• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LA_BETEQueer studies
    MRNOUS
    MRNOUS --- ---
    KAWALSKI: nj, ale zase kdo by podstoupil to "zmrzaceni tela", kdyz vysledny efekt nic moc ..

    ale pak zase ty hodiny, tik tik, noze cekaji .. se mi o nich obcas uz i zda :)
    KAWALSKI
    KAWALSKI --- ---
    MRNOUS: nemam tu knihu, leda v knihovne a tam se dostanu pocitam po novem roce, kdyz uz mam den volna, tak pecu cukrovi :-D tw, posleme zitra, zena ma scanner v praci ;-)
    KAWALSKI
    KAWALSKI --- ---
    kdyz uz jsme u tech queer, tak ja budu queer i mezi transkama, ale znam minimalne jednoho dalsiho cloveka, co zustava v zenskem tele, protoze se neciti natolik chlapem, aby sel do premeny...tomu cloveku uz bude padesat, si nedovedu predstavit, ze se s tim budu prat dalsich 20 let :-/
    MRNOUS
    MRNOUS --- ---
    KAWALSKI: tak prosim posli posli ..nemuzes oskenovat i ten seznam obojetnych jmen? :))
    KAWALSKI
    KAWALSKI --- ---
    MRNOUS: ti muzu naskenovat a poslat seznam od hanky fifkove plus se koukni do knihy Jak se bude jmenovat na obojetna jmena ( rozhodne tam neni vse ) plus musis narazit na dobrou matrikarku, ta moje po me chtela vyjadreni od Knoppove ohledne pouzitelnosti jmena :-/ to je dalsi litr, i kdyz ji mohlo stacit potvrzeni, ze jine matriky uz to jmeno schvalily :-/
    MRNOUS
    MRNOUS --- ---
    KAWALSKI: si k tobe teda prijdu pro radu ohledne jmena :) ten litr bych mel, jmeno ne :))
    KAWALSKI
    KAWALSKI --- ---
    ECLECTICA: tech jmen je hromada ;-) jelikoz ja si rikam a podepisuji se Danny, tak neutral nejblize tomu je Deny, to je skoro to same ;-) jen ten litr jaksi porad neni, hotl zvirata maji prednost :-/
    TRESKA: tak ja zase znam vic slepych, nez hluchych....kdyz to tak spocitam, tak dve hluche lesby, nekolik hluchych hetero lidi ( v detstvi jsem malem prisel o sluch, ale staci mi koukat na rty, abych rozumel :-D ), slepe homo neznam, ale tak treba nekdo byl a nevim o tom ( delal jsem 2 roky asistenta vozickarce pracujici jako pravnicka primo v kanclu SONS v praze, tak jsem tech slepych par poznal ;-) )
    SHEALA
    SHEALA --- ---
    KAWALSKI: nojo, rika se to... jinak jak byl ten clanek v reflexu, ten prisernej, bylo tam docela psano o neslysicich gayich, o nevidomych nevim zbla nic.
    TRESKA
    TRESKA --- ---
    KAWALSKI: No, tak já mám jiné zkušenosti :-) ale je fakt, že slepích moc neznám..
    ECLECTICA
    ECLECTICA --- ---
    KAWALSKI: to je celkem dobrý nápad, akorát těch jmen moc není (Alex, Saša, René, Nikola jsou mužské i ženské, možná by ti uznali něco jako Jindra nebo Vlasta... jinak mě nic moc nenapadá).
    KAWALSKI
    KAWALSKI --- ---
    TRESKA: add snadnějsi...jak se to vezme...slepi lide obvykle nemaji problem se zapojit do spolecnosti, kdezto hlusi s itm maji problemy...ne nadarmo se rika, ze slepota oddeluje od světa, hluchota od lidí...
    ECLECTICA
    ECLECTICA --- ---
    TRESKA: to samozřejmě ano.
    Mimochodem, existence nevidomých gayů a leseb podle mého potvrzuje, nakolik jsou v orientaci důležité i jiné smysly (třeba čich).
    TRESKA
    TRESKA --- ---
    ECLECTICA: no tak to jo:-) já v tom přece jen vidím velký rozdíl, přecejenom je snadnější neslyšet, než nevidět..
    ECLECTICA
    ECLECTICA --- ---
    TRESKA: jojo, ten, co jsem od něj četla inzerát, byl nevidomý.
    Ty neslyšící jsem vzala tak nějak při tom :)
    ECLECTICA
    ECLECTICA --- ---
    Docela obsažný článek o MtF, hormonální terapii apod.

    http://www.secondtype.com/young.htm
    TRESKA
    TRESKA --- ---
    ECLECTICA: já myslela jako "slepý" gaye a lesby, neslyšících znám i pár osobně.
    ECLECTICA
    ECLECTICA --- ---
    TRESKA: ano, dokonce jsem nedávno četla inzerát k seznámení jednoho nevidomého gaye. Tuším, že to bylo na 004.cz.

    V některých většich zemích běžně fungují třeba asociace pro neslyšící qaye a lesby.
    TRESKA
    TRESKA --- ---
    Mě by lidi zajímalo, jestli jste se někdy setkali s gay nevidomým nebo jestli jste o tom aspoň slyšeli, zda-li takový lidi vůbec jsou.
    KAWALSKI
    KAWALSKI --- ---
    ECLECTICA: pokud mas tu moznost nejake MtF sledovat dlouhodobe, tak si vsimnes, ze ta touha a ty snahy trvaji tak rok az nekolik let, pak jim dojde, ze neni nad pohodlnost a jsou jako naprosta vetsina zen ;-)
    ZIVA: chci si nechat dat do obcanky neutrla, jen mi na to jaksi chybi prachy, takze az budou, bude i neutral ;-) jinak v kazde praci vzdy rikam, ze mi nemaji rikat jmenem z obcanky, ale jinym a zatim to vsude funguje bez chyby, ted v nove praci mam muzske jmeno, ktere popuzivam, vsude v papirech, jako bych ho mel i v obcance
    ECLECTICA
    ECLECTICA --- ---
    Ještě k té transsexualitě: hlavně u MtF jsem si všimla touhy být ještě ženštější než "průměrná" žena. Předpokládám, že je to způsobenou těmi dlouhými lety, kdy člověk nemohl žít v souladu se svou identitou...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam