• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LA_BETEQueer studies
    ROMANAMI
    ROMANAMI --- ---
    ZIVA: tak pod toto bych se klidně taky podepsala :-(
    NEKDO_CIZI
    NEKDO_CIZI --- ---
    LISTIKUS: ještě jsem chtěla zmínit zájem testovaného na takovém testu - musí mít k dispozici veškeré dostupné informace a výsledek takového testu by neměl být zneužit atd.
    NEKDO_CIZI
    NEKDO_CIZI --- ---
    LISTIKUS: o testech DNA jsme se důkladně bavili na letní škole lékařské etiky a testování DNA je v některých případech neetické - hlavním příkladem byla ta zmiňovaná anemie v africe a pak se také diskutovalo o testu "homosexuality" což se ukázalo jako neetické z důvodu lékařské irelevance (vztah nemocí a homosexuality se neprokázal - př. HIV mají jak gayové tak heterosexuálové atp.)
    LISTIKUS
    LISTIKUS --- ---
    NEKDO_CIZI: je to neetické? to nechapu....jako zkoušet to na lidech a nebo to se s tim vubec zabívat?
    NEKDO_CIZI
    NEKDO_CIZI --- ---
    TMA: a WOODMAKER: rozpoznání homosexuality dle DNA není v tuto chvíli možné z několika důvodů:
    1. je to neetické
    2. homosexualita může být i "naučená"
    3. zatím nebyl na 100% identifikován gen, který by za tot "mohl"
    atd.
    Každopádně testy DNA (i na některé choroby) vždy nepřináší jen pozitivní vývoj - například testování lidí v subsaharské africe na srpkovou anemii vedlo k exkomunikaci přenašeček genu což často znamenalo jejich smrt. Takových případů je více - škoda.

    V případě, že by bylo možné takto testovat homosexualitu vedlo by to nejspíš k něčemu podobnému - neb stále je to v některých zemích (nejen arabských) považováno za ohrožení celé společnosti ..... a to zatím nemají k dispozici test z kapky krve nebo sliny :-(
    TMA
    TMA --- ---
    WOODMAKER: Jak říká ECLECTICA. Dokonce se našla pozitivní korelace mezi tím, že matka má bratra gaye a její syn je gay. Že by našli "gen" homosexuality jsem ale neslyšel.

    Máš snad na mysli ženy s XY chromozómy?

    Pak jsou tu různé anomálie: muž, který má menses a každý měsíc mu z penisu vytéká krev, žena která vypadá zcela normálně ale její vaječníky jsou ve skutečnosti varlata...

    Ale stále mi uniká, kam směřuje ten dotaz. Omlouvám se, jsem dnes nechápavější než obvykle.
    ECLECTICA
    ECLECTICA --- ---
    WOODMAKER: o dědičnosti homosexuality se toho moc neví. Existují ale rodiny, kde se vyskytuje víc gayů a leseb, nicméně se zdá, že mechanismy vzniku homosexuality u žen i mužů se liší. U mužů je prokázaný vliv hormonální, čím více má vlastních starších bratrů, tím větší šance, že bude gay. U děvčat se souvislost mezi sourozeneckou konstelací a seuální orientací tuším i vyvrátila.
    WOODMAKER
    WOODMAKER --- ---
    TMA: to asi nebyla otázka přímo na Tebe a vzhledem k tomu, že mám tušení, jak ve výsledku fungují hormony, byla trošku hloupá.

    Ptal jsem se, jestli je sem tam nějaký člověk, který má třeba ženské tělo a třeba stavbu stejnou jako muž (=> hormony). Ale jakobych nic neřekl, hmm?

    Je homosexualita závislá na DNA? (né, jestli se přenáší, ale jestli jde rozpoznat)
    NEKDO_CIZI
    NEKDO_CIZI --- ---
    ECLECTICA: mne fascinuje moje žena - viz foto níže (ta s brýlema). Krom toho, že je moc hezká, milá atd. vyzařuje z ní obrovská morální síla a také smysl pro spravedlnost.
    Myslím, že toto souvisí s typem osobnosti fascinovaného - pro mně jsou přímo elektrizující slova - síla, krása - někdy mám pocit, že jejich význam je v mém pojetí totožný.



    LIQUIDFREAK
    LIQUIDFREAK --- ---
    ECLECTICA: Řekl bych, že na prvním obrázku nahoře je to celkem zajímavá ženská, nejspíš od pohledu supr kámoška (i když to je jen střílení slepýma). Na druhém obrázku ale vypada dost chlapsky, což ve mně nevzbuzuje zhola nic
    TMA
    TMA --- ---
    ECLECTICA: Na tom černobílém obrázku je chlap. Nebo alespoň individuum, které vypadá jako chlap.
    WOODMAKER: Nerozumím. Můžeš reformulovat otázku?
    ECLECTICA
    ECLECTICA --- ---
    //Chjo, jako kdybych byla jediná, kdo ovčas něco plácne... :)
    ECLECTICA
    ECLECTICA --- ---
    NEKDO_CIZI: :)

    Ještě někoho fascinují androgynní bytosti? Proč?
    NEKDO_CIZI
    NEKDO_CIZI --- ---
    ECLECTICA: né, že by mne fascinovala - je zajímavá ....
    NEKDO_CIZI
    NEKDO_CIZI --- ---
    ANNIE: zkusím to :-)
    ECLECTICA: nejpíš Tě fascinuje, protože je docela pěkná, taky bych (jen podle odhadu) řekla, že to bude velmi příjemná společnice a jistě s ní bude i legrace => čili Tvou fascinaci bych viděla někde na pomezí vizuálních a verbálních (intelektuálních) podnětů.
    Málem bych zapoměla podotknout, že to děvče není zcela dívčí (princeznovský) typ.....
    mohla bych tu ještě dlouho mláti prázdnou slámu, ale je to odborná diskuse....
    ECLECTICA
    ECLECTICA --- ---
    ANNIE: třeba má někdo podobnou zkušenost.
    Řekla bych, že u mě to bude vyplývat z nějaké extrémní submisivity ve vztahu k lidem obecně, jako že se v tomhole vzhlížím.
    Fascinace nemusí být sexuálního charakteru, že ano? :)

    Asi jsem se neměla ptát na sebe, jako špíš na to, jak takové bytosti působí na ostatní a proč, uznávám :)
    ANNIE
    ANNIE --- ---
    ECLECTICA: myslis, ze ti nekdo cizi z internetu muze objasnit TVOJI fascinaci necim? :)
    ECLECTICA
    ECLECTICA --- ---
    LUBOB: podle mě i odlehčený příspěvek může být podnětný...
    LUBOB
    LUBOB --- ---
    ECLECTICA: proboha! odborna diskuse?
    WOODMAKER
    WOODMAKER --- ---
    TMA: nemyslím si, že víc než 50 procent chlapců jsou duševně opravdu chlapci :-). Přijde mi jen trochu divné, že tělesně jsou buď úplně děvčata, nebo úplně chlapci. Žádná holka, které by vyloženě rostly vousy. Nebo se tohle fakt stává?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam