• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LA_BETEQueer studies
    SEBIEN
    SEBIEN --- ---
    ZUZKAOU: Jing a jang mám doma, začala jsem to číst, ale odložila jsem to, příliš často jsem nesouhlasila. Na můj vkus se moc často oháněli trvzeními uvedenými jako "tradičně je zvykem...", "obecně je známo" a "již kdysi dávno dělali muži to a ženy ono a proto by to tak mělo být i nadále...."
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    SEBIEN: vydalo to ještě obskurnější sdružení Exodus. Ale podařilo se jim zaregistrovat si doménu homosexualita.cz a hádej co tam je...

    Ad Chvála - to víš systemický eklekticismus. A jak mi sociální děloha přišla dobrá, tak Jin a Jang jsem neměla odvahu otevřít...
    SEBIEN
    SEBIEN --- ---
    ZUZKAOU: tak jestli to vydalo Hnutí pro život (http://www.prolife.cz/), asi se mi to ani nechce moc studovat, umím si to představit... Akorát bych se zcela zbytečně rozčílila.

    A z těch úvah Chvály a Trapkové jsem si přečetla ten první odkaz a od dalších mě to odradilo, byť si to asi ještě dopřečtu, pro úplnost. Fascinuje mě, jak to uvádějí jako že vycházejí z Maturany, ohánějí se systemikou a pak tam mají víc psychoanalýzy.
    ECLECTICA
    ECLECTICA --- ---
    ZUZKAOU: mimochodem, tohle je přímo lež:
    Žádná kultura nebo epocha však nechápala homosexualitu jako náklonnost
    k vlastnímu pohlaví a zmenšený nebo malý zájem o druhé pohlaví
    jako neco normálního.

    Jisté kmeny Nove Guineje považují za "normální" homosexualitu, vztahy mezi oběma pohlavími jsou dokonce poměrně nepřátelské a heterosexuální styk je po většinu roku zakázán. Uznávám, že je to extrém, jen jsem chtěla ukázat, že autoři té knihy lžou.
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    ECLECTICA: trochu jsem googlila a nejčastěji se na vytváření ex-gay používá systém 12 kroků (to co původně dali dohromady Anonymní Alkoholici - na změnu chování to jde docela účinný systém).

    Ale co si pamatuju z té knihy (podruhý to číst nehodlám), tak zrovna autor používal hodně manipulativní a direktivní metody. Si ho představuju s důtkama, ana se bičuje pod krucifixem, bo ho vzrušuje Ježíš jen v bederní roušce.
    ECLECTICA
    ECLECTICA --- ---
    ZUZKAOU: no, asi bych byla označena za jedince se "sexuálně nepřiměřenými návyky v zájmech a chování".

    Nemůžu si pomoct, ale tu jejich terapii si představuju jako jakési znásilňování osobnosti. :/
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    ECLECTICA: nejstrašnější mi přijde, že před těmi lety, co to přeložili do češtiny, tak to sktuečně rozesílali na základní školy zdarma.

    A bohužel těžko na prvná pohled zjistit, jak nesmyslně zachází s citacemi (a realitou) a že to vážně nemá s odbornou publikací nic společnéh, ačkoliv se moc snaží.

    Ale zato jsem se k téhle knížce dostala velmi roztomilým způsobem. Měli jsme na víkend pronajatou jednu faru a tam to pan farář měl na záchodě jako odpočinkové čtivo. A aby mu ve staré barkoní faře nebyla zima při čtení a vykonávání potřeby, tak měl růžový chupatý obal na prknýnko ;-).
    ECLECTICA
    ECLECTICA --- ---
    ZUZKAOU: tak jsem teď na chvíli nakoukla do té knihy o léčení homosexuality, a je to místy síla.
    Už třeba jen skutečnost, že muž, který není dostatečně maskulinní (nebo žena femininní) kvůli tomu musí trpět nějakým komplexem.

    Nebo dávání do souvislostí výchovu a vztah k rodičům s jakýmisi "pohlavne odlišnými zvyky a osobnostními rysy".

    To všechno předpokládá, že existuje jakési ideální ženství a mužství a je v zájmu našeho blaha jej dosáhnout, a ukazuje to na naprostou neschopnost vnímání skutečnosti, že jaksi existují či existovaly kultury s jiným (a často mnohem volnějším) pojetím.
    LURA
    LURA --- ---
    ECLECTICA: To je na dlouho... Musím to nějak zpracovat :-)
    ECLECTICA
    ECLECTICA --- ---
    Candy Darling: 1944-1974
    MtF, hvězda filmů Andyho Warhola. Zemřela na leukémii, její smrt je spojována s hormonální terapií.



    A písnička o Candy od The Velvet Underground:
    http://www.youtube.com/watch?v=CEVyf6y_-Y4

    Candy says I've come to hate my body
    and all that it requires in this world
    Candy says I'd like to know completely
    what others so discretely talk about

    Candy says I hate the quiet places
    that cause the smallest taste of what will be
    Candy says I hate the big decisions
    that cause endless revisions in my mind

    I'm gonna watch the blue birds fly over my shoulder
    I'm gonna watch them pass me by
    Maybe when I'm older
    What do you think I'd see
    If I could walk away from me
    ECLECTICA
    ECLECTICA --- ---
    Znáte přéběh těchto dam?
    Bylo o nich napsáno i několik knih:


    http://en.wikipedia.org/wiki/Ladies_of_Llangollen
    ECLECTICA
    ECLECTICA --- ---
    LURA: sem s ní :)
    LURA
    LURA --- ---
    JANITA: Nečetla, mám svoji vlastní queer theory ;-)
    JANITA
    JANITA --- ---
    ECLECTICA: jasne, ja jsem taky nereagovala na ZUZKAOU: osobne, ale na ten odkaz = terapii homosexuality, coz uz samo o sobe je dost silenej nazev, nehlede na to, ze vubec napadne nekoho, ze by homosexualita mohla byt psychicka porucha.. ale respektuji, ze je fajn tu mit ruzne nahledy na vec, a tudiz i odpovidajici diskuzi na toto tema.. nicmene QUEER neni jen o homosexualech, ze? :)

    cetl jste nekdo QUEER THEORY?
    LURA
    LURA --- ---
    ECLECTICA: To je krásný :-)

    ZUZKAOU: Uf, síla, i když to jen tak pročítám. Ale uložila jsem si to a až budu mít čas, tak to přečtu...
    ECLECTICA
    ECLECTICA --- ---
    JANITA: já myslím, že i diskuse o "léčení homsexuality" sem patří, přece jenom je to taky postoj k sexuálním minoritám.
    Odkaz na článek nemusí nutně vyjadřovat postoj toho, kdo ho sem dá.

    A abych dodržela, co jsem slíbila: rozhovor s jednou ženou, která se rozhodla pro CO až ve velmi pokročilém věku:

    http://www.scalex.cz/sophia/cita/jozinka.htm
    JANITA
    JANITA --- ---
    ZUZKAOU: terapie homosexuality? wtf?
    MAJKA
    MAJKA --- ---
    MADRONA: to je nejaka privatni diskuze...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam