• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MURHAAYASkenování a digitalizace filmů a fotografií (hlavně s Canonem 8800F aneb klub zoufalych uzivatelu)
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    tak se vydavam s tim canonem podruhy na reklamaci, protoze se tam zae objevil ten pruh
    AAHHWISEGUY
    AAHHWISEGUY --- ---
    MURHAAYA: pekny, ale mas tam prach
    IANUS
    IANUS --- ---
    MURHAAYA: 18MB v TIFu ... čoveče, měj trochu rozum ;-)
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    ty jo, nevim cim to je, ale me to fakt leze normalne uz ze scangearu nejen koukatelny ale naprosto v pohode
    TOX_MAS
    TOX_MAS --- ---
    hoj, bych se taky přidal do Vašeho klubu "jak se nenasrat digitalizací"
    mám ten zázrak (c8800f) doma a snažim se tomu přijít na kloub...velmi pomalu
    první výsledky tady
    [ TOX_MAS @ Holga ]
    ale to je spíš takový jak se to dělat nemá....

    pokud byste chtěli mužu zkusit srovnání škoda-canoscan-nikon (ehm model nemám tucha, je to jen na kinofilm za x desítek klacků...)

    to co sem házel do holgy je diák tušim velvia, volaná aka asa25. aby se to aspoň přiblížilo tomu, co vidim na filmu, musel sem na to hrabat ve fotošopu - původní skeny sou podivně domodra. nějaká rada?
    SAHOO
    SAHOO --- ---
    HUGGI: adobe bridge na zakladni upravy (barevnost, krivky, orezy a jemna retuse chyb po skenu). Je to i (po naindexovani) zabavne rychle (zdrojove TIFFy mam o velikostech 80-116MB).
    AAHHWISEGUY
    AAHHWISEGUY --- ---
    Scanning Basics 101 - All about digital images
    http://www.scantips.com/
    HUGGI
    HUGGI --- ---
    _HODNIJENVOHNI_: Adobe Lightroom pokud vim umi jak raw tak tiff..veskery upravy jsou nedestruktivni, muzes delat virtualni kopie, dvouma kliknutima se vcetne rozpracovanejch uprav prepnout do PS...idelani ;)
    _HODNIJENVOHNI_
    _HODNIJENVOHNI_ --- ---
    prosimvás jaký profram používáte na úpravu tiffů? ps je dost zdlouhavé--něco jako bibble by se hodilo..jenže to podporuje jen fotákový rawy
    RADO1
    RADO1 --- ---
    ZATAMOKO: Ano, ked scanujes do raw-u, urobi ti z toho tiff. ale so vsetkymi kanalmi a maximalnej bitovej hlbke. A uz som to casto pouzil, ked som sa hral s nastavenim, hladal som, akym profilom mam scanovat ten film [ziadny z tych profilov nebol idealny].
    A cakat vzdy niekolko minut, kym oscanujem policko, aby som nasledne prisiel na to, ze to je naprd? Takto oscanujem do raw-u, sejvnem do tifu a potom uz len ten tiff stale otvaram a aplikujem nan vsetky mozne operacie ako pri scanovani. Sakra to zrychluje pokusy...
    ZATAMOKO
    ZATAMOKO --- ---
    Nechcete se domluvit a koupit 10 Pro licenci VueScanu? Jedna pak vyjde na 40 USD.
    https://www.hamrick.com/regm.html

    MACHALIK: vyuzils nekdy funkci "Create raw scan files"?
    Checkbox jsem sice nasel, ale dle vseho stale udela "jen" tif.
    Mozna jsem nekde neco preklid v nastaveni.
    AZAZEL1MZ
    AZAZEL1MZ --- ---
    MURHAAYA: nad tim jsem uz taky premyslel jestli to neni skenerem, ale zase na druhou stranu pokud se podivam na flickr tak tam fakt maji brutalni fotky ze stredoformatu (negativy i pozitivy) a barevne parada, kdyz pouzivam scangear tak mi to vsechno jde brutalne do zelea (nevim kde se tam nastavuje kalibrace) a ve Vuescan tak tam mi to jde zase trochu do modra (a tam se mi zobrazuje ze se kalibruje pred kazdym skenovanim)
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    to je zvlastni, ja tam rovnou mrsknul portu a ve scan gearu mi to naskenovalo barvicky dost v pohode. i diak to vzalo dost v pohode, akorat v utery dostanu novej, kvuli tomu pruhu co tam byl, jesli ty barvy nejsou nejaka chyba skeneru
    LUKY
    LUKY --- ---
    AAHHWISEGUY: Jak psal Murhaaya ... zkus otrit sklo na skeneru nejakou antistatickou uterkou a melo by to pomoct od kapicek.
    AAHHWISEGUY
    AAHHWISEGUY --- ---
    jinak zkouseno pouze v ScanGear. SilveFast jsem nemel silu zkoumat, nejak mi to neprislo od zacatku intuitivni.
    AAHHWISEGUY
    AAHHWISEGUY --- ---
    HYPNOGEN: jedinej scanner, kterej jsem si mohl vyrazne dovolit. fotim negativy a diaky, pritelkyne si ted koupila Mamiyu 645 1000s, takze ji budu scanovat svitky a priznamse, ze kolikrat nestiham precist nejaky veci do skoly, takze nejake nascanovane kapitoly z knizek se taky hodi :D

    jinak vcera vecer jsem to jen lehce zkousel (jsem nemocnej, takze nemam moc naladu a neni mi moc dobre) a vysledky tedy spise spatne - spatna zrnitost, barvy neodpovidajici realite (resp. kdyz jsem to fotil tak to vypadalo uplne jinak, scany od skody jsou tak jine), lehce se to tahne do modra. co me tedy ale nejvice zarazi jsou kapicky, ktere se na nascanovanych negativech objevuji (jakoby uschla aerosol). neukladal jsem to, ale v zasade to vypada uplne stejne jako na tomto co postnul ID MURHAAYA: http://varial-artworks.com/odd/_bordel/canoscan-01.jpg
    nejvic zarazejici je, ze jsem to testoval na dvou negativech vyvolanych a scanovanych u skody - ty kapicky na skodackych scanech nejsou, stejne jako barvy jsou taky uplne nekde jinde.
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    HYPNOGEN: je to skener asi s nejlepsim pomerem cena vykon, navic kdyz ho nekdo ma a vidis z nej vysledky tak spis jdes do nej (pokud ti ty vysledky staci) nez abys riskoval jinej.
    MACHALIK
    MACHALIK --- ---
    AZAZEL1MZ: Všechno (retuše prachu i ostření) tam je.
    Zapni si mód Expert nebo jak se to jmenuje, zkrátka aby ti to ukázalo úplně všechny ovládací prvky.
    HYPNOGEN
    HYPNOGEN --- ---
    AAHHWISEGUY: se tu s tím 8800F poslední dobou roztrhl pitel :D
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam