• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DANIIfixed gear/single speed
    KCHARI
    KCHARI --- ---
    STILL_PRIMITIVE: už dlouho sem nekupoval, ale vždycky to bylo z Německa. Buď bike24 nebo www.bike-components.de. Čekám na akce a pak jich nakoupím několik :)
    STILL_PRIMITIVE
    STILL_PRIMITIVE --- ---
    KCHARI: sem asi koupil nejaky stary lezaky... kde kupujes?
    KCHARI
    KCHARI --- ---
    STILL_PRIMITIVE: tak žádný extra vzorek to nemá, s tím člověk musí počítat, ale že by mě to někdy lítalo jak namydlený? Možná na sněhu, ale to jsem radši přesedlal na druhý kolo (horský :)). Jinak i za deště mi to vždycky přislo v pohodě. Už jsem jich měl vzadu asi 8 a pokaždé dobrý
    STILL_PRIMITIVE
    STILL_PRIMITIVE --- ---
    KCHARI: Nemas problem s Hardshellama na mokru? Me litaj jak namydleny. Dneska mi vzadu bouchla duse a uplne to vyrvalo z patky draty... priste chci zkusit spis gatorskiny.

    Vubec nejlip se mi jezdi se Schwalbe Marathonama ale maj vzorek cos asi pro skalni vyznavace slicku neni. Ale cena/vykon super.
    ZSIS
    ZSIS --- ---
    +1 conti GP4000, na predni mezi nejlepsim co jsem tam kdy mel (jsem to nekde vyhral, jinak bych tak drahou gumu nekupoval :D)

    ted koukam, GP4season a GP4000 se zdaji byt dve ruzne veci. obe drahe. asi teda obe dobre, jsem si hodne jist tehdy miti ty 4000ky.
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    KCHARI: Conti Grandprix 4season ve 32 mm sou nejlepsi gumy
    KCHARI
    KCHARI --- ---
    Uz jsem to tad kdysi psal, ale nedam dopustit vzadu na Conti Gator Hardshell a vepredu Conti Grandprix 4season
    HEDIS
    HEDIS --- ---
    DIE_DIE: jezdím tyhle v Praze a zatím ani jeden defekt.

    CONTINENTAL ULTRA SPORT II 28-622 skládací | LBS Sport
    https://www.lbs-sport.cz/...AHKQWLOF8RjSKI_e-fE2aZAW5mPTmavJ35OvHlpFOKg37RUVNgLH0RwQqKEaAk9oEALw_wcB
    STILL_PRIMITIVE
    STILL_PRIMITIVE --- ---
    DIE_DIE: Galdy do mesta nic moc, vozil jsem a prestal jsem, i jen na cestu na velodrom to pak byl opruz. Defekty do jisty miry lze resit mlikem TUFO tmel extreme... zalepi i dost velky diry... ale rozhodne je pohodlnejsi mit anti defekt plast... osobne preferuju jeden poradnej nez furt menit shitovy kuli odpadu... A pokud bys schanel kola plastovy budu pomahat kamosovi zbavit se kola v podstate za cenu kol, a i sam se budu neceho zbavovat tak se pripadne muzem dohodnout v poste.
    ZSIS
    ZSIS --- ---
    DIE_DIE: na galuskovej rafek normalni gumu nedas. osobne bych na deni jezdeni po meste galusky nechtel. jestli vubec, tak tezko po ceste spravitelne, drahe, z atech par baru na vic to za me potreba neni. radsi normalni plaste. ani nikoho neznam, kterej by hrotil takovej old-school. vyjma par lidi co hravali kolovou, ale to je zas o necem jinem.

    teda, jednoho kluka jsem ted v pajzlu potkal, koupil levne starsi kolo a ted nevi co s tim :D

    DIE_DIE: thickslick se jako galuska imho nevyrabi.

    odpovedi na vetsinu technickych otazek => www.sheldonbrown.com
    DIE_DIE
    DIE_DIE --- ---
    TOMBSTONE: haha, ja pravě odkurvil Thickslick no

    DIRTJUMPER: co tim myslis, normální, jakože dražší, nebo normální jakože guma a duše?
    To asi na galuskovej ráfek dat nejde ne?
    TOMBSTONE
    TOMBSTONE --- ---
    ja na fixce vozil ty nejlevnejsi plaste co sem nasel..vetsinou tak za 250kc...sice sem projel za sezonu tak 4 nekdy 6 kousku,ale furt to bylo levnejsi nez jeden thickslick.
    ale stejne,predni gumu sem mel jednu tak na dve sezony..horely ty zadni...
    DIRTJUMPER
    DIRTJUMPER --- ---
    DIE_DIE: kup si normální pláště co mají zvýšenou ochranu proti defektu...
    DIE_DIE
    DIE_DIE --- ---
    Ahoj všem, mám celkém čerstvě singlespeeda tak sry za basic otazky.
    Preferujete po městě galusky? Po cca. měsici se mi podařilo dost radikalně rozřezat předni kolo,
    asi je to daný tím městem, blbý teren a často i střepy a jiný bordel.

    Otázka zní: Vyplati se to? Jak často měnite? V servise mi řekli že výměna 900,- a že pod 700,- gumu nekoupim.
    Na internetech jsem viděl nějaký Michelinky 2ks za 400,-, ale netuším jak vydží nebo jestli jsou vubec nějaký zásadní rozdíly v kvalitě. Nerad bych měnil gumy každý měsic za tyhle peníze + lepení a tak zabere čas i skills.

    Máte nějaký know-how jak na to? Díky
    BURKHAR
    BURKHAR --- ---
    VAVERAK: Dobře vy!
    VAVERAK
    VAVERAK --- ---
    MARASAN: ta modra strela je toho lokala na lavicce. mel funkcni jen predni brzdu a nejsem si jistej jestli mu to vubec radilo. takze takovej SS.
    L4JKA
    L4JKA --- ---
    MARASAN: Nejdřív jsem si taky říkal, jestli na tom jeli. Pak jsem se kouknul doprava
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    VAVERAK: modrej bajk pred drogerii - taky festka? Neco podobnyho si ted zrovna davam dohromady - komfortni festku. Sem zvedavej, jestli je to uplne k hovnu nebo se da pouzivat.
    VAVERAK
    VAVERAK --- ---
    Kamarádi na výletě / Šumava / 23. - 25.8.2019

    Fixed gear přejezd západní hranice České republiky.

    DEN 1
    S Honzou P. se potkávám v pátek v Chebu na vlakovém nádraží. Dál pokračujeme lokálkou do německého zapadákova Adorf.
    Výjezd z Adorfu zahajujeme až kolem jedenácté hodiny dopoledne. První defekt těsně za Aší. První oběd na sídláku v Chebu.
    Dalších dvacet pět kilometrů kopírujeme hranici z německé strany. Pořád se to vlní nahoru a dolu. Občerstvovačka v Zadním
    Chodově je obohacena o pokec s místním mladým týpkem, co prý začal sportovat. Druhý a poslední defekt v Malých Dvorcích.
    Plánovaná kopačka v rybníku Chobot nevychází. Voda je zelená jako Rákosníčkova tůňka a hemží se to tu komárama. Dnešní
    cíl Bělá nad Radbůzou, dosažen těsně před západem slunce. V místní putice kupujeme PETku piva a do bidonů stáčíme teplou
    vodu na hajzlu. Nocujeme ve vyhlídkové věži nad městem. Jasná obloha, klid, sprcha teplou vodou z bidonu, oheň, pivko, brčko.
    Dobrou noc.

    130km, 1600m, okresy 2:1 pro Petra V. strava







    DEN 2
    AeroPress ke snídani. Fouká od východu. Slunce pálí. Silnice jsou v neuvěřitelně dobrém stavu. Jedeme skrz Český les. Lidi chodí z lesa
    s košema plných hub. Bereme to zkratkou přes Jindřichovu Horu. Parádní gravel divokým lesem. Do Nýrska přijíždíme s hodinovým
    předstihem před bouřkou. Obědváme u rodinných známých a chytáme vlak do Železné Rudy. Nakupujeme večeři a fresh fólii. Do ní
    balíme spacáky a podsedlové brašny. Lesní cestou jsme vystoupali do tisíce metrů nad mořem. Pak už jen hladké asfalty skrz Šumavu
    do Srní. Maximální romantika a dech beroucí výhledy. Vypařující se voda z lesů, mlha v údolích, šedivý tón luk, západ slunce. Chčiju
    blahem. Jsme v extázi. Ze Srní slušný bomby do údolí k řece Vydře. Večerní koupel v Otavě. K večeři pečená zelenina na ohni, brambory
    a balkánský sýr. Spíme na skautské louce.

    129km, 1550m, okresy 1:0 pro Honzu P. strava







    DEN 3
    Vstáváme brzo a začínáme průjezdem zákazu vjezdu kolem řeky Vydry. Kemp Antygl úplně přeplněný lidmi. Projíždíme obsypanou
    Modravu a Kvildu. Snídáme držkovou polévku a velké pivko. Za Kvildou sjíždíme z hlavní silnice a noříme se do lesů Šumavy. Poslední
    ostřejší stoupání do Českých Žlebů zvládáme s přehledem. Občas si heknu. Teď už jen pohoda kolem Studené Vltavy a vodní nádrže Lipno.
    S časovou rezervou, kterou máme si dovolujeme dát pivo tady a pak zase támhle. Na přehradě Lipna stíháme vyhlášení MČR kanoistiky.
    Sprcha ve Vltavě kousek pod Vyšším Brodem v Gril baru U Tygra. Následný finiš, osm kilometrů v pozvolném kopci do Dolního Dvořiště,
    byl zadarmo. Právě v ten okamžik se cítime na to, dojet klidně až do Lince. V osm večer nám jede vlak z Rybníku směr
    Praha/Bohušovice nad Ohří. Jsme plní optimismu. Chceme jet zase. Tak příště.

    127km, 1470m, 1:0 pro Honzu P. strava



    D4NIX
    D4NIX --- ---
    VAVERAK: Uprimne si nedokazu predstavit na tom prednim nosici mit vic nez tu basu (cca 9kg). Ty nosice vypadaj, ze uvezou vic, ale ta drina pri zataceni je strasna :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam