• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MURHAAYASkenování a digitalizace filmů a fotografií (hlavně s Canonem 8800F aneb klub zoufalych uzivatelu)
    Který skener nyní poskytuje nejlepší poměr cena/výkon, vyplatí se stolní flatbed skenery? Zkušenosti a výsledky uživatelů těchto zařízení.
    rozbalit záhlaví
    JCK
    JCK --- ---
    MURHAAYA:
    MACHALIK:
    no mne na nikonu iv ed trva 36 vobrazku trictvrte hodky (cb), hodinku barva. stejny rozliseni u skody vyjde na 1440.- kč. takže kdybych si řek pětikilo, jsem na dobrý ceně pro oba. jen tak btw....
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    me treba skenovani na tom canonu 8800F trva tak hodku, hodku a pul u 135-36
    MACHALIK
    MACHALIK --- ---
    Jen úvaha: Představuju si, že cena za scan negativu se v Praze pohybuje mezi 50 a 100 korunama. Nascanování jednoho pásu v nějakým středně slušným rozlišení může trvat řekněme hodinu. Ty tím pádem chceš, aby někdo z davu zítra obětoval hodinu až dvě svýho času (protože okolo toho bude vykecávání se s tebou, případně ježdění ti někam naproti pro film nebo naopak zvaní tebe do svýho příbytku, pokud ho dovezeš), což se de facto rovná zadrbání dpoledne s šetřenkou z Nyxu, a z toho všeho měl řekněmě sedmdesát pět kaček, takže si večer může zajít na dvě plzně nebo tři gambáče? Chápu to správně?
    XMEDA
    XMEDA --- ---
    MURHAAYA: no v plnym nejlip :) jsem zastance toho vsechno snimat pokud mozno v plnym nativnim rozliseni a kdyztak pak zmensit dodatecne
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    sem prosel asi poslednich 50 negativu a vsechno to jsou veci jako Ilford Pan 400 pushovanej v rodinalu na 800 nebo v microphenu na 1600, nebo crossy (nekdy s pushem) takze to nema moc vypovidaci hodnotu :) az dofotim ten stovkovej cb film tak to vezmu ve vetsim rozliseni nez mych klasickych 1200dpi
    XMEDA
    XMEDA --- ---
    MURHAAYA: ruzny :) barevny , čb, 6x6, 35mm
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    XMEDA: a co chces? barevnej/bw, 135/120 ?
    XMEDA
    XMEDA --- ---
    ukazte ty skeny nejaky, treba na uloz.to
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    MARASAN: a rezat nic nemusis, akorat to musis posunovat.
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    XMEDA: epson ma 2 policka, cili 6x12
    XMEDA
    XMEDA --- ---
    Ukazte z toho 8800 nejaky hi-res negativy naskenovany, delsi hranu aspon 4000pix
    KYTI
    KYTI --- ---
    Take jsem spokojena, co jsem ho vratila na pevnou zem, tak s nim problem take nemam, jen premyslim, ze po trech letech nonstop skenovani si zaslouzim uz novy.]
    jinak nezjistil nekdo, kolik ma ten 8800 hodnotu Dmax? Ja jsem prozkoumala internet a nenasla,] Vyzkousela jsem i epson 750pro a jsem byla trochu zklamana, takze canon bude zase dalsi volba,]
    TOX_MAS
    TOX_MAS --- ---
    ..asi nemám extra nároky na kvalitu, ale taky s 8800 nemám problémy...
    AAHHWISEGUY
    AAHHWISEGUY --- ---
    MURHAAYA: ja se s nim uz nejak szil, stredoformaty se s tim delaji pekne.
    XMEDA
    XMEDA --- ---
    tak to je marne, jestli pro vlastni vyrobek nezvladnou driver :)
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    XMEDA: sw driveru s nejvetsi pravdepodobnosti
    XMEDA
    XMEDA --- ---
    MURHAAYA: a to jakoze SW firmware, nebo SW driveru nebo SW skenovaciho programu?
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    XMEDA: hele, jak sem na nej nadaval, tak ted po reinstalu systemu a vseho mi to nedela a v servisu mi rikali, ze je to softwarova vec ty pruhy, tak nevim
    XMEDA
    XMEDA --- ---
    to prave vim, ze by mel zvladat toho 6xX pres celou delku, zatimco epson ma jen jedno policko..

    ale ze teda canon ani scanner uz neumi udelat, to jste me nepotesili... ani do musteku za 1500 se mi neprasi :o/
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    8800F 6x9 zvlada v pohode. zvlada 4x 6x4.5, ale nedoporucuju ho
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam