• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MURHAAYASkenování a digitalizace filmů a fotografií (hlavně s Canonem 8800F aneb klub zoufalych uzivatelu)
    Který skener nyní poskytuje nejlepší poměr cena/výkon, vyplatí se stolní flatbed skenery? Zkušenosti a výsledky uživatelů těchto zařízení.
    rozbalit záhlaví
    AZAZEL1MZ
    AZAZEL1MZ --- ---
    SMICHAL: ja pouzivam vuescan a sem s tim nad miru spokojeny, pro me to je naprosto intuitivni takze ne neseru mesic s tim nez to nastavim a leze mi z toho to co chci (krom jedne male vyjimky a to jsou cernobile negativy ty me ten program pokazde posere a ty resim v Silverfastu ktery krome tech negativu nepouzivam na nic jineho protoze mi naopak prijde desne uzivatelky nepohodlny)
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    SMICHAL: treba vuescan, silverfast.

    krpy?
    SMICHAL
    SMICHAL --- ---
    zdravim,
    budu muset zase po case z krabice vytahnout canon8800f, a co pamatuji, tak ten originalni software delal nekdy krpy na obraze, obzvlas pri pouziti feature odstanit skrabance myslim...
    da se pouzit i jiny software jiz?
    R_G
    R_G --- ---
    Zdravim, schanim scanner Canon MS800II. Poradite mi prosim vhodny obchod (dobry pomer cena/spolehlivost)?
    AZAZEL1MZ
    AZAZEL1MZ --- ---
    tak koukam ze me VueScan vypekl, poprve :-) skenuju negativy, Infold delta 100, v nahledu je to vsechno nastaveno OK vypada to k svetu a kdyz to pustim do skenovani tak to projede jednou a vysledkem je cerne pole, pak to projede podruhe a vysledkem je cerne pole s tesko znatelnymi detaily a pak se to kousne a dal uz ani tuk, uz to delam popate a pokazde to stejne :-(
    HYPNOGEN
    HYPNOGEN --- ---
    YAKOBO: za polovicni cenu se zarukou... to pak asi neni co resit
    YAKOBO
    YAKOBO --- ---
    MACHALIK: :)
    Mas pravdu. Premyslel jsem o nem, zdal se pro me potreby dostacujici. Koukal jsem na nove. No a v prubehu dne jsem ho nasel bazarovej, se zarukou a jeste v Brne. Cena polovicni. Neni co resit

    Ale komicky to vypada, ne ze ne :)
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    AAHHWISEGUY
    AAHHWISEGUY --- ---
    MURHAAYA: musim to zaklepat, zatim mam docela stesti.
    MACHALIK: :D
    MACHALIK
    MACHALIK --- ---
    Tohle je ta nejnázornější ukázka toho, že ptát se na internetu na radu jakož i na ni odpovídat je holá ztráta času, jakou jsem kdy viděl :)) Už jsem viděl spoustu těch debat, kdy se někdo na něco ptal a ostatní se mu snažili poradit, ale tazatel ve skutečnosti jenom chtěl slyšet, že jeho názor je skvělej, a pohádal se s těma, kdo říkali něco jinýho, ale toto je ještě lepší - ten akt nákupu z toho dělá vpravdě dokonalej celek.

    Proč ses vůbec ptal, tyjo? :)
    YAKOBO
    YAKOBO --- ---
    MURHAAYA: Diky, ale nakonec jsem ho koupil :) Sehnal jsem bazarovej se zarukou. Tak uvidime. Zatim jsem, ale nadsen, dneska zkusim nejaky negativy.
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    YAKOBO: ja bych te odradil od canonu uplne. podle reklamacniho oddeleni a servisu nejsem jediny kdo ma problemy s tou 8800f. Obcas pri skenovani dela cary, ale je takove ze tam jednou jsou a jindy ne. V servisu se jim tyhle vady jako na potvoru nikdy neprojevi.
    YAKOBO
    YAKOBO --- ---
    Protoze mi narusta pocet vycvakanych fillmu uvazuji o scaneru (na TK nemam misto, maly pavlacovy byt). Necekam, ze bych fotil svitky v nejblizsi dobe. Koukal jsem na http://www.megapixel.cz/canon-canoscan-5600f Vim, ze neumoznuje skenovat svitky a jine formaty nez 35mm (coz nepovazuju za nedostatek), je tam jeste nejaky jiny drasticky rozdil oproti 8800, co by me melo odradit?

    Diky za rady.
    AAHHWISEGUY
    AAHHWISEGUY --- ---
    MARASAN: co jsem koukal tak v sane jsou epsony V300 a canony nejaky prastary 4400 naposledy.
    pokladam ciste hypotetickou otazku, nehodlam to resit az ve chvili, kdy budu mit linux nainstalovanej :D
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    AAHHWISEGUY: vuescan si zkousel? ja mam teda epson, ale byl sem az prekvapenej, jak to bylo simple (a to i v sane)
    AAHHWISEGUY
    AAHHWISEGUY --- ---
    je nejaka sance, ze by se dal 8800F rozjet pod linuxem? zbezne jsem koukal na ruzna fora a odpoved je: "fat chance" ptam se pouze a jenom, ze by s tim nakonec nekdo mel zkusenost.
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    SKOT: 6x12
    SKOT
    SKOT --- ---
    MURHAAYA: a jak velkou transparentní předlohu na tom teda jde naskenovat?
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    SKOT: bohuzel, prosvetlovaci pruh je pouze vprostred :)
    SKOT
    SKOT --- ---
    aha, sem myslel že to jde vyskládat jak pexeso :-))
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    SKOT: vedjedou se mi 4 na desku v nastavci. asi by se veslo 5, kdyz bych si udelal DIY nastavec .)
    SKOT
    SKOT --- ---
    MURHAAYA: jo starejch zašlejch diáků sem si teď užil dosytosti, naštěstí už jsem zprovoznil 9000ed tak to budu moct dělat po pěti :) kolik jich narveš na desku? v tomhle má asi deska vcelku výhodu co? :)

    jinak zprovozňovat na 64 bitových Vistách dva různý Nikon skenery když ani jeden z nich nemá pod tímhle OS funkční oficiální ovladače je celkem záhul, ale zadařilo se (metoda nainstalovat vuescan a doinstalovat nikonscan funguje pouze pro Nikon 5000ed) - vřele doporučuji :))
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam