• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LEXIKMikro 4/3 (Micro Four Thirds) - KLUB PRO VŠECHNY ČLENY RODINY!
    XMEDA
    XMEDA --- ---
    KRISKA: EM-5 III by asi byl vyhledove krok, pokud bych nejake M4/3 telo jeste kupoval. Aby to melo stejnou baterku, ale uz to bylo pokrocilejsi. Hodne 4/3 objektivu ma ted zajimave ceny :) Ale az budou ty EM-5 III sehnatelny za cca 8k

    Ono uz se to blizi :D
    Prodám: Olympus OM-D E-M5 markIII - PALADIX.cz
    https://www.paladix.cz/bazar/inzerat/olympus-om-d-e-m5-markiii
    KRISKA
    KRISKA --- ---
    XMEDA: dobre, na em1 mk2+ . nevim jak ty novejsi em5, ale em1 mk1 jestw swd neni ideal s ostrenim kdy hodne projizdi rozsah nez se chyti, na em1mk2 o dost lepsi (12-60 f2,8-4 swd). bez swd i na em1mk1 v pohode, ale tam zas to ostreni je proste pomalejsi.

    na starsich em5, em10 a penech bych se o pouziti snad ani nepokousela...
    XMEDA
    XMEDA --- ---
    Jak jsou na tom adaptovane SWD 4/3 objektivy na M4/3 telech?
    XMEDA
    XMEDA --- ---
    Tak mi pribyl Panasonic 25/1.7

    Ted je teda uz tma, ale vypada to i na F1.7 jako hodne ostrej kousek :) To budou kapesni low-lighty! 45/1.8 je prece jen trochu dlouhej na beznejsi fotky.
    XMEDA
    XMEDA --- ---
    Panasonic G9 II vs OM System OM-1: Which is the GREATEST Micro 4/3 camera?!
    https://www.youtube.com/watch?v=ggKjNrMvXb0
    XMEDA
    XMEDA --- ---
    Jinac ted jsem fotil v utery konferenci, kde je docela sero a na hrani jsem mel vytazeny Olyn s 45/1.8.. docela se to da. F1.8 dovolilo jit na ISO640-800, 1/100s a ty fota nejsou spatny.

    Napr





    Na Pentaxu jsem mel 17-50/2.8, 18-35/1.8 a 70-200/2.8, vetsinou kolem ISO1600, F3.2 a 1/125s, s tim Artem slo jit na F2 a nizsi ISO.

    K3 a 70-200 takhle.. je tam trochu rozdil v dynamickym rozsahu, ty Olympusi fotky jsou proti tomu takovy trochu plochy.





    XMEDA
    XMEDA --- ---
    KRISKA: Kdyz jim to lidi za 180k vykoupili, tak proc to neprodavat draz, zejo :)
    KRISKA
    KRISKA --- ---
    XMEDA: ta cena je silena, kdyz to vyslo, byl asi za 180, coz taky bylo sileny ale ze staci 3 roky a najednou je to o 20 drazsi... hruza.

    ja mam 100-400 tu 5- 6,3 a za tu bazarovou cenu tu svetelnost taky preziju, vzhledem.k cene asi 24k...

    kompromisy, no
    XMEDA
    XMEDA --- ---
    KRISKA: Mam 50-500 a nekolik telekonvertoru + APS-C fotak

    Samo je to krava, nema F4.5 po cele delce a neda se s tim moc fotit bez cloneni, ale na druhou stranu jak casto to clovek vyuzije. Vytahnu to ze skrine tak 3x za rok na letadla a ptaky, kdyz je dost svetla na kratke zaverky.

    Ale chapu, mit k tomu OM150-450 poradnej fotak, muze to byt zajimavy. Svetelnosti podobny me 100-300/4 a ne o moc vetsi. Jen teda ta cena je masakr a pokd by nejak rozumne behala zadaptovana Sigma 60-600 na Fuji XH-2s, tak to dohromady s telem a adapterem porad vyjde levneji nez ten jeden objektiv a 40Mpix APS-C vycropne vic.
    KRISKA
    KRISKA --- ---
    XMEDA: kupujes? uz tak 3 roky si rikam, az az vyhraju sportku, tak rohle bude prvni, co si koupim:D
    XMEDA
    XMEDA --- ---
    OM System (Olympus) 150-400mm f/4.5 TC 1.25X IS Pro Review: Worth The Wait?
    https://www.youtube.com/watch?v=T0GK_HDz2Gk
    KRISKA
    KRISKA --- ---
    XMEDA: vyhrala velikost "do kapsy" prave na pripady, kdy nechci nosit fotak, ale pak si vezmu neco do kapsy co kdyby ... em-1 je uz na bazaru.
    XMEDA
    XMEDA --- ---
    KRISKA: EM-1 je prece masina uplne jinde pouzitelnosti (a velikosti).
    Orientacne: https://www.paladix.cz/bazar/inzerat/olympus-om-d-e-m1

    Zajimal by me Oly EM-5 III, ale porad stoji dost na to, abych to mel na hrani. Velikosti se to uz pomalu blizi APS-C Pentax K3 ale jeste porad je to o 400g lehci.

    A OM-1 ma konecne roller vepredu jak ma byt :D ale to uz je uplna krava a stoji nesmysl.
    KRISKA
    KRISKA --- ---
    tak sem dneska premyslela, jestli si necham penika epl7 nebo em1 + 14-42 a vyhral kapesni penik. Tak doufam, ze em1 jeste bude vubec prodejny, opotrebovany, 10 let stary... jdu syslit na neco novejsiho :D
    XMEDA
    XMEDA --- ---
    45/1.8 je taky fajn objektiv..

    Treba tohle uplne obycejnej rychlocvak kolegy kdyz dorazil na sraz, tma, jen par zarovek, F2.0, 1/30s, ISO1600, jpg z fotaku, jen zmenseny.


    Jen to EPL-6 me trochu uzira obcas. Dynamicky rozsah neporovnatelny s 10 let starym Pentaxem K3 nebo i jeste starsim K5. Ale ok, je to taky stary a entry level. Na vyssi ISO to dela pruhy (banding), takze tak ISO2500 je muj strop. 3200 uz je to trochu videt a kdyz je malo svetla, tak bida. To nevim jestli je jen ten muj konkretni kus, nebo bolest toho snimace obecne. Dost to sumi i pri nizkych hodnotach ISO 400-800. Ne nejak zasadne rusive, ale je to proste videt. Autofokus je divocina. Kdyz je ok svetlo a kontrastni hrany, tak je rychlej a presnej. Obcas me to az prekvapi, jak to treba s tim 45/1.8 trefi presne oci a xichty obecne, tam to ma i nad DSLR navrch a jeste jak je to maly, nenapadny a s vyklopnym displejem, jde s tim fotit lidi aniz se plasi.
    Ale treba lovit ptaka nebo letadlo na obloze je horsi nez 2008 Pentax K20D s SMC DA55-300.
    A pak video.. ze stativu fajne, z ruky setakem docela ok, ale opet.. zkouset treba s 40-150 sledovat vetrone na nebi, tak ani prd.

    Fakt by me zajimalo, jak je na tom treba EP-5, kde jeste jde nacvaknout EVFko, jestli to je uplne stejny, jen s vic ovladacima prvkama, nebo trochu lepsi. Nebo treba EPL-8 jestli by zvladal vic? Ale to se mi nezda a porad ty samy ergonomicky omezeni.

    EP-7 by byl fajn, bohuzel o ten port prisel.. to byl fakt blbej napad. A posledni EPLka to taky uz nemaji od devitky pocinaje.
    KRISKA
    KRISKA --- ---
    XMEDA: sama su docela prekvapena vystupem, mam epl7 a prijde mi ze tohle se vyfotit neda:D (ale ty jinej nrmas, takze me to bylo jasny).

    a prodala jsem svoje 4/3 objektivy s redukci... budou mi chybet, hlavne ten bokeh.
    XMEDA
    XMEDA --- ---
    XMEDA
    XMEDA --- ---
    REPLIKANT: EPL-6
    REPLIKANT
    REPLIKANT --- ---
    XMEDA: Z jakyho fotaku? EXIF pls
    XMEDA
    XMEDA --- ---
    75-300 bez uprav jpg z fotaku
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam