• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MURHAAYASkenování a digitalizace filmů a fotografií (hlavně s Canonem 8800F aneb klub zoufalych uzivatelu)
    Který skener nyní poskytuje nejlepší poměr cena/výkon, vyplatí se stolní flatbed skenery? Zkušenosti a výsledky uživatelů těchto zařízení.
    rozbalit záhlaví
    SKOT
    SKOT --- ---
    KULHY: nemáš nějakou ukázku?
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    zvlast kdyz ji hori koudel.
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    MARASAN: taky me to napadlo, ale ze by misto toho aby mela do druhyho dne 10 policek celkem za 500 a hrotila to kvuli tomu na nyxu a s flaskou... to by musela byt fakt cheapo.
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    nechtela naskenovat 10 fotek ~ 10 negativu ?
    MACHALIK
    MACHALIK --- ---
    Tez pravda.
    MACHALIK
    MACHALIK --- ---
    Resp. dve hodiny jsou i malo, 5400 dpi + 4nasobnej multipass, to je spis tak tri hodiny na film (jen scan bez postprocesu).
    Ten pozadavek je absurdita.
    TWARR
    TWARR --- ---
    spravna otazka je, opravdu bude tisknout 10x36 fotek na 30x45? eh
    MACHALIK
    MACHALIK --- ---
    VYKUTALENA: Ty jsi opravdu vykutalena. Na velikost printu, co chces, se scanuje na vysoky rozliseni, s multipassem atd. Film by zabral tak dve hodiny. Chci videt ten zastup ochotnych majitelu dobrych scanneru, jak si te na dva dny nastehuji domu, abys jim tam okupovala PC a vypalovala lampu u scanneru. Za lahvinku.

    Jsi hezka?
    KULHY
    KULHY --- ---
    SKOT: to na škrábance po celé délce nehrozí :) chtělo by to něco na míru, neočekávám plnou automatizaci
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    Hlavne i naskenovani v canoscanu na 1200dpi (male rozliseni) celeho filmu mi trva hodinu. U minolty jeste dyl, takovejch 11/12 hodin to bude trvat minimalne. Na druhou stranu masinky u skody, kdyz sem byl u nich jednou nahore, tam to trvalo 5 minut naskenovat celej film.
    KYTI
    KYTI --- ---
    Deset negativu, vysoke rozlisko, 10filmux36policekx50kc=18.000kc. Neni lepsi si koupit za 4K Canonscan nebo Epsona? Za "lahvinku" se na to muze vis co i ta nejlepsi a nejhodnjesi duse :)
    VYKUTALENA
    VYKUTALENA --- ---
    Ahoj vsem,

    mam takovou nestandartnini prosbu. Potrebuji nutne nascanovat 10 negativu protoze mi hori koudel u [domyslete si]. Co jsem zjistovala tak jedno policko stoji okolo 50 kc kdyz to chci v dobre kvalite, aby z toho sel tisk 30 x45 .

    Nikoho se scanerem neznam a nemam na to si to nechat komercne nascanovat.
    Nenasla by se zde prosim nejaka hodna duse, ktera by mi tak na den zapujcila scaner pripadne [asi lepsi varianta] osoba u ktere bych si to mohla nascanovat treba za lahev domaciho vina z vinice v Zernosekach?

    Prosim


    Praha
    SKOT
    SKOT --- ---
    KULHY: dust and scratches filtr ve photoshopu nezabírá?
    KULHY
    KULHY --- ---
    Ahoj, máte nějaký fígl/plugin na odstraňování horizontálních škrábanců v fotokrámu / lightroomu / standalone? Možná, že nejčistší bude pomalá, ruční retuše po kouscích, ale kdyby někdo něco měl, tak budu rád. :)
    MACHALIK
    MACHALIK --- ---
    GARFIELD: Kdyby se vrátil na stejným nebo i jiným místě, tak ti odchází senzor.
    GARFIELD
    GARFIELD --- ---
    SKOT:
    MACHALIK: tak jsem jeste poctive nekolikrat preskenoval, vycistil sklo, preskenoval, vycistil sklo, "vydrhnul negativ" (jen pro test) atp a po par skenovanich pruh zmizel. Tak asi to pricitam vseobecnemu bordelu.
    SKOT
    SKOT --- ---
    GARFIELD: může to být bordel na snímači, škrábanec na filmu (fialové škrábance mám na nagativech běžně), z takové velikosti těžko říct
    MACHALIK
    MACHALIK --- ---
    GARFIELD: Setkal jsem se se zelenýma a žlutýma. Pravděpodobně máš v tom místě něco se senzorem. Je ten pruh ostrej (= jedno/několikapixelovej) nebo difuzní?
    GARFIELD
    GARFIELD --- ---
    setkali jste se s nafialovelym pruhem pri skenovani? vlastnost? duvod reklamace skeneru? prikladam nazornou ukazku (po cele fotografii mezi cervenymi znackami)

    MACHALIK
    MACHALIK --- ---
    RAKDRAK: Vuescan je nejlepší, musíš se s ním jen naučit. Multiexpozici však s mou Minoltou 5400 II neumí.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam