• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MURHAAYASkenování a digitalizace filmů a fotografií (hlavně s Canonem 8800F aneb klub zoufalych uzivatelu)
    FURYAN
    FURYAN --- ---
    Jeden zoufaly uzivatel by potreboval pomoc. Shanim Nikon FH-835S coz je drzak 35mm filmu do kůlskenu 8000/9000. Dotazal jsem Nikon CZ, servis Nikon, Alzu, Skodu, Megapixel a Oehling. Nikde nemaji a nikdy uz mit nebudou. Na ebay se daji najit na naprosto nemyslny castky (treba 7000, ale i 15000) a to se radsi na ten skener budu chodit divat do sklepa, po pravde receno :(
    Kdybyste nekdo o tomto drzakzu vedel, 3k bych za ten kus plastu dal. Diky moc.
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    High-Res DIY Film Scanner Made from a DSLR, Lumber and an Arduino
    http://petapixel.com/2013/09/06/high-res-diy-film-scanner-made-dslr-lumber-arduino/

    tohle uz musi byt docela kvalitka
    MACHALIK
    MACHALIK --- ---
    Chce to mít zatížený ideálně co nejdýl, týdny, měsíce, roky.
    MACHALIK
    MACHALIK --- ---
    :)
    ROLEX
    ROLEX --- ---
    Ach ty začátky:) mnozí z vás se mi asi vysmějou, že už jsem to neudělal dávno, ale problémy z prohnutím (a tím pádem ostrostí) jsem víceméně vyřešil tím, že před samotným skenováním dávám filmy na plocho pod těžký knihy a závaží. Nechápu, že mě to nenapadlo dřív...:)
    MACHALIK
    MACHALIK --- ---
    ROLEX: Zkus ovládnout ten VueScan, je skvělej, fakt.
    ROLEX
    ROLEX --- ---
    MARASAN: a teda když skenuju tak se nic neklepe. Jinak jsem se skenerem dost spokojenej. (Jde mi především o fotky na net a když už tisk tak spíš menší fotky do A4). Je samozřejmý, že filmový skener z toho negativu prostě vytáhne víc ale věděl jsem co kupuju a proč.

    Pořád si hledám favorita mezi software (vuescan vs silverfast vs epson scan) A každou chvíli mam jinýho favorita:) Ještě to chvíli potrvá, než u něčeho zůstanu a pořád si s tím hraju a hledám co mi vyhovuje. (btw kupodivu mi zatím asi nejvíc sedí ten epson scan)

    Jak už jsem zmínil, největší kámen úrazu je držák na filmy. Naštelovat tam film (lhostejno jestli kinofilm nebo svitek) tak aby nebyl ani trochu prohlý je prostě nemožný. Spraví to pár kvalitních sklíček ve správný tloušťce a se správnými rozměry, případně ještě nějaké "zámečky" navíc do prostoru mezi jednotlivými políčky kolmé na originální držák.
    ROLEX
    ROLEX --- ---
    MACHALIK: a na to jsi přišel z mýho příspěvku? Fotim svitky pravidelně
    MACHALIK
    MACHALIK --- ---
    To je prdel, jak se někdo rozhodne si koupit scanner pro kinofilm (kvalitní, filmovej), ale pak si uvědomí, že v životě nafotil i jeden svitek, tak tím pádem pošle veškerou kvalitu do prdele a koupí si flatbed.
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    ROLEX: a klepe se i kdyz skenujes? mi ne, proto se ptam ...
    ROLEX
    ROLEX --- ---
    Rozhodl jsem se jít do skeneru. Nejprve jsem chtěl filmový, ale jelikož chci skenovat i středoformát, rozhodl jsem se pro flatbed.

    Vyzkoušel jsem Canoscan 9000 a po pár dnech ho s velkou nespokojeností vrátil. Dnes jsem projel první film přes můj nový Epson V700 a na první pokus to vypadá parádně! Zatím si to tak oťukávám, zkouším ruzný software a různý nastavení atd.. ale spokojenost:)

    Jen mi sakra někdo vysvětlete, proč vyrábějí ke skeneru za 600 dolarů držák na film, co se rozklepe jen se na něj človek podívá?? tohle budu muset rychle upgradovat..

    Nemám teď u sebe svůj disk se starýmy skeny z labu ale brzy sem nahodím něco k porovnání.
    BAGRNASTROME
    BAGRNASTROME --- ---
    MURHAAYA, THX_1138: Jo, taky by mě to zajímalo. Mám teda jen D90, ale zato se mi konečně dostal za dráp Micro-Nikkor 55/3.5. Bez toho měchu (a slide-copier) se mi ovšem přefocování zatím moc nedaří. Tak přemejšlim, esli ho zainvestovat. Na nic jinýho bych ho totiž nevyužil...
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    THX_1138: uz mas nejaky vysledky?
    JIKOO
    JIKOO --- ---
    MURHAAYA: Dik. Tohle mi v manualu uplne uniklo

    MACHALIK: LoL :D
    MACHALIK
    MACHALIK --- ---
    JIKOO: Tys našel diáky v profilech filmu? A jaký? Už deset let tam žádný nejsou, jen Kodak Generic.

    Negativy musíš udělat ručně, na to žádnej profil stejně nepomůže. Srovnává se to v PS, ne v LR.
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    ve vuescanu se da kliknutim v obrazu urcit vyvazeni bile. zkus to.
    JIKOO
    JIKOO --- ---
    Prosim vas mate nekdo nejakou fintu na skenovani barevnych negativu ve VS?
    S CB negativama samozrejme problem nemam a Diaky uz jsem taky tak nejak nasel v tech profilech filmu i kdyz tonalne ne zcela odpovidaji, ale jakykoli barevny film je naprosto silene utrpeni .

    Zkousel jsem udelat TIFFy z Ektaru a je to cele tak modre ze si opravdu nedovedu predstavit ani ten postproces v LR

    Kdyztak posta . Diky
    SKOT
    SKOT --- ---
    MACHALIK: o 6000% pomalejší a taky má v sobě nějaký kurvítko který skener umí odeslat do věčných lovišť :) ale na čb negativy byl ten difuzor fajn :)
    MACHALIK: nové Nikony určitě ne, pokud někde na ebay budou tak už se jedná o investiční zařízení s patřičnou cenou O:-)
    MACHALIK: když se posere Nikon tak se z toho pak člověk posere taky, neboť český Nikon servis je k *** :-) samozřejmě to neservisujou, všechny náhradní díly před lety odeslali na centrálu a když si člověk v ochotnějším servisu v EU patřičný náhradní díl sám lokalizuje, odmítne mu české zastoupení jakoukoliv součinnost (asi jen tak z hecu že hned na začátku řekli že to prostě nejde tak se nenechají ztrapnit tím že jim zákatník předvádí že to řešit jde) - nezažil jsem to sice osobně, ale historka to byla tragikomická
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    LUKAS87: to zcela jiste neklesa...
    LUKAS87
    LUKAS87 --- ---
    MURHAAYA: Rodinal je na mikroretikulaci extrémně citlivej. Klidně ať v procesu pomalu narůstá teplota lázní, jen aby nikdy neklesla (a je skoro jedno jak rychle).
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam