• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MURHAAYASkenování a digitalizace filmů a fotografií (hlavně s Canonem 8800F aneb klub zoufalych uzivatelu)
    Který skener nyní poskytuje nejlepší poměr cena/výkon, vyplatí se stolní flatbed skenery? Zkušenosti a výsledky uživatelů těchto zařízení.
    rozbalit záhlaví
    DAKRLS
    DAKRLS --- ---
    MURHAAYA: máš to smůlu, ale od nikoho jinýho sem tu nic podobnýho nečetl. Jestli to nebude těma crosslejma negativama :))
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    DAKRLS: ze sem narazil na dva vadny kusy z toho jeden byl opravenej a u všech se projevila stejná vada - pruhy na skenech.
    DONALD
    DONALD --- ---
    DAKRLS: ajo ;) sry
    DAKRLS
    DAKRLS --- ---
    DONALD: kinofilmovym skenerem dokument/fotku nenaskenuju, ale díky za věcný komentář :D

    MURHAAYA: To, že narazíš na špatnej kus, ještě neznamená, že je ten výrobek špatnej uplně. Rád bych slyšel spíš nějaký obecnější reference.

    Včera jsem docela dlouho guglil a mam v tom akorát, ještě víc nejasno. U epsonu si často chválí barevný podání. U canonu sem toho moc konkretního nenašel, spíš tak celková spokojenost s poměrem cena/výkon.
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    GIO: protoze ho mam na treti reklamaci s tim, ze se tam dycky objevi pruhy na negativu. mam za to, ze mu do optiky pada prach
    SKOT
    SKOT --- ---
    DONALD: tak otázkou je jakou alternativu bys doporučil pro skenování kinofilmu i 6x6 aby to bylo cenově dostupné pro domácí amatérské podmínky :) desky jsou prostě náhledové ale na menší tisky hold postačit mohou
    GIO
    GIO --- ---
    MURHAAYA: proc? na ten canon mam samy dobry reference..
    DONALD
    DONALD --- ---
    a co se tak vysratl ne deskace?
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    DAKRLS: ja bych po svych zkusenostech sel do epsonu spis
    DAKRLS
    DAKRLS --- ---
    Tak co?

    Canoscan 8800F nebo Epson V500 ?

    Podmínkou je flatbelt a já se nemůžu rozhodnout.
    DAN_F
    DAN_F --- ---
    SKOT: Oukej, oukej :)

    Pro kinofilmáře tu mám pak ještě jedno potencionální řešení, který hodlám o víkendu vyzkoušet – full frame foťák a diaduplikátor (věc kterou si nasadíte místo objektivu, strčíte do ní film a pak si to přefotíte, dřív se to používalo na kopírování diáků) :)
    SKOT
    SKOT --- ---
    JCK: to je další věc, zvětšovák mam ted doma taky na kinofilm :) ale to je detail, hold dotahnu jinčí, ale nechce se mi do toho no :)

    DAN_F: až budu potřebovat něco echt kvalitně tak klidně, ale skenovat takhle dva svitky měsíčně tak se ten Nikon 9000 vyplatí hnedle ani by si na sebe nemusel přivydělávat :))
    DAN_F
    DAN_F --- ---
    Tak si to nechte naskenovat, ne – http://www.flextightx5.com/

    80,- za políčko neni tak zlý :)
    JCK
    JCK --- ---
    SKOT: long life magnifax... holt zpátky máčet si ruce v kyselinách... (mám stejnej problém, nikon IV a opětovnou zálibu ve čtverci.)
    SKOT
    SKOT --- ---
    tak jsem zprovoznil flexareta a sem s Nikonem 5000 v loji :-)) na 9000 finance nebudou a do desky se mi nejak principielne nechce...ani ten epson v750 mne nejak neoslovuje :(
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    ALESH: kapanek mimo muj rozpocet :))
    ALESH
    ALESH --- ---
    MURHAAYA: tak porid v700 :)
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    TALAGE: taky uz je v krabici a po snidani si tam sjedu. to ze to muze byt banalitka je mi uz celkem jedno, je to druhy kus a treti reklamace s tim samym, jesli se tam nekde dostava prach na optiku tak je to konstrukcni vada.


    MACHALIK: tak po čtyřech letech bych mu to odpustil asi :)
    TALAGE
    TALAGE --- ---
    MURHAAYA:
    MACHALIK:
    Prach:
    - na zrcadle, rozhodne necistit, protoze zrcadlo vetsinou nemiva kryci lak z rubove strany
    - na snimaci coce - lepsi pripad - nekdy staci ofouknout ale vetsinou kompletni rozebiracka . . .

    Reklamovat, nenechavat v pruvanu.
    MACHALIK
    MACHALIK --- ---
    Mně tohle dělal Umax, zelenožlutej pruh, různě silnej, dle nálady. Ale až po čtyřech letech.
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    btw ma tu nekdo Epson Perfection V500 Photo? ten canon mi leze krkem, jak fotaky tak skenery.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam