• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DANIIfixed gear/single speed
    ZSIS
    ZSIS --- ---
    TOMBSTONE: hm, ja jsem SA kliky jezdil nekolik let, brakeless. spis smula, imho.

    STILL_PRIMITIVE: takze byl problem zabrzdit, protoze plast moc brzdil? ehm. obvykle to je vec rozlozeni vahy mezi prednim/zadnim kolem. skillz, hrhr.

    tvl co to vsichni melete? u me se ten klub furt jeste jmenuje fixedgear/singlespeed.. mozna vymazat cookies nebo co..
    PULP121
    PULP121 --- ---
    SN0WCRASH: mě je trvalo sehnat asi milion let. jako dve matičky skoro za litr je trochu úlet...

    TRACK AXLE NUTS - FRONT - Campagnolo - Record - 9mm - 1 Set - Pista Fixed - NEW | eBay
    https://www.ebay.com/...mm-1-Set-Pista-Fixed-NEW/382274506380?hash=item5901560e8c:g:-a0AAOSwGvhUCRNA
    SN0WCRASH
    SN0WCRASH --- ---
    STILL_PRIMITIVE: nj, Campagnolo som nikdy nemal, very fancy, much Italian :P Chybajuce matky hladam v lost & found krabici v bike shope a holt SA tu zrejme moc nefici. Takze to moze byt aj Amsterdamom, cojaviem..
    STILL_PRIMITIVE
    STILL_PRIMITIVE --- ---
    SN0WCRASH: SA matky se daj normalne koupit a nestojej narozdil od campagnola stovky ale desítky korun, přijde mi že sou kompatibilni se starejma anglickejma vecma asi to v taiwanu kopírujou absolutně :)
    SN0WCRASH
    SN0WCRASH --- ---
    Mne vseobecne pride Sturmey Archer zbytocne komplikovany v porovnani so Sram alebo Shimano vecami. A tiez maju vsade na zavitoch kadejake divne stupanie, takze prajem vela stastia v hladani spravnej matky na utiahnutie kolesa, az nahodou pretrhnes zavit :)
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    STILL_PRIMITIVE: je to offtopic, jj :) prevody jsou cca 1,00 a 1,37, co si pamatuju. Nevim, jaky jsou 3r naboje od S-A, ale mam 8r od S-A, kterej je o dost drazsi nez Nexus a pritom je to uplnej shit. Kickshift naproti tomu funguje v pohode.
    STILL_PRIMITIVE
    STILL_PRIMITIVE --- ---
    MARASAN: mě ten kick shift vždycky zajimal a ted s potrebou vozit dite na kole je to zas aktualni, protoze na fixe za sebou dite nechci .) ... jak odstupnovany jsou ty rychlosti? Vím že třeba 3 rychlostní SA náboj se dá jezdit s klidem a holka vyšlápne strahov a naopak na rovince jede dustojnou rychlosti... promiňte offtopic ale když na to přišla řeč...
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    SN0WCRASH: Sram Automatix jsem v ruce nemel, bych to nekdy rad testnul.
    KickShift (S-A S2 nebo S2C s torpedem) je manual, radi se protipohybem pedalama, uplne stoprocentni to neni, je to ovsem v pohode. Brzda zacne brzdit az za prerazenim. Ja jezdim i s predni brzdou, cili pokud nechci radit, brzdim jen predni. Naboj je prakticky bezudrzbovej.
    SN0WCRASH
    SN0WCRASH --- ---
    MARASAN: mne sa dost osvedcil sram automatix, ktory radi odstredivou (silou v zavislosti od rychlosti). Problem, je, ze ma tendenciu preradit na tazsi prevod ak bicykel narazi na dostatocne velky hrbol. Seskusal som, ale mam pocit, ze to jazdu hore kopcom po kockach asi moc nezlepsi :) Ako sa sprava ten kick-shift? Je to ten SA model?
    RANO
    RANO --- ---
    SN0WCRASH: úplně obyčejně, divadlo obstaral až rozbitý braník v batohu, čehož jsem si všimnul až když jsem se dodřený předklonil že nahodím řetěz a přelilo se mi pivo přes hlavu.)
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    MAESTRO_007: co sme delali kickshifty, nikdo si nestezuje, ja si na to zvykl hodne a po meste mi to sedi. Navic je ten naboj asi tak 2x vetsi, nez std torpedo nebo 3r nexus, cili fakt brzdi lip. Je dost tezkej, hlavne s torpedem ma asi kilo a pul ;-)

    ad zlomeny kliky:
    broken crankset at DuckDuckGo
    https://duckduckgo.com/?q=broken+crankset&atb=v43-3__&iax=images&ia=images
    SN0WCRASH
    SN0WCRASH --- ---
    RANO: Jj, to su fajn plaste, mal som. A tu drzku si hodil len tak hocako, alebo aj s nejakou pridanou divadelnou hodnotou? :)
    SN0WCRASH
    SN0WCRASH --- ---
    STILL_PRIMITIVE: ja som dost jazdil s torpedom po Prahe, dole kopcom sa to fakt dost hreje, musis na to stale mysliet, pribrzdovat kratko a co najmenej. Popravde, nebolo mi to uplne prijemne ;) A ked nedavas pozor, tak sa to pekne prehreje. Zvacsa potom zacne piskat, pretoze tam uz akosi chyba vnutri mazivo. Zapiect sa mi to este nepodarilo :)
    RANO
    RANO --- ---
    WILD_A: no jasně, jsem si to tu to ráno přečet, říkal si že to se přece nestává tak často a asi o dvě hodiny pozděj ležím pod kopcem na namalovaný čáře, dík! :D

    _____
    jo a když už padla řeč na pláště, tohle jsem jel mtb, kojaky 26x2,00, ani ne ss/fg a ani to nebylo při brždění, jen jsem to rozespalý moc naklopil.
    SALO
    SALO --- ---
    STILL_PRIMITIVE: torpedo v kopcovitom terene ako jedina brzda fakt nie je v pohode, uz z principu, ze brzdi zadne koleso.
    na rovine sa to znesie, ak jazdis pomaly. akekolvek prudsie brzdenie znamena, ze ides do smyku. to je naozaj lahodka za mokra.

    a zase sa tu dostavame k mojej oblubenej teme :), dvoch na sebe nezavislych brzdnych systemoch vyzadovanych zakonom.
    nie je to tam zo srandy. a aj to torpedo sa obcas prehreje alebo povoli/odlomi...
    STILL_PRIMITIVE
    STILL_PRIMITIVE --- ---
    MAESTRO_007: torpedo je v pohode, rozhodne to neni jako na fixe bez brzd :))) ... brzdi i plynule, funguje na principu třeci spojky kdy se valeckama rozviraj packy vnitrniho bubnu a trou o vnejsi plast torpeda. Na mokru je to hlavne o plastich, kdyz mas sracku kouze to, kdyz mas dobry drzej, mam treba nejaky hutchinson atom a z fixy sem je musel sundat protoze se s nima nedalo skidovat, drzej jak svine i na mokru a normalne sem vytrhaval boty z pedalu (SPD) - coz pod strahovem na Svandaku na semaforech nechces kdyz ti padne cervena... takze torpeda bych se nebal, kamos ho jezdi desetileti a ted vozi i dite, ma starou ocel tezkou, s ditetem je nalozenej jak pan a upne bez problemu kdyz nepocitam celodenni jizdy na vícetýdenim treku v horku, kdy prej kdyz brzil delsi kopec s ditetem za ssebou, tak se vnejsi plast torpeda prehrival tim trenim...
    TOMBSTONE
    TOMBSTONE --- ---
    MAESTRO_007
    MAESTRO_007 --- ---
    MARASAN: S-A znam... ale tak nejak jsem myslel ze je to drazsi.. pritom je to cenove srovnatelne s nexusem (ke kteremu je jeste razeni).... to "kopani/brzdeni" je v pohode?

    ...slo mi prave i o ty brzdne vlastnosti... na mokru do bude stejne jako fixka bez predni brzdy ne? kdyz nepocitam zpozdenou reakci nez to zasekne
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    MAESTRO_007: torpedo brzdi jako torpedo, tzn. na mokru na hovno. Je to ale navykovy. Nexus ma torpedo asi takovy, jak Velamos, nejlepsi, co jsem zazil je v kick shift naboji od S-A.
    MAESTRO_007
    MAESTRO_007 --- ---
    // a jeste dotaz na torpedo... ma stim nekdo zkusenosti?

    uvazuju poskladat kolo s trirychlostim nexus torpedem.... prevazne na jezdeni do prace, libi se mi moznost obcas prehodit a taky nechci mit brzdy nebo prehazovacku....
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam