- ---
    kdyz jsme u tech favoritu. potreboval jsem na zimu lehci prevod, blatniky a brzdy. koupil jsem jen novy retez a odmontoval razeni. na obcasny zimni popojizdeni ve meste to bohate staci.

    KREKRX
    KREKRX --- ---
    Taky ty cvrky moc nemusim :)eska premier, dobre blato :)

    MARASAN
    MARASAN --- ---
    kola se nedaji delat levne, jednak je jich levnych hodne a hlavne to jsou sunty. v tomhle se vam nedivim a dela to tak i Festka a ja to taky vidim u nas.
    ZE nikdo nejezdi fixku? Cyve, skoro urazka! ;-)
    MATZX
    MATZX --- ---
    ZSIS: ono když si vemeš, že v 60tejch letech stál favorit 2 platy, tak dneska bude stát úplně stejný 2 platy, a byla kvalitativně na špici, i proto od ní pěknejch pár firem X detailů zkopírovala.
    Kvalita je stále vysoká a kdo chce kvalitní kolo (jezdim teda spíš EN+DH) tak za kvalitní jetý vyhodíš stejně 40-50+...
    když se koukneš třeba na Festku, tak ty jsou cenově úplně ve vesmíru, ale trochu se to nedá srovnávat.
    Na druhou stranu, jasně, taky mám poladěnýho favorita z mejch mladejch let pro ježdění do hospody, a stačilo jen vyčistit, namazat, nový duše a bowdeny a jedem, skoro zadax.
    A dráhovka, jasně, byl by to remake tý původní, i s podobnou geo a tvarem řídítek :) ale na to je ještě spousta času a jinejch neodkladnejch záležitostí předtim...
    ZSIS
    ZSIS --- ---
    MATZX: ja ti nevim. po tvem poslednim prispevku z toho mam spis strach. obliba v tom si prestavit favorita, imho v poslednich letech spocivala v tom, ze zaklad byl levne k mani. nezda se mi na tom nic spatneho. samozrejme, tuzemska vyroba neni zadarmo. ale nejak to vsechno zni jako dost elitni zalezitost, ne jako "stroj pro lid". ne, ze bych nejak sympatizoval s bolsevikem, ale preci jen, o tom do ted favorit byl.
    me osobne treba remen vubec nezajima. kdyz uz volnobeh, tak klidne normalni prehazovacku. ale ja taky nepatrim mezi lidi, ktery na to "budou mit" :)
    a kdyz uz, nerikejte tomu fixa, ale drahovka. to v katalogu hned vypada solidneji ;)

    klidne, sem s anketou..
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam