• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LEXIKMikro 4/3 (Micro Four Thirds) - KLUB PRO VŠECHNY ČLENY RODINY!
    DOTCOM
    DOTCOM --- ---
    TOMBSTONE: no ja s fotakem spis fotim nez ze bych tocil video. Nebude za tech 57k dostupna uz naka i profi kamera? nemam v tomhle oboru uplne prehled.
    TOMBSTONE
    TOMBSTONE --- ---
    DOTCOM: tak asi zalezi na co...na video bych si nikon fakt nekoupil ;-).
    ja na GH3 koukam hlavne z video pohledu a tam je tech 30k za telo imho OK, vzhledem k tomu, co to umi...
    DOTCOM
    DOTCOM --- ---
    TOMBSTONE: he? to bych si radsi koupil D600 asi.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    MR_GADGET: Velmi brzy bude nastupce (Photokina?). Jinak je to na video (s velkym DOF) super volba.
    MR_GADGET
    MR_GADGET --- ---
    Ahojte všichni příznivci micro 4/3. Zvažuji koupi Panasonicu GH2, hlavně na video s přepsaným neofiko. FW s vyššim datovym tokem a vylepšenou citlivosti pro čip. Máte s tímto někdo nějakou zkušenost? Jedná se mi hlavně o Full HD 1080p 25/30/ popř. 50/60 s/m. Přikládám testovací videa, proč bych chtěl jít zrovna do GH2 http://vimeo.com/39171656 a http://vimeo.com/39509327
    NYX
    NYX --- ---
    me gusta! :)

    LEXIK
    LEXIK --- ---
    AVALON_CZ: ... a je v něčem GF5 lepší než GX1?
    AVALON_CZ
    AVALON_CZ --- ---
    LEXIK: a proč jsi vypustil GF5?
    LEXIK
    LEXIK --- ---
    Tak jsem provedl "malý" upgrade těla z Panasoniku GF1 na GX1 a je to obrovský kvalitativní skok. Jak v ovládání (přes dotykový displej), tak i v dotažení poloautomatických režimů, ale hlavně v kvalitě výstupu. Ten 16 Mpix snímač prostě dělá divy....tleskám!
    DEPKAR_GOBLIN
    DEPKAR_GOBLIN --- ---
    Taky je podezrele mala... mozna nebyla nastavena max. kvalita JPEGu?
    DEPKAR_GOBLIN
    DEPKAR_GOBLIN --- ---
    Tak s casem 1/13s (stabilizace nestabilizace, kdyz jde o zivy cil) ta fotka moc velkou vypovidajici hodnotu o ostrosti nema...
    ONDREJCERVINKA
    ONDREJCERVINKA --- ---
    REPLIKANT:

    http://dl.dropbox.com/u/17398563/P5230011.jpg

    je to iso 400, 14mm, čas 1/13s se stabilizací, clona 8,

    bohužel focený do jpeg, neměl sem moc čas to řešit na místě, bylo před zavíračkou a prodavači toho o tom foťáku moc nevěděli, takže sem nezjistil, jestli tam někde neni zaplej odšum, nebo něco podobnýho
    REPLIKANT
    REPLIKANT --- ---
    ONDREJCERVINKA: nahoď tu "měkkou" fotku, ad pevná skla versus zoom seťák, mno to je asi zbytečná otázka ne?
    ONDREJCERVINKA
    ONDREJCERVINKA --- ---
    máte někdo už omdčko..? Dneska jsem si ho zkoušel v megapixelu a uplně mě to nepřesvědčilo co se výstupu týče, měl sem na tom teda ten setovej zoom, jsou ty pevný skla na m4/3 opravdu lepší než tohle..? Přišlo mi, že to je fakt měkký i na f8 totiž.. řešim, jestli to dělá nějakej AA filtr v těle foťáku, nebo ten objektiv.. mohli by jste postnout nějaký testovací fotky z tohohle systému? Ideálně portréty s neupravenou pletí..? Díky moc :)
    EKRAMUS
    EKRAMUS --- ---
    BEREGOND: Panasonic 20/1.7 je obecne velmi chvaleny.

    E-M5 by som za Leicu X1 nemenil (ak teda nechces silou mocou Leicu), to uz by som skor uvazoval o Fuji X-Pro1. Leica X1 je v ostreni pomalsia ako E-M5 aj ako E-P3, ISO ma trochu lepsie ako E-P3 ale myslim, ze horsie ako E-M5.

    Co sa tyka tej E-P3, tak si ju vyskusaj idealne s tou 20kou, skus v obchode ostrenie a uvidis. Imo sa v pohode da fungovat aj s E-P1, akurat miekedy uvazujes dopredu a predostris (ostrenie sa da nastavit na samostatne tlacitko). A pri sume zalezi, co a v akom svetle chces fotit.. Ked mas svetelnu optiku, tak to v zasade nevadi. Auto ISO som mal nastavene do 640, 1600 bola dost nudzovka.
    BEREGOND
    BEREGOND --- ---
    EKRAMUS: Já bych si chtěl najít nějaký svoje pevný skla, lidi jsem myslel spíš reportáž, uvažoval jsem tý 20/1,7 od Panasonicu. V kombinaci s tímhle bych v principu pokryl co potřebuju (možná časem něco širokoúhlejšího).

    Tu M5 bych bral, jenže když už bych se rozhoupal do takovýhle ceny, tak si říkám jestli se pak rovnou už nerozhoupat víc a neuvažovat o Leice X1.. Každopádně asi si jí půjdu osahat.

    Je ta P3 v pohodě? Čet jsem vesměs dobrý recenze, ale někde jí vyčítali pomalý ostření při horším světle a špatný výkony při velkým ISO.
    LEXIK
    LEXIK --- ---
    Mirrorless Rumors | Blog | Hot! Canon mirrorless and interchangeable camera already coming in June???
    http://www.mirrorlessrumors.com/hot-canon-mirrorless-and-interchangeable-camera-already-coming-in-june/

    :-O
    LEXIK
    LEXIK --- ---
    LEXIK:

    PS: Co se mi moc líbí, že mi na M4/3 s redukcí dobře chodí M-kový skla z Bessy.

    Portréty dělaný s M39 sklem Jupiter-3 50/1,5 jsou kouzelný ..!
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam