• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LA_BETEQueer studies



    sexuální orientace, sexuální identita, škatulkování v závislosti na místě a čase, dějiny pojetí transsexuality a homosexuality.

    rozbalit záhlaví
    SHEALA
    SHEALA --- ---
    KAWALSKI: nojo, rika se to... jinak jak byl ten clanek v reflexu, ten prisernej, bylo tam docela psano o neslysicich gayich, o nevidomych nevim zbla nic.
    TRESKA
    TRESKA --- ---
    KAWALSKI: No, tak já mám jiné zkušenosti :-) ale je fakt, že slepích moc neznám..
    KAWALSKI
    KAWALSKI --- ---
    TRESKA: add snadnějsi...jak se to vezme...slepi lide obvykle nemaji problem se zapojit do spolecnosti, kdezto hlusi s itm maji problemy...ne nadarmo se rika, ze slepota oddeluje od světa, hluchota od lidí...
    ECLECTICA
    ECLECTICA --- ---
    TRESKA: to samozřejmě ano.
    Mimochodem, existence nevidomých gayů a leseb podle mého potvrzuje, nakolik jsou v orientaci důležité i jiné smysly (třeba čich).
    TRESKA
    TRESKA --- ---
    ECLECTICA: no tak to jo:-) já v tom přece jen vidím velký rozdíl, přecejenom je snadnější neslyšet, než nevidět..
    ECLECTICA
    ECLECTICA --- ---
    TRESKA: jojo, ten, co jsem od něj četla inzerát, byl nevidomý.
    Ty neslyšící jsem vzala tak nějak při tom :)
    ECLECTICA
    ECLECTICA --- ---
    Docela obsažný článek o MtF, hormonální terapii apod.

    http://www.secondtype.com/young.htm
    TRESKA
    TRESKA --- ---
    ECLECTICA: já myslela jako "slepý" gaye a lesby, neslyšících znám i pár osobně.
    ECLECTICA
    ECLECTICA --- ---
    TRESKA: ano, dokonce jsem nedávno četla inzerát k seznámení jednoho nevidomého gaye. Tuším, že to bylo na 004.cz.

    V některých většich zemích běžně fungují třeba asociace pro neslyšící qaye a lesby.
    TRESKA
    TRESKA --- ---
    Mě by lidi zajímalo, jestli jste se někdy setkali s gay nevidomým nebo jestli jste o tom aspoň slyšeli, zda-li takový lidi vůbec jsou.
    KAWALSKI
    KAWALSKI --- ---
    ECLECTICA: pokud mas tu moznost nejake MtF sledovat dlouhodobe, tak si vsimnes, ze ta touha a ty snahy trvaji tak rok az nekolik let, pak jim dojde, ze neni nad pohodlnost a jsou jako naprosta vetsina zen ;-)
    ZIVA: chci si nechat dat do obcanky neutrla, jen mi na to jaksi chybi prachy, takze az budou, bude i neutral ;-) jinak v kazde praci vzdy rikam, ze mi nemaji rikat jmenem z obcanky, ale jinym a zatim to vsude funguje bez chyby, ted v nove praci mam muzske jmeno, ktere popuzivam, vsude v papirech, jako bych ho mel i v obcance
    ECLECTICA
    ECLECTICA --- ---
    Ještě k té transsexualitě: hlavně u MtF jsem si všimla touhy být ještě ženštější než "průměrná" žena. Předpokládám, že je to způsobenou těmi dlouhými lety, kdy člověk nemohl žít v souladu se svou identitou...
    SHEALA
    SHEALA --- ---
    ZIVA: i ja se pridavam k fandeni :-) Zisi ja jsem takovy stadni clovek :)
    ZIVA
    ZIVA --- ---
    kawalski.-) no zvlast teda kdyz si tedd vytah to o katolicke cirkvi, tak ti teda este vic fandim.-)) btw, zajima me, jestli mas nejak upravene jmeno v civilu, aby odpovidalo tomu i tomu, nebo jak to resis...
    KAWALSKI
    KAWALSKI --- ---
    ECLECTICA: add zivot hetery, spis jsem se snazil napasovat do skatulek katolicke cirkve, ve ktere jsem byl...holt neslo to, takze jsem seknul s cirkvi a zacal zit podle sebe...navic ja nejsem klasicka transka, kdyz to tak vezmu, ja nemam potrebu svoje telo drasticky menit, abych vyhovoval okoli, spis se snazim zmenit okoli, aby me vnimalo tak, jak chci ;-)
    HELA
    HELA --- ---
    ECLECTICA: diskuze pod tou druhou částí jetaky hodně zajímavá.
    ECLECTICA
    ECLECTICA --- ---
    WEWERKA: :D


    Mimochodem, k té transsexualitě opravdu doporučuju ty (tuším dva první díly pořadu LeGaTo.
    WEWERKA
    WEWERKA --- ---
    ECLECTICA: Je taky hezke pouzit stredni rod. Mohlo bys a tak :D
    TMA
    TMA --- ---
    TMA: Nepovedenou anketu jsem smazal, aby nerušila.
    ECLECTICA
    ECLECTICA --- ---
    KAWALSKI: hele tam já měla taky problém, ale už myslím, že mě maličko vzaly (místní holky) na milost :))

    Nicméně když už jsme u toho: ty jsi dlouho žil jako hetrosexuální žena. Vylo to tím, že sis potřebuval udělat jasno, netušil jsi to o sobě, nebo jsi neměl sílu s tím něco dělat?
    KAWALSKI
    KAWALSKI --- ---
    ECLECTICA: co myslis, ze delam :-D
    nekerym lidem to proste nedojde, jini lide to berou tak, ze kdyz mam v obcance pohlavi zenske, jsem zena, jini ze kdyz mam pipinu, tak jsem zena...nejednou z toho byl problem v lesbicke kavarne, nastesti tam se dba na rod podle toho, jak se kdo citi...
    ECLECTICA
    ECLECTICA --- ---
    KAWALSKI: tak jim zkus chvíli dělat totéž, třeba jim to dojde ;)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam