• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DANIIfixed gear/single speed
    ZSIS
    ZSIS --- ---
    SN0WCRASH: v tomhle pripade jde o videnskou znacku, podle vseho. udajne od roku 1933, ale priznam, ze nevim, jestli a jak vubec tam existuje spojeni ci historicky puvod. ale po vidni to je trosku legenda. bohuzel, ram utrpel pri potkani s autem, a ted u me visi na zdi.

    Radsport RIH
    https://radsport-rih.webnode.at/
    SN0WCRASH
    SN0WCRASH --- ---
    ZSIS: Amsterdanska znacka, minuly rok oslavovali storocnicu :)
    ZSIS
    ZSIS --- ---
    na fb se mezitim prihlasuji tak 1-2x za mesic. a prej, ze ta fotka uz ma 13let. no, to ten cas leti. skoda toho ramu, byl moc hezkej.

    WILD_A
    WILD_A --- ---
    STILL_PRIMITIVE: A s 53/13 jak se jim jezdi U Rajsky zahrady?

    Ja jezdim 48/17 a v Praze neni kopec co bych nedal (ted bydlim malvazinky, takze kopeci jezdim pokazdy) i kdyz nektery kopce jsou fakt HC (treba ten co zminuju). Ty co jedou pomery to je 2.82:1 ty co jedou gear inche (to mi prijde lepsi) tak je to ~76, pricemz street knowledge vzdycky rikala ze ideal je 70-80 GI pro normalni lidi co chtej zvladnout kopce. A jinak tohle kombo ma taky dobre skid patch, 17. A samozrjeme jezdim s brzdou protoze brzdna draha je vyrazne kratsi.
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    doporucuju spis letitej webik:

    Fixed Gear Calculator - Ratio & Skid Patch for all!
    https://www.surplace.fr/ffgc/
    ZSIS
    ZSIS --- ---
    MARASAN: prvocislo te taky vzdycky nezachrani. kazdopadne ma smysl o tom vedet a aspon jednou se nad tim v kariere zamyslet.

    Fixed Gear Bicycles for the Road
    https://www.sheldonbrown.com/fixed.html#skid
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    Vzadu preferujte prvocislo, kvuli skidpatchum.

    V Brne sem jezdil 42/15, ted jezdim 42/17 na singlu. Dycky s brzdou (jsem hovnař).
    PZYKL0N
    PZYKL0N --- ---
    Já mám taky 46/18. Bydlim na Vinohradech a ze všech stran se to dá vyšlapat bez problémů.
    AAHHWISEGUY
    AAHHWISEGUY --- ---
    STILL_PRIMITIVE: recenze uvedena: "jsem hovnar" me naprosto fascinuje :))
    KCHARI
    KCHARI --- ---
    DEB: je tam docela kopec dolů. Když sem to jel naposledy v zimě s plným nosičem a baglem, tak sem se trochu bál, že mi to utrhne nohy :)
    DEB
    DEB --- ---
    KCHARI: jsou tam kostky? :D
    KCHARI
    KCHARI --- ---
    Sjet takovej Strahov ke Švandovu divadlu s nohama na rámu a bez brzdy by musel být nezapomenutelnej zážitek :)
    DEB
    DEB --- ---
    ZSIS: taky ale hodne zalezelo kde jsem z toho kopce jela, v mistech kde ti nehrozi nic, brzdit nemusis zejo, v praze bych si bez brzdy netroufla
    DEB
    DEB --- ---
    ZSIS: driv podrážky, kdyz uz jsem musela brzdit, potom jsem si trapne poridila brzdu :)))))
    ZSIS
    ZSIS --- ---
    DEB: a jak brzdis? podrazky drzi?
    DEB
    DEB --- ---
    PROKY: ja teda kdyz jedu z kopce tak mam nohy na ramu
    PROKY
    PROKY --- ---
    Jel jsem Praha- Bern 45*15 převod naložené spacákem a bylo to v klidu. Záleží jak moc ses silnej. Přijde mi lepší radši točit z kopce než se trápit do kopce. Do phy převod 3:1 optimal.
    STILL_PRIMITIVE
    STILL_PRIMITIVE --- ---
    ZSIS: Zkusim na kryse v Jiznich Cechach... tady kopecky jsou :)) V Praze bych zatim nemenil... chapu ze kazdymu sedi neco jinyho, ja bych Plzenskou od Motola, Radlickou z Jinonic nebo Strahovskej kopec ke Švandivu divadlu neutocil (jak jsem avizoval sem hovnař) ... kamosi jezdi po meste 53/13 :))) coz podle me o kolena je, ale kdyz se na to nekdo cejti tak "mladi vpřed!"
    ZSIS
    ZSIS --- ---
    skid ja uz malokdy, jak clovek zna mesto a provoz, tak proste zpomaluje nohama.
    btw, skidcontest rakouskych mistrovstvi messengeru 2012 jsem taky vyhral :P dostal jsem plaste conti gp4000, a za me na predni kolo luxus ktery si rad od te doby dopravam.

    jsem starej dedek co vzpomina :D
    SN0WCRASH
    SN0WCRASH --- ---
    nj, je to mensia frajerina, ale lepsie sa to kontroluje :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam