• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    RAJALAQueer literatura
    VIDA
    VIDA --- ---
    Z oblíbeného blogu Stařec a nymfy.
    ECLECTICA
    ECLECTICA --- ---
    na 004. je hezký přehled literatury. To by možná chtělo na nástěnku, a pak už "jen" diskutovat :)
    ECLECTICA
    ECLECTICA --- ---
    ANGELINE: ale tak Radclyffe našla :)
    RAJALA
    RAJALA --- ---
    Nedavno jsem docetla Pani Dalloway od Virginie Woolf... vrele doporucuji... Sice je tam spis jen par odkazu pro ty, co znaji jeji zivot, ale obecne ma nadherny smysl pro popis a nahlizeni na ruzne situace, ktere prinasi zivot... ;)

    ECLECTICA
    ECLECTICA --- ---
    ZCR: díky :)
    ZCR
    ZCR --- ---
    ECLECTICA: Alan Hollinghurst - The Swimming-pool Library a The Folding Star. The Line of Beauty už přeložená je.
    ECLECTICA
    ECLECTICA --- ---
    Pokud byste měli někdo tip na knihu, která nebyla přeložena do čestiny, stojí za to a je psaná anglicky nebo švédsky, dejte mi prosím vědět.


    RAJALA: ani nevím, kde jsem to vlastně četla :)
    RAJALA
    RAJALA --- ---
    ECLECTICA: myslim, ze je to dost mozne, ale bohuzel o tom nevim nic blizsiho... ;)
    ECLECTICA
    ECLECTICA --- ---
    K té "Studně osamění" - je pravda, že se název knihy objevoval za komunistů jako značka v L seznamovacích inzerátech?
    WENOUSH
    WENOUSH --- ---
    nějak tu nikdo nezmínil nejdůležitějšího queer autora - W.S. Burroughse a to ať už jeho knihu Queer, nebo jiné....kdo nečetl, doporučuji
    RAJALA
    RAJALA --- ---
    MADRONA: uvidime casem... ;)
    MADRONA
    MADRONA --- ---
    RAJALA: Já jsem to nemyslela jako brigádu :D))... stačí udělat nějaký blog, o kterém dáš vědět cílové skupině... :) každý básník by měl svou složku a bylo by :) a uprostřed blogu by se vypisovaly novinky...
    RAJALA
    RAJALA --- ---
    MADRONA: S tim je prace, koupit si domenu, vytvorit design, nebo si na to nekoho najmout... kamarad vlastni jeden literarni server a neni to moc vyhodne... mam pocit, ze pokud nedas ctyri reklamy do zahlavi a dve do zapati, tak si nevydelas...

    MADRONA
    MADRONA --- ---
    RAJALA: no vidíš, ale už to neobnovujou... třeba bys mohla založit nějaký lesbický psance :D
    RAJALA
    RAJALA --- ---
    MADRONA: pomerne jsem se na tom zasekla... ;))
    MADRONA
    MADRONA --- ---
    RAJALA: tedy to jsem nepsala já :D .. ale nějaký eLka
    RAJALA
    RAJALA --- ---
    Pise nekdo z vas sam? At uz poezii, nebo prozu? Kde publikujete? Docela by me to zajimalo, preci jenom hledam neco, co je mi tematicky blizsi... a je fajn objevovat nove autory...

    V amaterskych literarnich serverech se obcas neco vyda, tak me napadlo, ze by nebylo spatne pokusit se dat neco dohromady... ale mozna si to predstavuji trochu jak Hurvinek valku...

    ANGELINE
    ANGELINE --- ---
    MADRONA: Oranges můžu taky vřele doporučit! Sexing the Cherry jsem bohužel nějak nepochopila...
    MADRONA
    MADRONA --- ---

    Ještě bych připomněla mou oblíbenou Jeanette Winterson, od které jsem četla:

    Oranges Aren't the Only Fruit/Na světě nejsou jen pomeranče (1985)
    Sexing the Cherry/Jak naštěpit třešeň (1989)
    Written on the Body (1992) !!! (zatím nebylo přeloženo do češtiny)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam