• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MURHAAYASkenování a digitalizace filmů a fotografií (hlavně s Canonem 8800F aneb klub zoufalych uzivatelu)
    DOTCOM
    DOTCOM --- ---
    tak mi dorazil domu Nikon LS-5000. Kabel s ceskou zastrckou jsem doma nasel, ale ted mi doslo ze to dorazilo s adapterem MA-21, kterej je delanej na diaky, kdezto ja mam normalni negativy. Nevali se tu nekomu doma nepouzivanej adapter FH-3 pripadne SA-21?
    LADINEK
    LADINEK --- ---
    OT_: Pozor, ono to zase tak rychly neni, co jsem slysel, tak on to jedno policko muze skenovat nekolikrat po sobe, defakto tak dlouho dokud system nebude presvedcen, ze je to dobre. Coz je opruz vzhledem k cene protoze ti nikdo dopredu nerekne jestli to bude hotovy za hodinu nebo za 5 hodin :/
    OT_
    OT_ --- ---
    jj, Hasselblad flextight mají v Thalia Picta, zkusím to tam (za bratru pětikilo políčko).
    ERROR
    ERROR --- ---
    OT_: jojo, to je na filmovy pasy, ne na fotky..
    na ty je topshit onen Hasselblad co zminuje STILL_PRIMITIVE
    pripadne nikon coolscan LD50 na 35mm a LD5000 na svitky
    OT_
    OT_ --- ---
    tak to je fakt jen na kinematografický materiál, navíc to skenuje nějak podezřele rychle (1-15 frejmů za sekundu:)
    ERROR
    ERROR --- ---
    LADINEK:
    je to lasergraphics director
    Lasergraphics Director 10K - Archive Film Scanner
    http://www.lasergraphics.com/director-features.html
    LADINEK
    LADINEK --- ---
    STILL_PRIMITIVE: nazev nevim, volal jsem si ted s kamaradem z laborek a ten si to taky nepamatuje. V praci bude az po novym roce. Tak ti to zjistim...

    Kazdopadne pro OT_, delaj jen 16 a 35mm.
    STILL_PRIMITIVE
    STILL_PRIMITIVE --- ---
    LADINEK: To me by zajimalo co to je za skener :)) Top shit sem videl asi Hasselblad na FAMU, vypadal z hvezdnejch valek :D
    LADINEK
    LADINEK --- ---
    OT_: mohl bych se zkusit zeptat v ČT, ale nevím jak svitky, dělaj především kino. Každopádně co vím tak maj teď nově nějakej super skener, údajně nejlepší ve střední Evropě, ale odpovida tomu cena, myslím že je to buď 5000kc nebo 15000kc/hodina, už si to nepamatuju, ale je to raketa.

    Kdybys měl zájem tak po novym roce zjistím víc...
    OT_
    OT_ --- ---
    Kam jít pro nejlepší (jakože fakt top šít, strop) skenování ze svitků? Thalia Pocta?
    KYTI
    KYTI --- ---
    MURHAAYA: ja s tim mym kdysi mela takovy "vztah", ze jsem newtony nikdy nemela.
    OT_: njn, kdyz ja bych chtela mit doma hlavne i ten skener, jen uz ho nikdo nenabizi ..
    OT_
    OT_ --- ---
    OT_: antinewton
    OT_
    OT_ --- ---
    KYTI: Tetenal vyrábí antonewton sprej, ale musí se objednat z Německa, u nás už ho neprodávájí
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    krouzky jsou newton rings a timhle problemem bude trpet kazdej skener co ma hladky sklo. trpi tim i zvetsovaky.u instaxu mi to nekdy dela i 8800F a jde o to, aby nebyla ta fotka uplne prisata na ten povrch
    KYTI
    KYTI --- ---
    Ahojte, nevali se nekomu doma canonscan9000 a chtel by ho treba poslat do sveta? Uz neni ofiko v prodeji, potrebovala bych ho na skenovani lesklych fotek/instaxu, pripadne jstli mate zkusenost s jinym skenerem, ktery bez krouzku a artefaktu umi skenovat leskle povrchy? Diky moc a zdravim, Kyti
    DOTCOM
    DOTCOM --- ---
    shanim filmovy scanner nikon LS-5000. Nabidky pls kdyztak do posty
    ROLEX
    ROLEX --- ---
    quick tip: moje skenování na flatbedu se viditelně zdokonalilo, když jsem začal před skenováním na filmy používat knihařský lis:) Ani celá vaše knihovna nenahradí tuhle super věc!
    MIKLO
    MIKLO --- ---
    OT_:
    KASTA:
    Díky moc za feedback. Vuescan mám, ale trochu mě teda děsí ta neostrost, to je věc, kterou právě nejvíc řeším. Doufal jsem, že tyhle dedikovaný filmový skenery už to mají pořešený. Ale asi to teda stojí za vyzkoušení, kdyžtak to vrátím.
    KASTA
    KASTA --- ---
    MIKLO: ja mam plustek 8100 (ty verze 7xxx a 8xxx se pry lisi jenom softwarem), jsem vicemene spokojeny, jen mam pocit, ze to neni uplne ostry. Skeny jsou ostrejsi nez epsonu v500, vicemene je to pro vsechno moje pouziti ostry dostatecne ale skener ktery na negativ umi zaostrit je proste dalsi level. A souhlas s OT_ ze prilozenej silverfast je totalne debilni software, jehoz tvurcum jsme koupi skeneru bohuzel nuceni prispivat, to je vazne vopruz. Pouzivam vuescan.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam