• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MURHAAYASkenování a digitalizace filmů a fotografií (hlavně s Canonem 8800F aneb klub zoufalych uzivatelu)
    DONALD
    DONALD --- ---
    a neni to proste jen tim ze maj lepsi masinu a ten canon to sam od sebe lip neda?
    AAHHWISEGUY
    AAHHWISEGUY --- ---
    MURHAAYA: na prosvetlovacim stole jsem se nekoukal, ale pokud to ted vezmu proti svetlu zarovky, tak skoda je rozhodne mnohem blize realite.
    ta fotak z toho 8800F ma takovy ruzovy nadech. navic slecna ma ve skutecnosti zelenou bundu a ne zlutou podle toho jak to vychazi z toho scanneru (viz Skoda).
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    AAHHWISEGUY: a kdyz se na to koukas na prosvetlovacim stole tak to vypada jak? u skody a pod nikdy nevis cim vsim to prohanej (nekdy to nevi ani ti laboranti)
    AAHHWISEGUY
    AAHHWISEGUY --- ---
    ja nerikam, ze jsem nejak pokrocily uzivatel, ale proste se mi to nejak nezda...
    Kodak Elitechrome 200
    8800FF - http://img5.rajce.idnes.cz/d0506/2/2594/2594237_69176dc690f4a662e7b31f1b51334a18/images/IMG.jpg
    Milan Skoda - http://img5.rajce.idnes.cz/d0501/2/2329/2329916_48058b4c3b184f0209157f79e36ad55b/images/18550005.jpg

    co delam blbe?
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    Tedka mi odmita brat nejaky tmavsi svitek jako 6x6 a proste mi cpe 6x4.5, v silverfastu je to uplne marny, kde to vubec nevypada jak by melo co se tyce barev (ano vim, vue scan)
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    AZAZEL1MZ:
    AAHHWISEGUY:
    ten novej kousek se zda byt v pohode. tamto mi jen pry opravili a dali mi opravenej, protoze prisel driv nez novej kousek. klidne vam muzu hodit print screen ze scangearu s nejakym negativem barevnym nebo diakem.

    jesli to neni vada skeneru taky. po tom vsem bych se nedivil
    AAHHWISEGUY
    AAHHWISEGUY --- ---
    ja teda z toho taky pomalu rostu... pomalu zacinam rpemyslet, ze ho vratim behem te 14 denni lhuty pro nakup veci na netu.
    AZAZEL1MZ
    AZAZEL1MZ --- ---
    MURHAAYA: stastny to clovek ja se s barvama nemuzu vubec domluvit, porad se to nejak sere
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    tak se vydavam s tim canonem podruhy na reklamaci, protoze se tam zae objevil ten pruh
    AAHHWISEGUY
    AAHHWISEGUY --- ---
    MURHAAYA: pekny, ale mas tam prach
    IANUS
    IANUS --- ---
    MURHAAYA: 18MB v TIFu ... čoveče, měj trochu rozum ;-)
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    ty jo, nevim cim to je, ale me to fakt leze normalne uz ze scangearu nejen koukatelny ale naprosto v pohode
    TOX_MAS
    TOX_MAS --- ---
    hoj, bych se taky přidal do Vašeho klubu "jak se nenasrat digitalizací"
    mám ten zázrak (c8800f) doma a snažim se tomu přijít na kloub...velmi pomalu
    první výsledky tady
    [ TOX_MAS @ Holga ]
    ale to je spíš takový jak se to dělat nemá....

    pokud byste chtěli mužu zkusit srovnání škoda-canoscan-nikon (ehm model nemám tucha, je to jen na kinofilm za x desítek klacků...)

    to co sem házel do holgy je diák tušim velvia, volaná aka asa25. aby se to aspoň přiblížilo tomu, co vidim na filmu, musel sem na to hrabat ve fotošopu - původní skeny sou podivně domodra. nějaká rada?
    SAHOO
    SAHOO --- ---
    HUGGI: adobe bridge na zakladni upravy (barevnost, krivky, orezy a jemna retuse chyb po skenu). Je to i (po naindexovani) zabavne rychle (zdrojove TIFFy mam o velikostech 80-116MB).
    AAHHWISEGUY
    AAHHWISEGUY --- ---
    Scanning Basics 101 - All about digital images
    http://www.scantips.com/
    HUGGI
    HUGGI --- ---
    _HODNIJENVOHNI_: Adobe Lightroom pokud vim umi jak raw tak tiff..veskery upravy jsou nedestruktivni, muzes delat virtualni kopie, dvouma kliknutima se vcetne rozpracovanejch uprav prepnout do PS...idelani ;)
    _HODNIJENVOHNI_
    _HODNIJENVOHNI_ --- ---
    prosimvás jaký profram používáte na úpravu tiffů? ps je dost zdlouhavé--něco jako bibble by se hodilo..jenže to podporuje jen fotákový rawy
    RADO1
    RADO1 --- ---
    ZATAMOKO: Ano, ked scanujes do raw-u, urobi ti z toho tiff. ale so vsetkymi kanalmi a maximalnej bitovej hlbke. A uz som to casto pouzil, ked som sa hral s nastavenim, hladal som, akym profilom mam scanovat ten film [ziadny z tych profilov nebol idealny].
    A cakat vzdy niekolko minut, kym oscanujem policko, aby som nasledne prisiel na to, ze to je naprd? Takto oscanujem do raw-u, sejvnem do tifu a potom uz len ten tiff stale otvaram a aplikujem nan vsetky mozne operacie ako pri scanovani. Sakra to zrychluje pokusy...
    ZATAMOKO
    ZATAMOKO --- ---
    Nechcete se domluvit a koupit 10 Pro licenci VueScanu? Jedna pak vyjde na 40 USD.
    https://www.hamrick.com/regm.html

    MACHALIK: vyuzils nekdy funkci "Create raw scan files"?
    Checkbox jsem sice nasel, ale dle vseho stale udela "jen" tif.
    Mozna jsem nekde neco preklid v nastaveni.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam