• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MURHAAYASkenování a digitalizace filmů a fotografií (hlavně s Canonem 8800F aneb klub zoufalych uzivatelu)
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    MACHALIK: podelny barevny. Jsou videt i na cb, ale minimalne.

    Me na to stve, nevim jak je to moji blbosti a jak skenerem/softem ale u cb abych si u kazdyho snimku nastavoval expozici/kontrast rucne. Nejdriv to projede na nahledy, pak si musim kazdy policko ruco potunit...
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    Ja stejne stale uplne neopustil myslenku prefocovani negativu pomoci nastavce a kvalitniho macroskla. Znamej si tak digitalizuje 13x18 negativy.
    MACHALIK
    MACHALIK --- ---
    A jinak VueScan je top software, ne že by "stačil" :) Umí úplně všechno, co umí scanner, a umí toho reálně víc než SilverFast, případně u slabých scannerů stejně. Všechny ty multi věci samo umí. Nerozumím, jak se s ním lze nesžít: člověk to jednou nastaví, uloží jako preset a pak už jenom mačká scan.

    Jaký pruhy vám to dělá?
    MACHALIK
    MACHALIK --- ---
    MURHAAYA:
    ORORUN:

    Já včera koukal na recenzi jejich současnýho nejvyššího 7600i a není to nakonec kdoví co.
    ORORUN
    ORORUN --- ---
    MURHAAYA: Njn ještě jsem neviděl skener , kterej by pruhy nedělal, to je to nejmenší, vícenásobný sken by to měl nějak eliminovat... hlavně aby byl rovnoměrně ostrej sken po celej ploše, ostatní se dá v pohodě doladit. Bude dobrý posečkat na to až net zaplavěj recenze a testy tý hračky. Cena by prej mohla být kolem 30-40 000 což není tak hrozný na středoformát.
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    ORORUN: s vuescanem jsem se asi neszil nebo nevim. prijde mi to hrozne zdlouhavy nez naskenuju fotku. kdyz ji naskenuju tak je to super (mam nejakou minoltu, dela pruhy na barve, ale na cb je ok a planuju si tim skenovat fotky pro tisk apod), ale nez to naskenuju...
    ORORUN
    ORORUN --- ---
    MURHAAYA: No tak vuescan by třeba taky stačil.(?)... pokud to opravdu bude nabízet uváděný rozlišení a vícenásobné skenování, je mi šumafuk na čem to pojede. :)
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    ORORUN: co jsem mel silverfast k Canonu 8800 tak se to nedalo pouzivat. naprostej brak. zustal jsem u scangearu a jeho pohodlnost mi vyhovuje.
    ORORUN
    ORORUN --- ---
    No já jsem taky zvědaf....každopádně by konečně bylo na čem skenovat svitky. Už mě nebaví vyhazovat prachy za mdlý rozpatlaný skeny. Silverfast myslím je zajímavej werk.
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    Jsem zvedavy. Neni to tak dlouho co jsem obdivoval nejakej plustek a nasledne jej zavrhl pro manualni posun, coz by tenhle mit nemel. Dalsi otazka je software, pokud je na prd software, tak to muze byt docela showstopper.
    MACHALIK
    MACHALIK --- ---
    Že by něco jako nástupce mé Miny???
    ORORUN
    ORORUN --- ---
    Skenerkyně skeneristi a skenerčata, totok by třeba nemuselo bejt marný...

    OpticFilm 120 | Introduction | Plustek
    http://plustek.com/usa/products/opticfilm-series/opticfilm-120/introduction.html
    MACHALIK
    MACHALIK --- ---
    SKOT: Ty, ale on moc dobře nefunguje, tehle filtr... dojebe celej obraz, bere s sebou i zrno. Podle mě tohle je na ruční práci.
    KULHY
    KULHY --- ---
    SKOT: až budu u svýho kompu tak nahodím
    SKOT
    SKOT --- ---
    KULHY: nebylo by kus v plném rozlišení? :) z tohohle pořád nechápu proč nefunguje dust and scratches
    SKOT
    SKOT --- ---
    KULHY: nemáš nějakou ukázku?
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    zvlast kdyz ji hori koudel.
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    MARASAN: taky me to napadlo, ale ze by misto toho aby mela do druhyho dne 10 policek celkem za 500 a hrotila to kvuli tomu na nyxu a s flaskou... to by musela byt fakt cheapo.
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    nechtela naskenovat 10 fotek ~ 10 negativu ?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam