byl jsem pár dní mimo civilazaci, kde bylo mizerné připojení k netu, a když už jsem jeden obsáhlejší koment napsal, tak mi to při odesílání spadlo, což byla příšerná zenová chvilka, kterou jsem už nechtěl opakovat, takže zareaguju až teď.
Machalík: čoveče, co je s tebou?? Proč do normální debaty nastupuješ tak zbytečně ofenzivně, a stejně nám ten shit shit shit pořádně nevysvětlíš... ten skenovací guru se jmenuje Karel Poneš, jestli ti to k něčemu pomůže (i když nevím k čemu)
Já nevím, jak přesně skenujete, chlapci, ale z těch příspěvků jsem měl pocit (možná mylný), že chcete, aby toho dost udělal ten skenovací program, tedy aby vám ze skenu vypadl použitelný obrázek, který už jenom lehce doladíte a je to...
ten náš skenovací guru nám ale doporučuje nedělat, neřešit vůbec nic ve skenovacím programu!!
pokud to jde, tak povypínat nebo vynulovat všechny přednastavené nabídky, nastavit pouze lineární křivku (a ručně ohraničení skenovací pole i s rámečkem) - a dostat tak ze skenu co "nejšedivější" (v podstatě odporný, strašně měkký) sken s maximem "informací", a všechny následné úpravy řešit až potom ve fotošopu, kde je mnohem přesnější kontrola toho, co chcete udělat.
všechna ta zlepšení obrázku, které nabízejí skenovací programy totiž nemáte plně pod kontrolou - některé věci a detaily lze kontrolovat až ve velkém detailu (ve fotošopu) a teprve při té práci s konkrétním detailem (třeba barevným šumem v hlubokých stínech) můžete tuhle věc řešit nějak smysluplně.
skenovací program sice naoko jako-zlepší-obrázek, ale při porovnání dvou skenů "zlepšeného" a "vypnutého" potom například v tom detailu vidíte, že sken.program zaříznul něco, co by se hodilo v těch informacích mít pro preciznější práci v jednotlivých r g b kanálech, a co už zkrátka v tom "zlepšeném" skenu není a nikde to neseženete (leda to znovu naskenovat ve "vypnutém" módu)