• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LA_BETEQueer studies
    ECLECTICA
    ECLECTICA --- ---
    TEKKIT: mimochodem, předpokládám, že člověk, který je ochotný svou orientaci neskrývat a je s ní smířený, si děti nebude pořizovat "jen tak", ale proto, že je skutečně chce. U některých hetero rodičů si tím "chtění" popravdě moc jistá nejsem, když vidím, jak se ke svým dětem chovají.
    BLACKSPIRIT
    BLACKSPIRIT --- ---
    jenom se z toho nesmí dělat věda
    ANNIE
    ANNIE --- ---
    TEKKIT: co jsou presne ty "vzory chovani"? Myslis to, ze maminka je doma u plotny a tata vydelava penize? Ze je tata ve vychove ten drsnej a maminka ta hodna? Hodne to zjednodusuju, ale moc na tohle neverim. Plus, dite nevyrusta jako sklenikova kytka jen s rodici. Existuje sirsi rodina, skoly, zajmovy krouzky, bla bla bla... a hlavne si porad stojim za tim, ze malokdo vyrusta v idealni rodine, vzory jsou ruzne a nic neni modelove presne...


    TEKKIT:
    BLACKSPIRIT: trochu bludnej kruh, ne? ;)
    BLACKSPIRIT
    BLACKSPIRIT --- ---
    člověk si zvykne na všechno velice rychle...
    BLACKSPIRIT
    BLACKSPIRIT --- ---
    TEKKIT: no já myslím, že společnost jsou rodiče.. rodiče jsou nejdůležitější osoby v životě každého, pokud to přijmou rozumně a v klidu a ztotožněj se s tím, pak se s tím ztotožní i okolí (nebo taky ne všichni, ale jejich přítelé jistě ano) a ztotožní se stím i ta osoba, prostě to všichni přijmou jako přirozený fakt... pokud se z toho nebude dělat něco specialního, nebude to nic speciální...

    kdybych přišl za mým otcem, že jsem lesba, nevím jak by to přijal, ale asi by se s tím vyrovnal, vím ale jistě, že ve skrytu duše by s tím problém měl, nevím do jaké míry by mi to dal najevo...s adopcí dětí homosexuály jako katolík nesouhlasí...
    ECLECTICA
    ECLECTICA --- ---
    BLACKSPIRIT: četla jsem o případu slečny se dvěma otci (vyrůstala v anglosaském prostředí). Říkala jím Pappa a Daddy :)
    ECLECTICA
    ECLECTICA --- ---
    TEKKIT: zapomínáš na širší rodinu. Mimochodem, poměrně velký problém vidím v nedostatku pedagogů a vychovatelů předškolních a školních dětí.

    TEKKIT
    TEKKIT --- ---
    BLACKSPIRIT: rodiče by podle mě přijmuli homosexualitu svejch dětí v pohodě, kdyby je v pohodě dokázala přijmout společnost obecně...

    umim si představit tlak někde na vesnici kde ti dávaj všichni (a lidi jsou ve většině případů zlí - co si budeme nalhávat) najevo že "ten tvůj parchant je zasranej buzík" a že je to v podtatě tvoje vina, "jaxes vo něj blbě staral"....

    TEKKIT
    TEKKIT --- ---
    MINOS: toho s tim jak by se k dítěti chovalo okolí bych se rozhodně taky obával. Docela si umim představit že je někdo vystavován nějaký šikaně za to...


    ECLECTICA:
    ANNIE: já jsem jednou četl zajímavou studii o vývoji jedince a tam právě bylo popsáno jak jsou pro dítě důležitý odkoukávání "vzorců chování" jak mužů tak žen. Nejen pro schopnost navazování vztahů ve svým budoucím životě, ale i pro schopnost fungování ve společnosti....

    takže tady si myslim že stejně jako prokazatelně není ideální vyrůstat v neúplný rodině, tak by zde mohlo bejt zase trochu jiný riziko...
    BLACKSPIRIT
    BLACKSPIRIT --- ---
    mami, tato?:-)
    BLACKSPIRIT
    BLACKSPIRIT --- ---
    myslim, ze velkou roli na celkovy situaci ma rozhodne to, jak prijme homosexualitu sveho ditete jeho rodic..
    az budou matky a otcove schopni postavit se k homosexualite sveho ditete rovne a tak s tim i zachazet, tak ubyde duvodu k spatnemu prijimani homosexualu..
    deti by se nejdriv prece nemely bat to rict rodicum a pak i okoli...
    myslim si taky ze u ditete s dvema otci/matkami neni vubec potreba, aby okoli vedelo, jak to je... pro dite proste chodi bud matka/matcina pritelkyne nebo otec/otcuv pritel a hotovo, co na tom resit? na obrazky budou malovat matku/matcinu pritelkyni a otce /otcova pritele

    maji to ty pary tak, ze by chteli aby se rikalo otcovu priteli "otce" nebo matcine pritelkyni "matko"?
    ANNIE
    ANNIE --- ---
    MINOS: neodpustim si. Mas pocit, ze se vetsina deti pohybuje ve "standartnim" prostredi? Kdyz si jen vemzu, kolik deti zije bud jen s matkou (nebo jen s otcem), nekde rodice sice ziji pohromade, ale maji priznane milence atd. Me pripada soucasny model rodiny natolik ruznorody, ze se v tom dva kluci nebo holky spolehlive ztratej...
    Na dite to podle me urcite klade vetsi naroky, jenze opet se dostavam k tomu co vyse, to jine situace taky. A vzdycky se s tim musi nejak vyrovnat, idealne za pomoci rodicu, coz je strasne dulezity. Pokud mu budou oni schopny dat odpovidajici zazemi, tak si nemyslim, ze bude nekde problem. A neni pro me cesta se tomu problemu vyhybat. Koneckoncu, deti, ktere ziji v lesbickych svazcich dnes uz taky neni uplne malo...
    ECLECTICA
    ECLECTICA --- ---
    MINOS: podle mého názoru se dítě vyrovná s jakkoli netypickým rodičem snadno, za jediné podmínky: že ho dotyčný má rád.
    Zkus se zeptat někoho z dysfunkční rodiny, co by volil raději.
    MINOS
    MINOS --- ---
    Ad anketa, pokud to tu jeste nekoho zajima...

    Mám jisté výhrady a/nebo obavy a rad bych rekl jake, diskuzi a pripadne zmene nazoru jsem otevren.

    Toho ze by se homosexualni par nedokazal postarat o dite se nebojim. Obavy mam spise z psychickeho vyvoje ditete. Dite se s tim ze "patri" homosexualnimu paru musi nejakym zpusobem vyrovnat. Navic se takove dite pohybuje v jinem prostredi nez ostatni coz mu muze pusobit dalsi problemy. Zvlast na zakladni skole si dovedu zive predstavit situaci kdy to spoluzaci daji diteti poradne sezrat. Deti se tam posmivaji za blbosti jako pihy nebo zrzave vlasy, bryle atd. Ale tady bych se bal ze to bude mnohem horsi nez nejake posmivani.
    BLACKSPIRIT
    BLACKSPIRIT --- ---
    ted jsem z toho zblbla, kdyz se ve francii libaj pritelkyne na obe tvare trikrat a muz se zenou take, delaji to i muz s muzem? (hetero)
    LUBOB
    LUBOB --- ---
    LURA:
    Tak jest, život není jen o sexu, že...

    to neni, ale je hlavne o sexu. holt mnozit se delenim jeste neumime :-)

    ECLECTICA
    ECLECTICA --- ---
    LISTIKUS: já nejsem principielně proti, ale bohužel, tahle část života gayů se jaksi propírá na úkor toho "nezajímavého" zbytku.
    Mě konkrétně spíš zajímají ty citové vazby.
    LISTIKUS
    LISTIKUS --- ---
    ECLECTICA: ani mi nevadí že je to jen o sexu, ale at to ma hlavu a patu....oba članky mi přijdou jak reklamní fraška na gay podniky. Reflex míchá sexualní turistiku s běžnou. LN zachytavají určitá klišé a předsudky (svalnáč je pasivka, gay = modní ikona...).
    Když si vzpomenu mě v pubertě na diskotece, na zachodcích.....tak si řikam.... gay komunita ma aspon styl a ma svůj darkroom. Sex se prolina oběma, ale každy je provozuje jinak a jinde, svádění probíha trochu odlišně. Proč to neukazat, neporovnat, nepřiblížit.
    LURA
    LURA --- ---
    ECLECTICA: Tak jest, život není jen o sexu, že...
    Zajímalo by mě, jak by se třeba nazval asexuál, který má citové vazby ke stejnému pohlaví :-)
    Mně ty škatulky přijdou hrozně omezující a nepřesné. Já jsem já a je to souhrn vlastností, které jsou charakteristické právě pro mě. Na základě jednoho postoje nebo jedné vlastnosti vytržené z kontextu ostatních stejně nelze o dané osobě nic říct, ani si o ní udělat představu, takže jsou ty škatulky stejně na nic... Queer je sice taky zdánlivá škatulka, ale pro mě znamená "jsem taková jaká jsem, nesouhlasím se škatulkami, protože nic neříkají"
    ECLECTICA
    ECLECTICA --- ---
    LURA: přesně tak. Hlavně je ta homoSEXualita a biSEXualita pořád spojivaná hlavně se sexem. Už proto tyhle termíny nemám moc ráda.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam