• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DANIIfixed gear/single speed

    "Nechci se udřít k smrti ale zase chci nakládat tramvajím/autům a debílkům na horskejch kolech.."
    rozbalit záhlaví
    SN0WCRASH
    SN0WCRASH --- ---
    STILL_PRIMITIVE: Neviem presne, ale napadli mi dve veci: 1) Na zadnom kolese sedis a 2) zadne koleso pohanas, na drahe pomerne tazkym prevodom. Cize sila/moment na zadnom naboji budu uplne odlisne v porovnani s prednym kolesom. O tom padani, to bola iba prva vec, co mi zisla na um. 40+ km/h a tvrda palubovka so 40-stupnovym uhlom v zakrute sa mi dost tazko zabudaju :))
    STILL_PRIMITIVE
    STILL_PRIMITIVE --- ---
    SN0WCRASH: je to vážně takovej rozdíl dvakrát a třikrát kříženej? na předním jezdim ve městě radiál, pády přežívá v pohodě...
    SN0WCRASH
    SN0WCRASH --- ---
    STILL_PRIMITIVE: vyplet vpohode, co sa s tym stane, ked spadnes, je druha vec :)
    STILL_PRIMITIVE
    STILL_PRIMITIVE --- ---
    stačí mi na dráhu na zadní kolo dvakrát kříženej výplet? by mělo ne když to nedrncá.. ???
    LISKNI_SI
    LISKNI_SI --- ---
    Letos tu ještě nikde nepadlo: https://tse2017.tumblr.com/
    YKSVOKRAJ
    YKSVOKRAJ --- ---
    PRODÁM LEVNĚ. Naprosto nevyužité, najeto pár KM. Nemám čas a peníze :-D. Pak tu mám nějaká sedla brooks taky rozumně (B15 myslim). Kdyby měl někdo zájem tak nejlépe 732968104 nebo posilejmitosem@seznam.cz ..
    Díííky

    MIKLO
    MIKLO --- ---
    D4NIX: díky
    STILL_PRIMITIVE: skvělý, díky moc
    STILL_PRIMITIVE
    STILL_PRIMITIVE --- ---
    prktool vysel i cesky jako Velka modra kniha - https://uloz.to/!oEV6dbTH/parktool-velka-modra-kniha-pdf ... případně česká kniha jízdní kolo z polytechnické knihovny - https://uloz.to/!Y3EctkcR/jizdni-kolo-7z
    D4NIX
    D4NIX --- ---
    MIKLO: Pridam k ostatnim, nejvic mi pomohl parktool, jak clanky tak videa a sheldon. Zbytek po chvili hledani k nalezeni na netu, primarne to chce hledat v anglictine, protoze bike forum a podobne jsou proste takovy cyklisticky mimibazary. Z ceskych jsou super navody na iVelo.
    MIKLO
    MIKLO --- ---
    LISKNI_SI
    LISKNI_SI --- ---
    MIKLO: Toto možná: http://www.parktool.com/category/book
    (Já si teda zatím vystačil se Sheldonem a pdfkama od Shimana, možná občas nějakej návod na ivelo nebo webu parktool, ale tohle je prej fakt dobrý)
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    SN0WCRASH: stalo se mi kopcom dole, skidoval sem a najednou litam nahoru dolu jak panak, nastesti mam brzdu. Nemel sem sjetej kufr, ale vzal sem si boty s normalnima kuframa, co vyhazujou vsema smery, ne jen do boku. Tak na to taky bacha.
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    MIKLO: sheldon brown je asi nejlepsi zdroj. Sheldon je teda uz mrtvej, ale jeho web stale zije.
    MIKLO
    MIKLO --- ---
    ZELENYCAJ: Spíš sestavování komponent, jejich popis, rozměry atd.
    ZELENYCAJ
    ZELENYCAJ --- ---
    MIKLO: stavba jako vyroba ramu nebo stavba jako sestavovani komponent?
    MIKLO
    MIKLO --- ---
    Ahoj. Omlouvám se za OT, ale tady by mi mohl snad někdo poradit. Existuje nějaká kniha o kolech, která by rozebírala jejich stavbu, typy dílů atd.? Prostě něco jako technická příručka? Napadá mě, že před pár desítkami let vycházelo hodně takových příruček a technické literatury, tak možná někdo o něčem víte. Jde mi hlavně o to, abych se jako úplný laik seznámil s terminologií a postupy při stavbě kola. Případně díky za tip.
    SN0WCRASH
    SN0WCRASH --- ---
    KCHARI: mne sa to stalo, ale nic vazne... Bud rad, ze si nesiel dole kopcom :P
    ZSIS
    ZSIS --- ---
    prvni rok dva sem mel plast tak na 2-3 mesice, to je pravda. mezitim uz ani nevim, kdy jsem naposledy menil.
    KCHARI
    KCHARI --- ---
    ZSIS: vozím nášlapy, ne košíky... a 4 zadní pláště za rok zas tak moc není, to ej dle mýho v normě :)
    ZSIS
    ZSIS --- ---
    KCHARI: tim jako myslis kosik? me drzely vecne. asi 2krat mi rupnul popruh, ale ze jsem extra cool tak mam ty dvojity (dvojity popruh = dvojita rychlost, neasi). a to ti aspon jeden nejak do cile udrzi.

    ta radost obcas si zasmykovat.. tak, koho bavi furt kupovat a menit plaste.. vsak ano deti, je to sranda.
    KCHARI
    KCHARI --- ---
    SALO: tak přední brzdu mám že jo, ale ta radost občas si zasmykovat?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam