• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LA_BETEQueer studies
    TMA
    TMA --- ---
    ECLECTICA: Děkuji. Op = operation je běžné i v jiných oblastech, jen díky tomu to znám.
    ECLECTICA
    ECLECTICA --- ---
    TMA: Male to Female, Female to Male
    CO - coming out
    post-op a pre-op asi znáš :)
    TMA
    TMA --- ---
    Co je to MtF a FtM? (A není to flamebait, jsem jen nevzdělaný.)
    BAGHICEK
    BAGHICEK --- ---
    ECLECTICA: no jako priklad se uvadel rusky venkov, kde si nektere zeny vydobyvaji muzske postaveni v hierarchii, coz by asi mela byt jakasi vnitrni motivace k FtM, zatimco v modernim svete miva zena bohatsi zivot nez muz, na ktereho zbyl pracovni kolektiv.. tusim i nejaka statistika k tomu byla..


    zrovna nejsem ve stavu se zarazovat ;-)
    ECLECTICA
    ECLECTICA --- ---
    BAGHICEK: zvláštní, když se člověk podívá třeba na situaci v Indii nebo Thajsku, řekl by, že je v méně rozvinutých oblastech více MtF.

    Asi se budeš muset zařadit pod kolonku "jiné" ;)
    BAGHICEK
    BAGHICEK --- ---
    ZUZKAOU: neco takovyho padlo na gender prednaskach.. v mene rozvinutych zemich je vic FtM.. v modernim svete zas MtF..

    V ankete mi chybi moznost jsem odlisna, originalni ;-)
    WEWERKA
    WEWERKA --- ---
    FRONEMA: V kazde zene je trosku chlapa (a naopak), ted uz jen zalezi jak moc :) A myslim, ze to vubec to nesouvisi se zmenou pohlavi.
    FRONEMA
    FRONEMA --- ---
    ECLECTICA: ja rozhodne nejsem v te situaci ze bych se chela nechat presit... ale spis mam plno muzskych vlastnosti, uvazovani a tak. ale muj nazor na to se dost meni tak nevim presne co bych rozepisovala
    diky za link, kouknu
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    K poměrům MtF a FtM jsem někde četla že to není fixní, ale docela silně kulturně podmíněné. Ale zaboha si nevzpomenu kde jsem to četla a jaké tam popisovali zákonitosti. Zkusím googlit.
    ECLECTICA
    ECLECTICA --- ---
    FRONEMA: Tak to netuším, chtělo by to dohledat nějaké statistiky.
    Jinak jestli chceš, tak se klidně o těch pocitech rozepiš, mně připadá, že míra potíží se svou identitou se taky liší případ od případu.

    Při té příležitosti přidávám link:
    http://www.translide.cz/
    FRONEMA
    FRONEMA --- ---
    ECLECTICA: dle mych zkusenosti je to prave naopak... ze je mnohem vic muzu co se citi byt zenami...
    ECLECTICA
    ECLECTICA --- ---
    FRONEMA: jako že je víc žen, co touží být muži, než naopak?
    FRONEMA
    FRONEMA --- ---
    KAWALSKI: to je vice nez zajimave..ja cely zivot chci byt muz a casto si rikam ze nezavisle od tvaru tela jsem vic muz nez zenska.. a vzdycky jsem si myslela ze takovych je mnohem min nez opacne... myslis ze je to tak?
    ZIVA
    ZIVA --- ---
    ad slavny lesby... myslim ze kdyz proste lesba ses a mas to sama pro sebe a okoli vyreseny, tak je uplne jedno jestli te perou v novinach za to ze se libas s jardou nebo s jarunou...
    WEWERKA
    WEWERKA --- ---
    KAWALSKI: No ja vim, zni to hrozne :)
    ECLECTICA
    ECLECTICA --- ---
    KAWALSKI: a jak to zvládáš, to střídání rolí (soukromí vs. zákazníci)? Neprudím, jen by mě to zajímalo.

    Mimochodem, zdá se mi to, nebo společnost lépe přijímá poruchy pohlavní identity lépe, než minoritní sexuální orientaci?
    KAWALSKI
    KAWALSKI --- ---
    WEWERKA: no, ja o sobe nerekl, ze jsem TS v lesbickem vztahu, to b me snad nai nenapadlo :-O
    kdyz se lide zeptaji, rikam na rovinu , ze mam zenu a protoze o sobe mluvim v muzskem rode, vetsinou uz vedi, ze se citim jako muz, ale mam zenske telo. leda tak se zakazniky v praci mluvim v zenskem rode, ale ti se me zase neptaji na moje sexualni partnery, neb je vidim jen par minut :-D
    ECLECTICA
    ECLECTICA --- ---
    BLACKSPIRIT: jistěže by nikdo neměl nikoho nutit ke zveřejnění své orientace, ale pravda, že třeba mladým lidem může takový idol pomoci překonat strach a žít v souladu se svými pocity...
    BLACKSPIRIT
    BLACKSPIRIT --- ---
    myslím, že to říkáš jenom proto, že nejsi slavná lesba... ono totiž musí být docela už nepříjemné být slavná, to se na tebe dívá kdekdo a všichni věděj kdo si , drbou tě jak můžou a čas od času se na tebe snaží nalepit bulvár, který se snažíš setřást stejně jako dotěrného fanouška... takže pokud se snažít žít svůj život, je jasný že to není nic lehkýho ani pro hetero.. no a teď ještě jsou lidi, ktěří si myslí, že by si svou lesbickou orientaci měla zveřejnit abysi tím pomohla komunitě... uff... nemusíš bejt uplnej introvert, aby to bylo náročný... no a najít si partnerku s paparazzi v zadech... ani se nedivim, že do toho nikdo nejde, ale asi i z jinejch důvodů ,-)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam