• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ATANKonverzace v ruštině
    LONESTAR
    LONESTAR --- ---
    Вот и кончились гулянки,
    кутерьма,загул и пьянки.
    Больше нету недосыпа,
    больше морда не разбита.
    Кожуры нет на ушах,
    ноги,руки не в бинтах.
    Чистота,порядок в доме,
    нет бутылок на балконе.
    Нет в салатах фейерверка.
    Bновь прикручены все дверки.
    Нет на люстре колбасы,
    не разбросаны трусы.
    Даже кот после веселья
    перестал болеть с похмелья.
    Засыпаю не в салатах.
    Изо рта приятный запах.
    Чисто в выбрит и помыт.
    Выйду скоро на работу,
    окунусь в свои заботы.
    Черт! Забыл! Аж,снова в пот!
    Скоро Старый Новый год!!!

    С наступающим старым новым годом! ;-)
    REEFER
    REEFER --- ---
    idioteka polnaia luchchego..

    PERPLEX
    PERPLEX --- ---
    PERPLEX
    PERPLEX --- ---
    ILLUZE: jj, o tom jsem slysel, dik
    KIE: no pravdepodobne to same a vzdy bez problemu dela ta ruska foneticka od t602, viz prvni odkaz na nastence.. slape mi ve vsech OS vc. Vist
    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    PERPLEX: na béčku, stanice Hůrka, jak je Albert, zabočíš doleva - je tam ruská restaurace (bohužel si nevzpomínám název), o pár metrů dál je v přízemí paneláku i ruská prodejna potravin - popravdě řečeno, když to tam projdeš 2 stanice před a 2 stanice po Hůrce, tak neustřelíš - občas mám pocit, že tam musí žít víc Rusů než Čechů
    ASJA
    ASJA --- ---
    souhlasim, ale nevim cim bych prispela...zda se mi ze rusove radi chodi k Irme (byvalo to naproti Duende, ale prestehovali se), meli tam gruzinskou kuchyni...
    REEFER
    REEFER --- ---
    na kulecniku "v cipu" (u vaclavaku, jindrissky) maj stoly na ruskou pyramidu, a spoustu rusu kolem vzdycky (mladez), ale celkove neni spatnej napad udelat si na nastenku nejakej takovej seznamek, co vy na to?
    PERPLEX
    PERPLEX --- ---
    mám jeden dotázek.. v rámci nějaké rekl. kampaně budu potřebovat rozhodit letáčky po krámcích, restauracích a jiných podobných místech s rusko a ukrajinsko- jazyčnou klientelou..
    zatím mám v seznamu tyto notoricky známé kousky:
    Arbat Dejvice, Těremjonok, Delikatesy / Ruský salon Mánesova, Anjutka, Lastočka 2x, restaurace Matrjoška, rest. Dnister Na Moráni, restaurace Tryzub Brno, Russkij tovar Plzeň
    ... nevíte o dalších podobných ? nemusí být ani v Praze, dík
    PERPLEX
    PERPLEX --- ---
    REEFER
    REEFER --- ---
    raspizdai pervym vspomnilsia! kane4na!
    ASJA
    ASJA --- ---
    REEFER: "raspizdit'" zvuchit kak-to ochen grubo, togda uzh luchshe skazat' chto kto-to "raspizdjaj" ili escho "jeban'ko" (eto slegka "pripizdnutyj" chelovek) ili zhe prosto chelovek "s pripizd'ju" :)
    REEFER
    REEFER --- ---
    raspiarit ochen blizko raspizdit, mozhet potomu tak xorosho zvu4it. a na kakix iazykax govorite, ne poimu...
    ASJA
    ASJA --- ---
    PERPLEX: no jasne, uplne normalni veta. kupodivu slova jako "raspiarit'", "brend", "monetizirovat", "imidzmejker" apod. mi nezni tak hrozne jako ""spred" :))
    PERPLEX
    PERPLEX --- ---
    no ten newspeak s anglickejma prekrouceninama je fakt silenej... me docela nefdavno dostalo, kdyžjsem slyšel:
    "новый брэнд надо сначала правильно распиарить" tj. udělat mu PR/reklamu.. ještě zvrhlejší je zpětnémužití v Aj, s kterým jsem se už taky setkal (they decided raspiarit themselves...) ..o slangu mezi IT mimozemšťany ani nemluvě, tam se anglickej zaklad tvaruje slovanskou flexiformičkou v jednou kuse:)
    REEFER
    REEFER --- ---
    ПЖ жив! побойся неба!
    REEFER
    REEFER --- ---
    a pachimu? russkij kak russkij a jazyk kotoryi razvivaietsia vsemi vazmozhnymi variantami na samom dele zhiv!
    ASJA
    ASJA --- ---
    ATAN: jo, to je ta "nova" rustina, ja bych to treba v zivote nepouzila ikdybych to musela opsat vedlejsi vetou :)
    INCUBUS
    INCUBUS --- ---
    EWOKK: díky moc... to mi taky došlo.. jenom jsem si myslel jestli to bratři rusové nemají vztaženo k nějakému určitému patlání... jinak..:

    Спред (читается спрэд, от англ. Spread — размазывание, растягивание) — «мягкое масло», род пищевых продуктов на основе смеси растительных и молочных жиров, доля жиров должна быть не менее 39-ти процентов. Легко размазывается, даже при охлаждении в холодильнике.
    Термин стал широко использоваться после появления специального ГОСТа России (ГОСТ Р 52100-2003, «Спреды и смеси топленые. Общие технические условия.», ОКС 67.200.10, действует с 1 июля 2004 года). «Спред» является калькой с английского. Но в русском языке он получил закрепление за «мягким маслом», в то время как в английском языке этим словом обозначается любой продукт, который можно с помощью ножа намазать на хлеб или печенье. В этом смысле сливочное масло, джем, мёд, маргарин, кетчуп, аджика — всё это спреды.
    EWOKK
    EWOKK --- ---
    INCUBUS: je to pomazanka, z anglictiny SPREAD
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam