• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DANIIfixed gear/single speed

    "Nechci se udřít k smrti ale zase chci nakládat tramvajím/autům a debílkům na horskejch kolech.."
    rozbalit záhlaví
    WILD_A
    WILD_A --- ---
    SN0WCRASH: Co ja vim tak technika je slapej, slapej a kdyz uz to jde ztuha slapej vic a kdyz uz to nejde tak si stoupnji a opakuj postup :)
    SN0WCRASH
    SN0WCRASH --- ---
    SN0WCRASH: kedze tu tych kopcov tu v NL mame tak vela *ehm*, tak sa mi dobre teoretizuje :)
    SN0WCRASH
    SN0WCRASH --- ---
    CHOBOT: tak salo moze sekat formu, ale fixka (alebo single speed vseobecne) vyzaduje trochu inak si rozvrhnut tempo pri slapani do kopca. Takze je to aj o technike, nielen o tom ake ma kto nohy.
    CHOBOT
    CHOBOT --- ---
    SALO: :)) Nj nepřekvapivě je jeden jedinej převod podstatně náročnější než nějakých 20
    Omlouvám se za debilní dotazy a pofňukávání, ale jsem maličko jak v jiříkově vidění. Hlavně asi proto, že mě ta fixka navzdory původnímu očekávání docela dost baví :)
    SALO
    SALO --- ---
    CHOBOT: to asi zalezi na tom, aky mas prevod a na co si bol doteraz zvyknuty. ak mas slabe nohy a smrdlal si si to tam doteraz na pohodicku na kaspara 10 km/h, tak sa nediv. ;)
    CHOBOT
    CHOBOT --- ---
    SN0WCRASH: jj, už napnuto, a při brždění se cejtim komfortněji.
    (Ale přídavnou brzdu ofc. mam, sedim na tom třetí den))
    A když už zmiňuješ kopce... Je normální, že po přesednutí ze silničky na fixku nevyjedu karlínskej tunel, nebo jsem prostě žabař? :) Mam z toho dneska mírně špatný svědomí
    SN0WCRASH
    SN0WCRASH --- ---
    CHOBOT: ja som v takomto pripade (vola pri pohybe vzad) retaz uz napinal. Da sa s tym v pohode jazdit, ale pokial nemas dodatocnu brzdu (alebo ak jazdis v kopcoch), tak by som to radsej napol. Better safe than sorry :)
    CHOBOT
    CHOBOT --- ---
    ZSIS: do 1 cm je ta vůle určitě, napínáky mám, takže prostě pro jistotu lehce přitáhnu.
    Díky za rady.
    ZSIS
    ZSIS --- ---
    CHOBOT: oni vlastne oba rikaji to samy, imho. mozna to bude tim, ze ve hre nikdy nebyli extra drahe komponenty, ale jeste jsem nemel tu cest s fixkou, kde by napnuti retezu bylo po dobu otaceni klik konstatni/furt stejny. ne, ze by ti tahle informace nejak vyrazne pomohla..

    na rakouskym bikeboardu kdosi psal, ze vule +-1cm je ok. nikdy jsem s tim nemel problemy. retez mi za 6 let vyskocil "jen" 3krat, a to pokazde cele tydny pote, co uz jsem si rikal, ze bych to mel nekdy dotahnout. sem holt byl trosku moc linej.

    btw kdyz nemas napinaky, dobrej figl je strcit mezi zadny kolo a ram PET flasku.
    PROKY
    PROKY --- ---
    CHOBOT: mas dotazenej pastorek na fest, bo jestli ne tak ta vule muze bejt tam. jinak ho napni , presne jak rika salo : kliky se musej tocit, ale nesmi tam bejt mega provesenej
    CHOBOT
    CHOBOT --- ---
    SALO: tak to právě není, jen při "brždění," nebo jak se tomu u fixky říká, cítím, že to při tom šlápnutí zpět má maličkou vůli.
    Ale vem to čert, trošku to dotáhnu a uvidim.
    SALO
    SALO --- ---
    CHOBOT: retaz ti nesmie viditelne previsat, ani byt volna natolko, ze je tam sebamensia sanca, ze ti zoskoci z prevodniku.
    CHOBOT
    CHOBOT --- ---
    Hm, tak teď tedy nevim - dotáhnout dle Sala, nebo nechat trošku povolený dle Marasana?
    SALO
    SALO --- ---
    CHOBOT: jednoduche pravidlo: retaz napnut ako to ide ale aby sa ti stale volne tocili kluky, ked za ne zaberies s kolesom vo vzduchu,
    nesmie sa ti to cele zastavit po 1/2 otacke kolesa. "volny retez, holy nestesti!"
    CHOBOT
    CHOBOT --- ---
    MARASAN: nn, řetěz je novej, je to fakt maličká vůle daná pozicí zadní osy v patkách. Asi tedy jak říkáš, bude to záměr.
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    CHOBOT: pokud mas natazenej retez, tak vymenit. retez ovsem nenapinat na max, malilinka vule je lepsi kvuli zivotnosti treba stredovky. muj nazor.
    CHOBOT
    CHOBOT --- ---
    Zkusím tu jeden dotaz: menší vůle na řetězu nevadí, nebo raději co nejdřív natáhnout?
    Díky
    MAESTRO_007
    MAESTRO_007 --- ---
    KEPASO: jj taky jsem byl... vyrazovaci zavod vyborny... je to jiny mazec kdyz to clovek vidi z par metru nazivo...

    KEPASO
    KEPASO --- ---
    MAESTRO_007: byl jsem se podivat. poprve, co jsem videl zavody na draze. nekdy to bylo az hruzostrasny :).

    MAESTRO_007
    MAESTRO_007 --- ---
    dneska a zitra na draze v Prostejove.... zavod nejvyssi kategorie UCI na venkovni draze...

    Grand Prix Prostějov - Memoriál Otmara Malečka - Domů
    http://www.otmarmalecek.cz/cz/
    WILD_A
    WILD_A --- ---
    Otazka do publika, potrebuju obnovit prevodnik a pastorky, vyjma gebhardta je jeste nekdo jinej v CR kde bych je mohl koupit? Potrebuju 3/32" (130 BCD).
    TOMBSTONE
    TOMBSTONE --- ---
    KCHARI: kdyz si nebudes vymejslet kokotiny, tak se do 14 nejspis i vejdes...
    (ja se vesel, ikdyz uz je to par let zpatky)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam