• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MURHAAYASkenování a digitalizace filmů a fotografií (hlavně s Canonem 8800F aneb klub zoufalych uzivatelu)
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    ted mam doma asi 500 diaku po babicce k naskenovani. Asi vsechno je to Orwochrom UT18. Neco je ale uz pekne vybledle. tak uvidime. zatim zkousim par prvnich.
    GIO
    GIO --- ---
    jo ja mam pixmu MP980
    GIO
    GIO --- ---
    MURHAAYA: ja mam ted cerstvou zkusenost, ze oproti skode maji tymoje scany prilis "obycejne" barvy (skenovano jako negativni barevny film..)
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    SKOT: no ano, ale na to nevyrazne cosi chci aplikovat ty upravy rucne v PS misto, aby si skener neco vymyslel, protoze si proste vymysli :) kdyz je fotka barevne nevyvazena (treba schvalne) tak si ji vyvazi coz se mi moc nelibi :)
    SKOT
    SKOT --- ---
    MURHAAYA: pokud jen autoexpozici tak by nějak zvlášť nemělo, ale nechci teoretizovat když to nemam na stole :) každopádně je to negativ tak s tím podle toho zacházet - když budeš negativ skenovat jako pozitiv a pak konvertovat v PS tak dostaneš prostě nevýrazné cosi
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    no to vytvori, ale vytvori na kazdym policku jinou automatickou upravu
    SKOT
    SKOT --- ---
    MURHAAYA: obyčejná inverze bych řekl nikdy moc dobře nedopadne - ani u normálního negativu. Prostě bych se k tomu choval jako k barevnýmu negativu - automatická expozice už z toho pak nějakou tu škodografii vytvoří :)
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    tak se mi serii uprav podarilo dosahnout tohoto http://varial-artworks.com/odd/_bordel/cross-upraveny.jpg
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    jde mi totiz o to jak to spravne upravit, aby to melo nejaky koukatelny a nejlip trosku hezky barvicky. viz
    http://varial-artworks.com/odd/_bordel/cross.jpg
    prvni skenovano jako pozitiv a invertovano v PS a druhe scan od skody. nemusim to mit zas tak brutalne kontrastni, protoze v tech prepalech pak lecky ztracim detaily a prepaly sou na crossech pomerne casto :)

    zatim ruzne soupu s krivkama a color mixer v PS.
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    jaky mate zkusenosti se skenovanim crosslejch diaku?
    SKOT
    SKOT --- ---
    MACHALIK: přesně tak :-)) snažil jsem se poukázat na to že bordel na skenované předloze je sic věc nepříjemná, leč je-li v prostoru skenovací hlavy bordel sedající na čip, je to věc zlejší
    MACHALIK
    MACHALIK --- ---
    SKOT: Takže jsi "rovinou zaostření" myslel fotografovaný místo v nekonečnu nebo portrétovanou osobu metr od sebe nebo cokoli fotíš - na které je to zrnko prachu?
    DAKRLS
    DAKRLS --- ---
    SKOT: to je asi pravda, leč i na rovině filmu je nutné mít správně zaostřeno :)
    SKOT
    SKOT --- ---
    DAKRLS: ono je zkrátka vhodnější to na jedné straně nazývat rovinou ostrosti a na druhé rovinou filmi či v tomto případě rovinou čipu - pak se vyhneš frustraci z toho že jsi nepochopen a všichni okolo tebe jsou blbci ;)
    DAKRLS
    DAKRLS --- ---
    DAKRLS: oprava : ... kdo četl co jsem psal, určitě pochopil, co mam mysli.
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    Rek se pet,ale myslel jsem deset;-)
    DAKRLS
    DAKRLS --- ---
    MURHAAYA: Seš demagog, ten kdo chtěl, určitě pochopil, co mam na mysli.
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    DAKRLS: ono take zalezi na ohniskove vzdalenosti a clone. Protoze u kompaktu napriklad se ti projevi na fotce negativne i prach a necistota, ktera je na objektivu.
    DAKRLS
    DAKRLS --- ---
    MURHAAYA: rovina ostrosti je rovina, kde je zaostreno. Jedna z takových rovin se nachází v úrovni filmu nebo čipu. Takže pokud budeš mít prach kdekoliv mezi objektivem a čipem, na fotce to nebude znát. Stejně tak u skeneru, tam tě sere jen prach, kterej je v rovině skenovanýho filmu.
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    DAKRLS: v tom pripade jsem ji nepochopil


    DAKRLS: rovina ostrosti je, aspon si to myslim, pomyslna rovina ve vzdalenosti od roviny filmu/cipu na kterou je zaostreno. Tudiz kdekoli od min ostrici vzdalenosti objektivu po nekonecno jen ne na filmu/cipu. To je snad jasné, ne? :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam