• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MURHAAYASkenování a digitalizace filmů a fotografií (hlavně s Canonem 8800F aneb klub zoufalych uzivatelu)
    Který skener nyní poskytuje nejlepší poměr cena/výkon, vyplatí se stolní flatbed skenery? Zkušenosti a výsledky uživatelů těchto zařízení.
    rozbalit záhlaví
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    SKOT: no ano, ale na to nevyrazne cosi chci aplikovat ty upravy rucne v PS misto, aby si skener neco vymyslel, protoze si proste vymysli :) kdyz je fotka barevne nevyvazena (treba schvalne) tak si ji vyvazi coz se mi moc nelibi :)
    SKOT
    SKOT --- ---
    MURHAAYA: pokud jen autoexpozici tak by nějak zvlášť nemělo, ale nechci teoretizovat když to nemam na stole :) každopádně je to negativ tak s tím podle toho zacházet - když budeš negativ skenovat jako pozitiv a pak konvertovat v PS tak dostaneš prostě nevýrazné cosi
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    no to vytvori, ale vytvori na kazdym policku jinou automatickou upravu
    SKOT
    SKOT --- ---
    MURHAAYA: obyčejná inverze bych řekl nikdy moc dobře nedopadne - ani u normálního negativu. Prostě bych se k tomu choval jako k barevnýmu negativu - automatická expozice už z toho pak nějakou tu škodografii vytvoří :)
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    tak se mi serii uprav podarilo dosahnout tohoto http://varial-artworks.com/odd/_bordel/cross-upraveny.jpg
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    jde mi totiz o to jak to spravne upravit, aby to melo nejaky koukatelny a nejlip trosku hezky barvicky. viz
    http://varial-artworks.com/odd/_bordel/cross.jpg
    prvni skenovano jako pozitiv a invertovano v PS a druhe scan od skody. nemusim to mit zas tak brutalne kontrastni, protoze v tech prepalech pak lecky ztracim detaily a prepaly sou na crossech pomerne casto :)

    zatim ruzne soupu s krivkama a color mixer v PS.
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    jaky mate zkusenosti se skenovanim crosslejch diaku?
    SKOT
    SKOT --- ---
    MACHALIK: přesně tak :-)) snažil jsem se poukázat na to že bordel na skenované předloze je sic věc nepříjemná, leč je-li v prostoru skenovací hlavy bordel sedající na čip, je to věc zlejší
    MACHALIK
    MACHALIK --- ---
    SKOT: Takže jsi "rovinou zaostření" myslel fotografovaný místo v nekonečnu nebo portrétovanou osobu metr od sebe nebo cokoli fotíš - na které je to zrnko prachu?
    DAKRLS
    DAKRLS --- ---
    SKOT: to je asi pravda, leč i na rovině filmu je nutné mít správně zaostřeno :)
    SKOT
    SKOT --- ---
    DAKRLS: ono je zkrátka vhodnější to na jedné straně nazývat rovinou ostrosti a na druhé rovinou filmi či v tomto případě rovinou čipu - pak se vyhneš frustraci z toho že jsi nepochopen a všichni okolo tebe jsou blbci ;)
    DAKRLS
    DAKRLS --- ---
    DAKRLS: oprava : ... kdo četl co jsem psal, určitě pochopil, co mam mysli.
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    Rek se pet,ale myslel jsem deset;-)
    DAKRLS
    DAKRLS --- ---
    MURHAAYA: Seš demagog, ten kdo chtěl, určitě pochopil, co mam na mysli.
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    DAKRLS: ono take zalezi na ohniskove vzdalenosti a clone. Protoze u kompaktu napriklad se ti projevi na fotce negativne i prach a necistota, ktera je na objektivu.
    DAKRLS
    DAKRLS --- ---
    MURHAAYA: rovina ostrosti je rovina, kde je zaostreno. Jedna z takových rovin se nachází v úrovni filmu nebo čipu. Takže pokud budeš mít prach kdekoliv mezi objektivem a čipem, na fotce to nebude znát. Stejně tak u skeneru, tam tě sere jen prach, kterej je v rovině skenovanýho filmu.
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    DAKRLS: v tom pripade jsem ji nepochopil


    DAKRLS: rovina ostrosti je, aspon si to myslim, pomyslna rovina ve vzdalenosti od roviny filmu/cipu na kterou je zaostreno. Tudiz kdekoli od min ostrici vzdalenosti objektivu po nekonecno jen ne na filmu/cipu. To je snad jasné, ne? :)
    DAKRLS
    DAKRLS --- ---
    SKOT: v rovině ostrosti, tudíž na čipu. To je snad jasné, ne? :)
    SKOT
    SKOT --- ---
    DAKRLS: a když fotíš digitálem vadí ti víc zrnko prachu v rovině zaostření nebo zrnko prachu na čipu? O:-) ono jakmile je jednou prach uvnitř tak sedna obávám se kamkoliv
    DAKRLS
    DAKRLS --- ---
    AAHHWISEGUY: proč tě trápí prach uprostřed skeneru? Ten se na skenu snad nijak neprojeví, ne? Imho je důležitý mít čistou hlavně rovinu filmu, kam je zaostřeno. Okolní bordel by fotku výrazně ovlivnit neměl.
    DAKRLS
    DAKRLS --- ---
    MURHAAYA: děkuji za vysvětlení, ale pointa byla trošku někde jinde :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam